Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

ναι σαν ψησταρια σου λέω ( ( 0% ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ, FLIGHT MODE ON , WIFI ONLY )  ) 

Αφού μου έρχεται με την πρώτη ευκαιρία να την κάνω, να αλλάξω κινητό. Δε ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή rom. 

Link to comment
Share on other sites

ναι σαν ψησταρια σου λέω ( ( 0% ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ, FLIGHT MODE ON , WIFI ONLY )  ) 

Αφού μου έρχεται με την πρώτη ευκαιρία να την κάνω, να αλλάξω κινητό. Δε ξέρω αν είναι θέμα συσκευής ή rom. 

Το rom φορας?

Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα πισω σε cloudyg2 2.2 kitkat

Παιδιά γνωριζει καποιος πώς λειτουργεί το TweaksBox για το g2? ( αυτο που αλλάζεις το theme - status bar icons κλπ )

%ΕDIT%

Ντάξει το βολέψαμε, αύριο screenάκια με το τι καταφέραμε :p

status bar: lollipop theme

clock : μεταφορα στο κεντρο

post-59374-0-21315400-1438085629_thumb.p

post-59374-0-95448600-1438085712_thumb.p

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αμα ξαναβαλλω ROM του @@ του Cloudy να μου κοπει το χερι. Αφου ξερω οτι η Rom ειναι #$%#$π και οτι θα φαω κανενα 2μερο να την βγαλλω. Αι σιχτιρι...

 

Οσο για τον Dori..ναι πιο κρυο το κινητο..αλλα δεν την πελευω αλλο σαν Beta Tester. Δεν θυμαμαι να εχω βαλλει ποτε τον κερνελ του και να παιζει σωστα το κινητο.

 

Προσπαθω να περασω Stock τωρα..και μαλλον θα βαλλω τον κερνελ του Xceed που τα πηγε μια χαρα μια βδομαδα τωρα..-

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε συ με τη ρομ

 

Ε κλασικος Cloudy. Κανει ετσι την ρομ για να φαινεται οτι το κινητο δεν ειναι G2 αλλα οτιδηποτε αλλο στον πλανητη. Οποτε οταν τρεχεις το flashtool κολλαει στο 2% και σταματαει.

 

Οποτε εσυ πρεπει να περασεις με TWRP αλλη ρομ πρωτα για να νιωσει.

 

Οποτε κ εγω εβαλα την Blisspop,αλλα οι πληροφοριες της ρομ του Cloudy δεν ειχαν φυγει για καποιο λογο οποτε παλι τα ιδια.

 

Μετα εβαλα thn optimus 1.4.1 και εγινε χαμος με τα Bootloader (KK και LP) και το κινητο εκανε Bootloop.

 

Οποτε το επανεφερα με την διαδικασια των .TOT File.

 

Τωρα εχω Stock LP + Xceed WPR Kernel + Servicely να δω πως παει.

Link to comment
Share on other sites

 

Μετα εβαλα thn optimus 1.4.1 και εγινε χαμος με τα Bootloader (KK και LP) και το κινητο εκανε Bootloop.

 

Οποτε το επανεφερα με την διαδικασια των .TOT File.

 

Τωρα εχω Stock LP + Xceed WPR Kernel + Servicely να δω πως παει.

 

Εγώ λέω να δοκιμάσω αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62371887&postcount=11180 (την απάντηση δηλαδή) για επιστροφή στην godlike Oprimus 1.4.1

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Καντο με TOT να τελειωνεις.

Να ρωτησω και εγώ με τη σειρα μου;

Κολλητός πήγε εχθες να περάσει cloudy 3.3

σε στοκ κιτκατ με root και το μονο που κατάφερε ηταν να κολλήσει με bootloop.

Περάσαμε και εναν ,κιτκατ bootloader που πρότειναν αλλά δεν κάναμε τίποτα.

Με το flashtool κατέβασα και του πέρασα τη στον lollipop και την περάσαμε κομπλε, όσο ήταν όμως στο download mode έλεγε με κόκκινα γραμματα rooted.αυτό σβήνει με κάποιο τρόπο;

Πριν την lollipop του πέρασα την στοκ kitkat παλι με το flashtool και δεν έβρισκε update,και μετα περάσαμε το kdz lollipop και παλι έλεγε rooted

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγώ με τη σειρα μου;

Κολλητός πήγε εχθες να περάσει cloudy 3.3

σε στοκ κιτκατ με root και το μονο που κατάφερε ηταν να κολλήσει με bootloop.

Περάσαμε και εναν ,κιτκατ bootloader που πρότειναν αλλά δεν κάναμε τίποτα.

