Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Πιο πολύ για μικρότερη μπάρα κάτω + μπάρα πάνω με ένδειξη μπαταρίας με το ποσοστό μέσα + κεντρικό ρολόι + down/up speed (καλά για το τελευταίο δεν καίγομαι)

 

Μπορώ να τα κάνω και με xposed αλλά δεν ψήνω να φορτώνω εφαρμογές και έξτρα μοντς για κάτι απλό.

Link to comment
Share on other sites

@PGM Τελικά τι έκανες; Εγώ 3 φορές δοκίμασα να αλλάξω οθόνη ... 3/3 αποτυχίες. Δεν έχω και υπομονή....

 

Έχει κρατήσει κανείς links από mods που παίζουν στην Optimus? Πλέον όλα είναι για Lollipop και με μερικά παλιά που βρήκα bootloop-αρε.

Την αλλαξα προχτες με απολυτη επιτυχια...δουλευει τελεια !!

 

Αυτη πηρα http://www.ebay.co.uk/itm/221511212937?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@PGM Με την καινούργια οθόνη όταν την πατάς με δύναμη μαυρίζει στο σημείο πίεσης? Δηλαδή σε λευκό φόντο αν την πατίσεις με δύναμη να μαυρίσει στο σημείο για λίγο και αμέσως να επανέρθει στο κανονικό λευκό χρώμα.

 

Άλλαξα σε ένα G2 και πιστέυω οτι με την μαμά οθόνη δεν το έκανε αυτό.

 

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να απαντήσει ? 

Link to comment
Share on other sites

@PGM Με την καινούργια οθόνη όταν την πατάς με δύναμη μαυρίζει στο σημείο πίεσης? Δηλαδή σε λευκό φόντο αν την πατίσεις με δύναμη να μαυρίσει στο σημείο για λίγο και αμέσως να επανέρθει στο κανονικό λευκό χρώμα.

 

Άλλαξα σε ένα G2 και πιστέυω οτι με την μαμά οθόνη δεν το έκανε αυτό.

 

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να απαντήσει ? 

Εξαρτάται πόση δύναμη εννοείς :).

Όσο το δοκίμασα δεν άλλαξε χρώμα, αλλά συνυπολόγισε στην απάντηση ότι η procordia έχει αναφέρει προφορικά ότι οι νέες οθόνες που χρησιμοποιούν είναι καλύτερες από τις αρχικές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kit Kat άσε, σε καμία περίπτωση μη βάλεις Lollipop 5.0.2. Το τηλέφωνο μου σπάει τα νεύρα από τότε που πήρε Lollipop.

 

Και για να μη παρεξηγηθώ, μια χαρά τρέχει και τη Lollipop αλλά σαν την KitKat, δεν έχει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Σε unrooted G2, υπάρχει τρόπος να κάνουμε Wipe Dalvik/Cache κτλ? Θέλω να κάνω downgrade από Lollipop σε Kit Kat και, επειδή την προηγούμενη φορά δεν τα κατάφερα,θέλω να δω αν έφταιγε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τα έχω και τα 2.

Το G2 το πρόλαβα στα 250Ε για την γυναίκα. Ο snap 800 πρέπει να ήταν πολύ μπροστά από τις απαιτήσεις του 2013 και άντεξε. Ο 808 θα δούμε. Το G2 θα πάρει και 6.0 όπως φαίνεται.

 

Σχετικά άπειρος με android...μετά από πολλά χρόνια με iOS, είπα να κάνω την αλλαγή, θα δείξει. 

Η Lg και μετά Snap 800 / 2-3Gb ram / Lollipop εποχή με έπεισαν.

 

Όχι ότι αν είχα τα λεφτά δεν θα πήγαινα σε 6s plus... αλλά νταξ είναι πάρα πολλά πλέον.

 

Το G4 το έχω κανα 3μερο  αλλά δεν έχω προλάβει να το σκαλίσω και πολύ. 

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα αντεξει αν δεν κανει καμμια βλακεια η LG, η αποδοση του g4 μου θυμιζει optimus G παντως που ηταν επισης φοβερο για την εποχη του, και το 4ρι θα πηγαινε καλα αλλα το UI3 το σκοτωνει. 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι θα αντεξει αν δεν κανει καμμια βλακεια η LG, η αποδοση του g4 μου θυμιζει optimus G παντως που ηταν επισης φοβερο για την εποχη του, και το 4ρι θα πηγαινε καλα αλλα το UI3 το σκοτωνει. 

 

btw στο G4 έβαλα ζελατίνα sentio 5Ε (2 μέσα) και έκατσε ά-ψο-γα και στην εφαρμογή (ούτε μια φουσκαλίτσα) και στο touch.  

Δεν το περίμενα.   

Link to comment
Share on other sites

απο ποιο πλαισιο στη θεσσαλονικη τη πηρες?

 

Βασικά με τις ώρες είμαι λίγο δύσκολα, βαριόμουνα να παραγγείλω/να το ψάξω και να περιμένω οπότε γυρνώντας πέρασα από Πλαίσιο Ευοσμου. 

Θα πάρω ακόμα  μια να υπάρχει....μην τις πάρεις όλες :hehe:

Πέρα από την πλάκα είναι καλή, 0.5mm αριστερα δεξια κάτω έχει ανοχή, πάνω έχει άνοιγμα για τον sensor και είναι πολύ λεπτή.  

 

παίζει να παραγγείλω όμως battey kit και όχι bank.  

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε αν θα πάρει το 6.0 το g2!

Πάντως είμαι με το optimus g με στοκ κιτ κατ.. απροβλημάτιστο ακόμη και σχεδόν ένα χρόνο μετά απο το τελευταίο "πείραγμα" που του έκανα με customιες. Έκτοτε ούτε factory reset . Μόνο στοκ! Από τις σπάνιες περιπτώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.