Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Παιζει και στην loli αυτο??

 

EDIT:

 

1h 15Min φορτιση απο 25-100%. 

 

Οποτε και το bug που λεγανε οτι αργει να φορτισει (1h 40min) δεν υπαρχει μαλλον.

Σύμφωνα με τον dev " this is working best on KK Roms "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ναι ηρθε! 

 

5.0.2.

 

Eντυπωσεις αυριο, προς το παρον πεφτει σεταρισμα

 

P.S. Για να μην παρεξηγηθω, μιλαω για official rom μιας και με τις custom δεν ασχολουμαι.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φλασοπρεζάκι mode on. Ταξιδεύω σε 4 ώρες και τώρα κάνω backup και flash  . Αν είναι σαν τις άλλες φορές που φλασάρω τελευταία στιγμή, θα φτάσω Ελλάδα με μαλακό-μπρικαρισμένο κινητό :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι εντυπώσεις μου με την official 5.0.2 μετά από δύο μέρες χρήσης είναι παραπάνω από καλές!

Η συσκευή πραγματικά μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο σε σημείο να νομίζω πως πήρα καινούρια ναυαρχίδα!

Απίστευτο smoothness και ταχύτητα.

Αυτονομία λίγο καλύτερη σε σχέση με τη 4.4.2.

Memory drain δεν έχω παρατηρήσει αλλά δεσμεύει περίπου 100mb περισσότερα δλδ γύρω στο 1gb σύνολο σε σχέση με τη Kit Kat.

Τρελή αναβάθμιση πραγματικά και ένα μεγάλο μπράβο στην LG από εμένα που δεν το καθυστερησε υπερβολικά.

Έγινε επεξεργασία από knight_77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εγω. Απροβληματιστο update. Ολα παιζουν κομπλε.

Και επειδη μιλαμε με πραξεις και οχι με antutu..(αν και τα 42k τα εχουμε χαλαρα)..

Δεν ξερω ποσο θα κρατουσε ακομα..αλλα επρεπε να το χρησιμοποιησω...

efa0fee6b3be658c1a8a86dc379d25b7.jpg

Και...

Μετα απο 5 ωρες +++ hotspot με vodafone ασταθες σημα και 2 συσκευες...

ac6d4fe081ae82d17ac17efe7934e7a9.jpg

Eνας χρονος που εχω το κινητο και ειναι σαν καινουργιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

έχω πρόβλημα με το g2... έχω Optimus G3 v1.3.2 και TWRP. Για κάποιο λόγω δεν δύναται να συνδεθεί στο PC με MTP (ανεπιτυχής εγκαστάσταση driver κτλ) ένω έχω κάνει εγκατάσταση των τελευταίων  οδηγών της LG (v3.13). Σαν συσκευή συνδέεται μόνο αν επιλέξω LG software στο PC connections (με περιορισμούς στους φακέλους που βλέπω όμως).

Απ'την άλλη έχω κατεβασει LG Flash 2014, lollipop rom στον ίδιο φάκελο και μπαίνω σε download mode.... δεν ολοκληρώνεται επιτυχώς ...Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω το φλασάρισμα... Προσπαθώ  να το επαναφέρω απ'το πρωί και αδυνατώ...Τι κάνω λάθος; υπάρχουν άλλες οδηγίες ; ;;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

1)λοιπον για το προβλημα mtp στην optimus κατεβαζεις το  Build Prop Editor και βαζεις persist.sys.usb.config=mtp  μολις κανεις save θα εχεις connection.

2) δεν μπορεις να το flashareis γιατι το αναγνωριζει σαν g3 το flashtool. η λυση αν εχεις twrp ειναι να κανεις αυτο που εκανα εγω.(flash to link)

αν δεν εχεις twrp εχει μια διαδικασια με tot flash.

 

μπες twrp και κανε flash stock rom σε zip φορματ(link) μετα δε θα σου βγαζει το 2% error Που σου βγαζει τωρα στο flashtool

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=95784891001611050

 

αυτα για d802

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@sstav,

 

Βεβαιωσου επισης οτι εχεις το Build 03/07/2014  στο Flashtool.

 

Αν κανεις αυτο που λεει ο φιλτατος απο πανω θα εισαι κομπλε. 

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@overclocked, το κατέβασα ...το έβαλα στο build.prop όπως μου είπες...εκανα restart αλλά πάλι failed to load  mtp driver....

Ψάχνομαι να αλλάξω την οπτιμους με lollipop....εχω twrp...κατεβάσω την έκδοση 80220δ που μου έδωσες και την φλασάρω από twrp; και μετά κάνω lg flash σε lollipop;

Link to comment
Share on other sites

@overclocked, το κατέβασα ...το έβαλα στο build.prop όπως μου είπες...εκανα restart αλλά πάλι failed to load mtp driver....

Ψάχνομαι να αλλάξω την οπτιμους με lollipop....εχω twrp...κατεβάσω την έκδοση 80220δ που μου έδωσες και την φλασάρω από twrp; και μετά κάνω lg flash σε lollipop;

Yes! Μετα εχει ενα tool που κανει twrp+root μαζι !
Link to comment
Share on other sites

@GeorgeVasil, @overclocked, sos - sos

κατέβασα την εκδοση και φλάσαρα μεσω twrp αλλά τώρα το κινητό δεν μπουτάρει ... κολλησε μονιμως στο σήμα της lg (ακούγεται και ο χαρακτηριστικός ήχος) μαυρίζει η οθόνη και ξανά μανα  πάλι το σήμα της lg....δεν ξεκολάει...ουτε σβήνει από το power ...infinite loop

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

@GeorgeVasil, @overclocked, sos - sos

κατέβασα την εκδοση και φλάσαρα μεσω twrp αλλά τώρα το κινητό δεν μπουτάρει ... κολλησε μονιμως στο σήμα της lg (ακούγεται και ο χαρακτηριστικός ήχος) μαυρίζει η οθόνη και ξανά μανα  πάλι το σήμα της lg....δεν ξεκολάει...ουτε σβήνει από το power ...infinite loop

Haha, πόσες φορές το έπαθα αυτό πριν μια βδομάδα, δε φαντάζεσαι...

Λύση: Κατεβάζεις την D80220H_00.kdz ή την Lollipop αμέσως και flashάρεις μέσω LG Flash Tool και όλα καλά ;)

More info here: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

Link to comment
Share on other sites

ξαναμπηκε με τα πολλά Power+Vol- σε ΤWRP ...ξαναφλασάρω την ROM του 6rillo και έχει κολλήσει στο flashing  sbl1....τώρα δεν σβήνει καθόλου ....

 

δεν μπορούσα να φλασάρω με το lg flash2014 γιατί είχα την optimus g3 ....κατεβάζω τηςν 6rillo και προσπαθώ μεσω TWRP και κόλλησε...τώρα;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Στο twrp ,κανεις φορματ system, data κτλ?

Μπορει να χρειαστει να κανεις και unmount το partition του system για να προχωρησει η εγκατασταση

Έγινε επεξεργασία από lgalkis
Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει wipe >Swipe to factory reset

To το partition του system  είναι unchecked (unmounted)\. Μόνο data και cache είναι τικαρισμένα.

 

Το μόνο ρομ που έχω μέσα τώρα έιναι του 6rillo...που όταν φλασάρω κολλάει...τι κάνουμε;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.