Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Έτοιμος και γω έχω ετοιμάσει τη ρομ και τα gapps. Το μονο που ευχομαι να δουλεύει είναι 3 μοντακια ηχου (τα κανεις install μεσω twrp recovery) και ακούω μουσική πιο ποιοτικά και απο το pc

Σήμερα την έβαλα ότι

έχω δει δουλεύει.

Ραδιόφωνο κλπ δουλεύουν ;

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο θα δουλεύει αλλά δεν είδα να έχει εφαρμογή οπότε φλασαρισμα. Το titanium δουλεύει άψογα. Το Gps δεν δουλεύει. Επίσης έχει τρελή αυτονομία χτες χτύπησα 7 ώρες σοτ. Επίσης έχει χάλια κάμερα όπως κάθε στοκ rom και κρασαρει η εφαρμογή όταν βγαίνεις από αυτήν

Έγινε επεξεργασία από mer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλες ρομ παιδιά άμα θέλετε να δοκιμάσετε. Εγώ η αλήθεια είναι δε άντεξα την κάμερα και γύρισα σε στοκ based rom ξανά.

Θα δω τώρα μια άλλη που έχω βάλει στο μάτι 6αρα και δουλεύει κανονικά το GPS εκεί από ότι ξέρω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Yo. Θέλω update. Τι ROM φοράτε;
 
Μετά από κάποιο καιρό με την stable αλλά non smooth Optimus 1.4.1 είπα να δοκιμάσω μία νέα CheloZTeaM port G4 η οποία έχει κάτι ωραία FCs. Επίσης στην 6αρα δεν εχουν διορθωθεί διάφορα Bugs και όπως λένε οι του CM, αν δεν βγαλει η LG 6αρα, δύσκολο να διορθωθούν. 

 

Γενικά έχετε υπόψιν καμία 5.1.1 σουπερ στέιμπλ με LG apps? Πχ θα ήθελα LG καμερα (ή κατι αντίστοιχης ποιότητας), double tap, QSlide (η αντίστοιχο - ζω και χωρίς αυτό βέβαια)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω με ThunderRom 2.2 ειμαι αλλα ειδα οτι εχει βγει και νεοτερη.

 

Kernel Xceed 14 ..με τον 15 ειχα 2-3 ρεβοοτ..βγαινει και 16 βεβαια.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα σημερα την Thunder 2.3 meta apo 2-3 μηνες με cm based (Blisspop, slimsaber, tesla).

μου ειχε λειψει το LG look ....

Σε πρωτη φαση φαινεται αρκετα καλη, εβαλα την μεσαια, οχι την φουλ ουτε την γυμνη και βλεπω οτι εχει αρκετα χαρακτηριστικα που τα εβαζα εξτρα.

δειχνει αρκετα γρηγορη, οχι σαν τις CM based ομως και απο αυριο θα δω τι λεει απο μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει αυτό, το κακό είναι άλλο, είναι πολύ χάλια η ρομ πολύ αργή και λαγκάρει υπερβολικά. Πολλές φορές πατάω να ανοίξει μια εφαρμογή και αργεί τόσο που δεν ξέρω αν πάτησα ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.