Με το flashtool κατέβασα και του πέρασα τη στον lollipop και την περάσαμε κομπλε, όσο ήταν όμως στο download mode έλεγε με κόκκινα γραμματα rooted.αυτό σβήνει με κάποιο τρόπο;

Πριν την lollipop του πέρασα την στοκ kitkat παλι με το flashtool και δεν έβρισκε update,και μετα περάσαμε το kdz lollipop και παλι έλεγε rooted

Αυτό το λέει ακόμα και σε συσκευές που δεν έχουν γίνει ποτέ root. Μη σε ανησυχεί, δεν θα έχεις πρόβλημα με εγγύηση εξαιτίας αυτού. Αν το κάνεις root ή αλλάξεις bootloader, είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγώ με τη σειρα μου;

Κολλητός πήγε εχθες να περάσει cloudy 3.3

σε στοκ κιτκατ με root και το μονο που κατάφερε ηταν να κολλήσει με bootloop.

Περάσαμε και εναν ,κιτκατ bootloader που πρότειναν αλλά δεν κάναμε τίποτα.

Με το flashtool κατέβασα και του πέρασα τη στον lollipop και την περάσαμε κομπλε, όσο ήταν όμως στο download mode έλεγε με κόκκινα γραμματα rooted.αυτό σβήνει με κάποιο τρόπο;

Πριν την lollipop του πέρασα την στοκ kitkat παλι με το flashtool και δεν έβρισκε update,και μετα περάσαμε το kdz lollipop και παλι έλεγε rooted

Φευγει με ενα τοολ ,καπου εχω ποσταρει τον τροπο μεσα στο θρεντ εδω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα ποια είναι η ερώτηση σου. Πώς φεύγει το ροοτ ρωτάς;

Πως φεύγει το rooted απο το download mode.

Θεωρώ πως γιαυτό δεν κανει update μεσα απο το android για το λογισμικό.απλα περίμενα πως φλασαρωντας μέσω flashtool θα έφευγε η ένδειξη,αλλά τζιφος,μιας και δεν έχει κάποιο trigger σαν τα samsung

Link to comment
Share on other sites

Πως φεύγει το rooted απο το download mode.

Θεωρώ πως γιαυτό δεν κανει update μεσα απο το android για το λογισμικό.απλα περίμενα πως φλασαρωντας μέσω flashtool θα έφευγε η ένδειξη,αλλά τζιφος,μιας και δεν έχει κάποιο trigger σαν τα samsung

 

Δεν ειναι αυτος ο λογος. Ο λογος ειναι οτι ο @@ας ο Cloudy κανει το κινητο να φενεται σαν G3 ενω δεν ειναι. Οποτε το Tool ψαχνει G2 για να εγκαταστησει Rom G2 και βλεπει G3.

 

Πρεπει πρωτα να εγκαταστησεις με TWRP μια στοκ και μετα με το Tool ενα KDZ για να εχεις καθαρο κινητο.

 

----------------------------------------------------------------------------------------

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2765904

 

με αυτο εδω αλλαζεις το Status απο Rooted σε UNRooted.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτος ο λογος. Ο λογος ειναι οτι ο @@ας ο Cloudy κανει το κινητο να φενεται σαν G3 ενω δεν ειναι. Οποτε το Tool ψαχνει G2 για να εγκαταστησει Rom G2 και βλεπει G3.

Πρεπει πρωτα να εγκαταστησεις με TWRP μια στοκ και μετα με το Tool ενα KDZ για να εχεις καθαρο κινητο.

----------------------------------------------------------------------------------------

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2765904

με αυτο εδω αλλαζεις το Status απο Rooted σε UNRooted.

Μάλλον ,νομιζω είχε περάσει και πιο παλια κάποια rom του cloudy,οποτε παιζει να είναι αυτό.απλα εγώ φανταστικά οτι με το kdz τα γυρίζει όλα στοκ,όπως στο δικο μου το νεξους με τα factory images.
Link to comment
Share on other sites

Καντο με TOT να τελειωνεις.

Another one brick in the wall .. ρε γμτ. Απέτυχε στο τέλος η εγκατάσταση του Optimus πήγε να τρέξει το loki script.Πάμε τωρα φουλ φορμάτ (δεν μπαίνει καν recovery

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επεσε και εσπασε η οθονη ενω ειχα tempered glass του κινητου μου :( Απ'οτι διαβασα η αντιπροσωπεια θελεια 120-130 ευρω για την αλλαγη που σε καμια περιπτωση δεν συμφερει .....

 

Τι επιλογες εχω ? ειναι ευκολο να παραγγειλω καποιο ανταλλακτικο και να το δοκιμασω μονος μου ή να φυλαχτει στο συρταρι ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

@PGM Τελικά τι έκανες; Εγώ 3 φορές δοκίμασα να αλλάξω οθόνη ... 3/3 αποτυχίες. Δεν έχω και υπομονή....

 

Έχει κρατήσει κανείς links από mods που παίζουν στην Optimus? Πλέον όλα είναι για Lollipop και με μερικά παλιά που βρήκα bootloop-αρε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.