Jump to content



Recommended Posts

  • 2 months later...
Ενα σκορακι απο χειμερινή προσπάθεια, που το ανεβασα τώρα...

felix`s Cinebench R15 score: 677 cb with a Phenom II X6 1090T BE

image_id_1215111.png

[MENTION=259]TASOS[/MENTION] : thanx!

Φοβερό νούμερο για 4ετίας cpu και βάλε...αυτές οι cpu αξίζουν τα λεφτά τους. Ο 4670Κ αν και 3,5 χρόνια νεότερος πρέπει να πάει πάνω απο τα 4400mhz για να πλησιάσει αυτό το νούμερο. Με νερό είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

D-Tek Fuzion V2, D5 και 9άρι Phobya 1080 στο μπαλκόνι...είχε 9°C έξω αν θυμάμαι καλά...

Έχω βγάλει και MaxMemm στα 4500 χωρίς ζόρια, αλλά Cinebench δεν κατάφερα παραπάνω....μια μέρα ασχολήθηκα και ήταν καινούρια η μητρική...όλα χωρίς tweaks και με 2x4GB μνήμες, των άλλων τα σκόρ με 2x2GB βλέπω είναι πιο άνετα....

Ευτυχώς ο 1090Τ και ο 980ΒΕ που μου έκατσαν είναι καλά κομμάτια....

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ο 1090Τ και ο 980ΒΕ που μου έκατσαν είναι καλά κομμάτια....

Βασικά αυτή η γενιά περιλάμβανε από τα τελευταία καλά δείγματα (cpu) , που κυκλοφόρησε η AMD.

Καλή αποδοτικότητα , καλά clocks και νορμάλ θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

D-Tek Fuzion V2, D5 και 9άρι Phobya 1080 στο μπαλκόνι...είχε 9°C έξω αν θυμάμαι καλά...

Έχω βγάλει και MaxMemm στα 4500 χωρίς ζόρια, αλλά Cinebench δεν κατάφερα παραπάνω....μια μέρα ασχολήθηκα και ήταν καινούρια η μητρική...όλα χωρίς tweaks και με 2x4GB μνήμες, των άλλων τα σκόρ με 2x2GB βλέπω είναι πιο άνετα....

Ευτυχώς ο 1090Τ και ο 980ΒΕ που μου έκατσαν είναι καλά κομμάτια....

Kαι ο 980 σου φοβερός λογικά παίζει 24/7 4500?ένας καλός 965 μου έκατσε και μένα μια φορά αλλά πέθανε με πολύ χαζό τρόπο και ακόμα τον σκέφτομαι :)

Link to comment
Share on other sites

για 24/7 stable 4400 /2800/8GB DDR2 είχα βρει ρυθμισεις στην Μ4Α79, μετα παρέλαβα τον 1100Τ και παροπλίστηκε...η Αsrock που μπηκε μετα δεν είχε πολύ ζουμί...vrm's σαφως κατώτερα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ενα σκορακι απο το γερολυκο μου!

Screenshot by Lightshot

κουμπαρε τον χαιδευεις το γερολυκο !!! μη τον λυπασε δωσε λιγο γκαζι !!!:yes4:

επισης σφιξε και τις μνημες λιγο!!

post-3216-1416078712,9729_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μιάς και βρέθηκα με το φίλο μου [MENTION=21194]varachio[/MENTION] για να κάνουμε κάποιες δοκιμές για το φετινό Team Cup ... τρέξαμε στα πολύ γρήγορα και 1-2 runs Cinebench με το cpu μου στο άζωτο.

Not bad :innocent:

TASOS`s Cinebench R15 score: 1617 cb with a Core i7 4930K

1252069.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.