Jump to content



Τι είδος παιχνιδιού προτιμάτε;


Ποιο είναι το αγαπημένο είδος παιχνιδιού υπολογιστή;  

989 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Σύμφωνα με τη Wikipedia, ένα βιντεοπαιχνίδι είναι ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι το οποίο περιλαμβάνει αλληλεπίδραση με μια διεπαφή χρήστη για την παραγωγή οπτικής ανάδρασης σε μια συσκευή βίντεο. Η λέξη βίντεο στο βιντεοπαιχνίδι παραδοσιακά αναφερόταν σε μια συσκευή εμφάνισης raster. Ωστόσο, με την δημοφιλή χρήση του όρου «βιντεοπαιχνίδι», τώρα υπονοεί κάθε τύπο συσκευής εμφάνισης. Τα ηλεκτρονικά συστήματα που χρησιμοποιούνται για να παιχτούν βιντεοπαιχνίδια είναι γνωστά ως πλατφόρμες· παραδείγματα αυτών είναι οι προσωπικοί υπολογιστές και οι παιχνιδομηχανές. Αυτές οι πλατφόρμες εκτείνονται από μεγάλα συστήματα υπολογιστή μέχρι συσκευές χειρός.

Εσείς, από όλα τα είδη παιχνιδιών που κυκλοφορούν, ανεξαρτήτου πλατφόρμας, ποιο είναι αυτό που σας κάνει "κλικ";

Έγινε επεξεργασία από The Lab
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι ως γηραιότερος προτιμώ τα turn based strategy games.

Έχω λιώσει όλη τη σειρά Civilization από το 1 (το είχα σε 2 δισκέτες ;) γύρω στο 1995) έως και το 5, με το τελευταίο δυστυχώς σε πολύ μικρό βαθμό γιατί με τα χρόνια αυξάνονται οι υποχρεώσεις και μειώνεται ο ελεύθερος χρόνος για παιχνίδι....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατα των ηλεκτρονικων παιχνιδιων γενικα και για αυτο επελεξα το "τα έχω κόψει τα παιχνίδια και πλέον με βλέπει ήλιος" .χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν παιζω που και που αλλα με μετρο.

- αγαπημενο μου παιχνιδι ειναι το Granturismo

Link to comment
Share on other sites

action-adventure και rpg...

αν και οσο μεγαλωνω γινομαι στριμενος με τα δευτερα :D, εχοντας βεβαια εμπειρια καψηματος στο παρελθον οχι μαγειρα που ξεχασε απλα το φαγητο στη φωτια, αλλα μαγειρα που εβαλε τις κατσαρολες και εφυγε μεταναστης :D

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

ειμαι κατα των ηλεκτρονικων παιχνιδιων γενικα και για αυτο επελεξα το "τα έχω κόψει τα παιχνίδια και πλέον με βλέπει ήλιος" .χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν παιζω που και που αλλα με μετρο.

- αγαπημενο μου παιχνιδι ειναι το Granturismo

τα ηλεκτρονικα παιχνιδια απο μονα τους (οπως και καθε τι που εφτιαξε ο ανθρωπος) δεν ειναι κακα, απλα μπορει να γινει λαθος τροπος χρησης τους πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Action 1ου και 3ου προσωπου.

Παλιοτερα επαιζα τα παντα-ολα απο αυτη την κατηγορια και αρκετα adventure.

Τωρα πια μονο Battlefield 4 με τη Bazo-παρεα!

Επίσης παιζω και καμια πιστουλα Age of Mythology (πολυ καλο παιχνιδι!)

Αντε να δουμε και αυτο το Titanfall!

Link to comment
Share on other sites

παιχνίδια ρόλων και κυρίως action RPG για περισσότερη απόλαυση στο gaming, συνεχόμενη εξερέυνηση, ανέβασμα level, καλό looting και εννοείται ατελείωτο hack and slash ! αγαπημένα Diablo 2 και Torchlight 2.

παιχνίδια περιπέτειας, τα γνωστά σε όλους μας adventures και κυρίως point and click. αγαπημένα Broken Sword και

τα παλιά κλασσικά Lucas Arts ! :dirol:

και τέλος indie games για να περνάει χαλαρά η ώρα. αγαπημένα Limbo και Shank !

Link to comment
Share on other sites

ΜΜΟ-RPG ολων των ειδων! δυστυχως κανενα δεν μπορει να αντικαταστησει το WoW, και ας μην μπαινω καν στην διαδικασια να τα συγκρινω εσκεμενα μεταξυ τους. SWtOR/ Guild Wars/ Aeon/

βεβαια στο pc, μονο μπορεις να παιξεις σοβαρο FPS στην κονσολες δεν γινεται....απλα.

Κατα τα αλλα, στο pc, παιζω οτι παιχνιδι βγαινει με mods.. μιας και το περισσοτερο gaming μεχρι τωρα το κανω σε ps3-tv-projector.

Τωρα θα αρχισω και το sim racing, me eyefinity k τιμονιερα...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.