Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Τελικά έκανα format-άκι, έβαλα και Cloudy3.3 και προς ώρας είμαι υπερευχαριστήμενος. (σταμάτησα να είμαι και beta tester του Dorimanx)

Άντε να δουμε

Αξιζει ο νεος dori στην loli??

Ποτε δεν τον κρατησα γιατι ποτε δεν κερδισα κατι ουσιωδες...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει ο νεος dori στην loli??

Ποτε δεν τον κρατησα γιατι ποτε δεν κερδισα κατι ουσιωδες...

 

Παπάκια. Ο μπέστεστ πυρήνας για μένα ήταν ο Linaro του Bruce (αν θυμάμαι καλά) στο 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

η ρημάδα η Cloudy G2 3.3 δεν λέιε να περαστεί με τίποτα πάνω από loli 5.0.2...κολλάει σε bootloop....

να περάσω την 3.2 πρώτα;

H optimus δεν έχει βγάλει Loli??

Νομίζω χρειάζεται KitKat bootloader, δες αν λέει κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

η ρημάδα η Cloudy G2 3.3 δεν λέιε να περαστεί με τίποτα πάνω από loli 5.0.2...κολλάει σε bootloop....

να περάσω την 3.2 πρώτα;

H optimus δεν έχει βγάλει Loli??

Εγώ είχα περάσει απροβλημάτιστα CloudyG2 3.0(? - η πρώτη που έβγαλε με UX4) σε Stock Loli 5.0.2

Δεν ξέρω αν υπάρχει καμμία διαφορά με την 3.3. Έχεις κάνει καμία 10αριά wipe cache/dalvik για το καλό;

 

Στην χειρότερη κάνε καθαρή εγκατάσταση :)

Link to comment
Share on other sites

ναι....τα έχω κάνει με τα wipe κτλ...το πρόβλημα τώρα είναι ότι έχω ξαναπεράσει 5.0.2 και με καμία δύναμη δεν γίνεται root (ioroot, oneclickroot κτλ)...

θα ξαναφλασάρω με lg flash κάποια Kdz....

Όχι ρε συ. Τι ioroot και oneclick. Απλά στο τέλος της εγκατάστασης φλασαρε το supersu.

Link to comment
Share on other sites

είμαι με 5.0.2.

εβαλα TWRP με autorec

Για να βάλω cloudy 3.3 πρέπει να κάνω root και να έχω kk bootloader (δεν ξέρω ποιον έχω)....

Aν το κάνω χωρίς root κολλαει σε bootloop (δεν ξέρω αν φταίει ότι δεν είναι root)

Για να κάνω root στην 5.0.2 δεν μπορώ....

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθώ...ούτε manual γίνεται κάτι...

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

κολλάει γενικότερα στην διαδικασία

rooting your phone...δεν βλέπω τa περί inflating:......(όπως φαίνονται στην 2η εικόνα του link)

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα θερμοκρασιών με το τηλέφωνο.

Με καθαρή εγκατάσταση CloudyG2 3.3 ζεματάει το τηλέφωνο πίσω εκεί που είναι το power button / volume down γενικώς η μισή πλατη.

 

Είμαι με stock kernel

 

Και συνεχίζω μετά από μερικές μετρήσεις ( 0% ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ, FLIGHT MODE ON , WIFI ONLY )

42-48C idle
54-59C browsing, viber = με τον stock browser
62-67C youtube βιντεάκι
stress test μετά από 1 λεπτό και κάτι 72-76 C

είναι νορμαλ ? δεν νομίζω . Εσείς τι πιστεύετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα θερμοκρασιών με το τηλέφωνο.

Με καθαρή εγκατάσταση CloudyG2 3.3 ζεματάει το τηλέφωνο πίσω εκεί που είναι το power button / volume down γενικώς η μισή πλατη.

 

Είμαι με stock kernel

 

Και συνεχίζω μετά από μερικές μετρήσεις ( 0% ΦΩΤΕΙΝΟΤΗΤΑ, FLIGHT MODE ON , WIFI ONLY )

42-48C idle

54-59C browsing, viber = με τον stock browser

62-67C youtube βιντεάκι

stress test μετά από 1 λεπτό και κάτι 72-76 C

είναι νορμαλ ? δεν νομίζω . Εσείς τι πιστεύετε?

Χάλια δεν είναι, αλλά είναι λίγο τσιμπημένες για κλειστά δεδομενα δικτύου. Παίζει μεγάλο ρόλο βέβαια και η θερμοκρασία περιβάλλοντος, που τώρα είναι ανεβασμένη. Εάν δεν το έχεις κάνει πριν/μετά την αναβάθμιση, θα σου πρότεινα μια προληπτική επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, απλά για να ελαττώσουμε τους αστάθμητους παράγοντες. Βέβαια έτσι χάνεις ότι δεδομένα έχεις στο τηλέφωνο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε παμε καλα 57 με 66βαθμους σε browsing. Δλδ τηλέφωνα με τον snap 810 ποσο πανε 90?

Me cloudy αυτά?

 

Χτες που ταξίδευα κ ειχα κανενα 5ωρο 3g on..εβρασε..με Cloudy 3.2.

 

Ψινομαι να γυρισω σε Kitkat..αφου δωσω μια ευκαιρια σε Cloudy 3.3 +Dori.

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.