Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Καλησπερα εβαλα την κυριακη την λολιποπ εκδοση και σημερα το κινητο μου δειχνειμονο χιονια στην οθονη. Δεν βλεπω για να κανω hard reset. Υπαρχει τροπος να μπει η αυθεντικη κιτκατ εκδοση? Αν οχι πως μπορω να το επαναφερω χωρις να χασω την εγγυηση? Ειναι το 32 αρι. Δεν θελω να το στειλω για εγγυηση γιατι δεν εχω αλλο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την κυριακη την λολιποπ εκδοση και σημερα το κινητο μου δειχνειμονο χιονια στην οθονη. Δεν βλεπω για να κανω hard reset. Υπαρχει τροπος να μπει η αυθεντικη κιτκατ εκδοση? Αν οχι πως μπορω να το επαναφερω χωρις να χασω την εγγυηση? Ειναι το 32 αρι. Δεν θελω να το στειλω για εγγυηση γιατι δεν εχω αλλο κινητο

Έβαλες την επίσημη lollipop από PC suite? Δοκίμασες να το συνδέσεις πάλι στον ΗΥ και να τρέξεις επιδιόρθωση εγκατάστασης μέσα από το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω αυτο που λες. Θα το ξαναδω αργοτερα. Το τηλ. Το αναβαθμισα το εκανα hard reset δουλευε αψογα και μετα απο 2 μερες με δειχνει μονιμως χιονια η οθονη. Το μονο που ειχα παρατηρηση ηταν προβλημα με την θερμοκρασια. Θα ξαναγυριζα στην επισημη κιτκατ αν γινοτανε

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω αυτο που λες. Θα το ξαναδω αργοτερα. Το τηλ. Το αναβαθμισα το εκανα hard reset δουλευε αψογα και μετα απο 2 μερες με δειχνει μονιμως χιονια η οθονη. Το μονο που ειχα παρατηρηση ηταν προβλημα με την θερμοκρασια. Θα ξαναγυριζα στην επισημη κιτκατ αν γινοτανε

 

LG PC Suite

Mobile Device -> Restore upgrade errors

 

Υπάρχει και άλλο εργαλείο που δίνει η LG για πιο ωμό φλασάρισμα (νομίζω το λένε LG mobile support tool) και μετά υπάρχουν και εργαλεία τρίτων για "ξεμπρικάρισμα". Λογικά το δικό σου πρόβλημα έχει να κάνει με την οθόνη, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις τουλάχιστον την πρώτη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θελω να το κανω και εγω, υπαρχει τροπος;

flash kdz με το lg flashtool οπως παντα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

Δεν βρισκω αυτο που λες. Θα το ξαναδω αργοτερα. Το τηλ. Το αναβαθμισα το εκανα hard reset δουλευε αψογα και μετα απο 2 μερες με δειχνει μονιμως χιονια η οθονη. Το μονο που ειχα παρατηρηση ηταν προβλημα με την θερμοκρασια. Θα ξαναγυριζα στην επισημη κιτκατ αν γινοτανε

πας για εγγυηση κανονικα πρεπει να ειναι προβλημα οθονης/μητρικης λογο θερμοκρασιας,οπως ειχα παθει και γω.

εγω το ειχα παει στην Procodia και το πηρα αυθημερον σε κανα 2 ωρες. μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο στελνουν κουριερ και το περνουν-φερνουν δωρεαν. ελπιζω να εχεις εγγυηση..

δοκιμασε να μπεις recovery, τα κανει και εκει τα χιονια?και στο boot?

http://www.procordia.gr/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σύντομα νέα custom Lollipop rom από τον Cloudy

 

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cloudyg2-t3006744

http://imgur.com/a/7KSpD#0     screenshots

 

UX4.0 UI προσοχη οχι update απο kitkat.  flash stock lolipop>root /recover/ flash cloudy clean flash

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για πείτε εμπειρίες από Cloudy 3.2 (και λοιπές 5.0.2 Stock )

Είμαι έτοιμος ή να πάω για Ressurection Remix ( ή οτιδήποτε AOSP 5.1.1 r3+ ) ή πίσω στην υπεργαμάτη Optimus 1.4.1

H Cloudy κλάνει πάνω της χωρίς τσίπα. Έχω βαρεθεί τα redraws της Homescreen

 

EDIT: Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω με απλή Stock 5.0.2 δεν είχα θέματα....Μήπως να το γύριζα σε μη modded Stock? :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε εμπειρίες από Cloudy 3.2 (και λοιπές 5.0.2 Stock )

Είμαι έτοιμος ή να πάω για Ressurection Remix ( ή οτιδήποτε AOSP 5.1.1 r3+ ) ή πίσω στην υπεργαμάτη Optimus 1.4.1

H Cloudy κλάνει πάνω της χωρίς τσίπα. Έχω βαρεθεί τα redraws της Homescreen

 

EDIT: Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αλλά νομίζω με απλή Stock 5.0.2 δεν είχα θέματα....Μήπως να το γύριζα σε μη modded Stock? :rolleyes:

Κομπλε η Cloudy 3.2 μεχρι στιγμης...εχω και καλυτερο σημα σιγουρα..παιζουν και ολα στο Xcam..

 

Απο παρασκευη εντυπωσεις για την 3,3

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εμενα για κάποιο λόγο το κινητό με λίγο chrome browsing και μουσική στα ακουστικα τσουρουφλάει λες και το έβαλα στον ηλιο να ψήσει σουβλάκια.

Ο chrome δε φημίζεται για την χαμηλή του κατανάλωση... Υπάρχουν πιο ελαφροί browsers, ακόμα και με τον stock θα δεις χαμηλότερη θερμοκρασία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κομπλε η Cloudy 3.2 μεχρι στιγμης...εχω και καλυτερο σημα σιγουρα..παιζουν και ολα στο Xcam..

 

Απο παρασκευη εντυπωσεις για την 3,3

 

Τελικά έκανα format-άκι, έβαλα και Cloudy3.3 και προς ώρας είμαι υπερευχαριστήμενος. (σταμάτησα να είμαι και beta tester του Dorimanx)

Άντε να δουμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.