Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Τελικα χθες το βραδυ εβαλα την google edition 1.2, εχει μια πιο καθαρη μορφη, με καποια πραγματα απο google stock, καποια πραγματα της LG, αλλα εχει πολυ smooth συμπεριφορα, αρκετα σβελτη (θυμιζει AOSP) και στην ουσια δεν μου λειπει τιποτα.

τωρα θα δω τις επομενες 2-3 μερες το θεμα μπαταριας και αν ειναι καλη με βλεπω να μενω εδω μεχρι να βγει καποια νεοτερη (περιμενω 5.1 με LG εφαρμογες ;)  )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την Mokee Rom 6.0.1 αλλά έχει διαφορες σοβαρές μπαγκιές (πχ η σύνδεση μέσω παρόχου μένει μονο στο 4g, αλλά η ταχύτητα είναι μόνο 2G :/ )  + η κάμερα είναι γτπ.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ΜΜ είναι ακόμα beta, θέλουν χρόνο για να τις στρώσουν, Προς το παρόν εγώ βολεύτηκα με την Google edition, πλήρης και γρήγορη, όταν οι 6αρες στρώσουν βλέπουμε.

 

α) Ξέρεις αν από 6 -> 5.0.2 πρεπει να φλασάρεις τίποτα διαολό-bootstack? Ή φλασάρεις χύμα; Έχω χάσει την μπάλα με αυτά.

 

β) Στην Google Edition πρεπει να φλασάρεις και όλα τα fixed πακέτα;

 

UPDATE στο α) ....Έκανα restore 5.0.2 κομπλέ

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Μόνο calender φλάσαρε και κάμερα άμα θες για κάμερα. Και εγώ κατέληξα στην google άμα θέλει κανείς στοκ χωρίς λαγκ αλλιώς slimlp για aosp. Παρόλα αυτά έχει θέματα η στοκ που με εκνευρίζουν.. Τα κλασσικά που υπάρχουν στο ui της lg ακόμα και στο g4, ελπίζω όχι στο g5,στο wifi και στα settings που μερικές φορές πατάς μια επιλογή και σκαλώνει

Έγινε επεξεργασία από mer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νέος XCEED kernel ( 16 )

Για lollipop

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960689263

 

 

περισσότερο info: http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/kernel-xceed-t3066637

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την Cheloz V10 whatever με χαμηλό DPI δεν την παλεύω με νορμάλ. Έβαλα την PowerG2, αλλά αλλάζοντας απλά το DPI με build.prop κάτι στοκ εφαρμογές της LG δεν ανοίγουν (ρολόι, αριθμομηχανή, έκθεση, μηνύματα,. κλπ)

 

Ξέρουμε κανένα mod για να παίζουν και αυτά ή απλά πρεπει να βρω ρομ που να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την Google Edition 1.3;

Την είχα περάσει αλλά είχε πολύ λίγες επιλογές για τροποποιήσεις και έφυγε.

 

@mer η PowerG2 έρχεται στα 480. Βλέπεις τα εικονίδια από το απέναντι σπίτι. Με 380 - 400 δεν επαιζαν καποιες εφαρμογές. Στα 420 έπαιξε. Πιο κάτω πάλι δεν λέει, γιατί απλά είναι στημένη η ρομ για Χ στήλες και Υ γραμμές. Απλά θα έχεις μεγαλύτερα κενά ανάμεσα στα μικρά εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι λες. Μάλιστα. Νταξει γούστα είναι αυτά εγώ παίζω μόνιμα 420 γιατί δεν μπορώ κάτι άλλο πια. Για να αποφύγεις τους περιορισμούς του dpi βάλε xposed και το module App settings. Και ρυθμίζεις το dpi για κάθε εφαρμογή ξεχωριστά. Οπότε έχεις μικρότερο και βάζεις ας πούμε 420 στις στοκ εφαρμογές για να ανοίγουν.

Έγινε επεξεργασία από mer
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.