Jump to content



Netgear DGN2000 και απάτη με "Εγγύηση" ΠΛΑΙΣΙΟ!!!


Recommended Posts

Thanks για την βοήθεια όλους!!! :-)

Θα στείλω και το το τελευταίο αποδεικτικό...

Μόλις πήρα τηλ την κοπέλα, αλλά έχει τελειώσει την βάρδια της, αύριο πάλι...

Όπως και να έχει, και μόνο για την ταλαιπωρία και τον "σεβασμό" προς τον πελάτη, εμένα προσωπικά και όσους γνωρίζω, με έχουν χάσει τελείως και για πάντα... ;)

Δεν θα τους μάθω εγώ να δουλεύουνε... (και συγνώμη για το ύφος μου, αλλά ξέρω πως είμαι από χθες...)

Αυτό που θα κρατήσω από την όλη ιστορία είναι η επεξήγηση του υπεύθυνου του τεχνικού τμήματος στην Μαγούλα για το τι είναι η Εγγύηση Εφόρου Ζωής Πλαίσιο... "Όσο υπάρχει διαθέσιμο το προϊόν για αντικατάσταση από το Πλαίσιο!!!" :happy2: :banging: :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την βοήθεια όλους!!! :-)

Θα στείλω και το το τελευταίο αποδεικτικό...

Μόλις πήρα τηλ την κοπέλα, αλλά έχει τελειώσει την βάρδια της, αύριο πάλι...

Όπως και να έχει, και μόνο για την ταλαιπωρία και τον "σεβασμό" προς τον πελάτη, εμένα προσωπικά και όσους γνωρίζω, με έχουν χάσει τελείως και για πάντα... ;)

Δεν θα τους μάθω εγώ να δουλεύουνε... (και συγνώμη για το ύφος μου, αλλά ξέρω πως είμαι από χθες...)

Αυτό που θα κρατήσω από την όλη ιστορία είναι η επεξήγηση του υπεύθυνου του τεχνικού τμήματος στην Μαγούλα για το τι είναι η Εγγύηση Εφόρου Ζωής Πλαίσιο... "Όσο υπάρχει διαθέσιμο το προϊόν για αντικατάσταση από το Πλαίσιο!!!" :happy2: :banging: :happy2:

Και όμως το DGN2000 είχε lifetime εγγύηση, θα ψάξω αυριο μήπως βρώ την αποδειξη να στην σκανάρω, γιατι ειχα θεμα με συνεχόμενα reboot με δαυτο και μου το ειχαν αλλάξει με το DGN2200. Όσο για τον τεχνικό, όσο σκληρός και να ακουστώ και να "κακοκαρδίσω" ορισμένους τέτοια άτομα δεν τα λυπαμαι όταν χανουν την δουλεια τους. Υπαρχουν ενα σωρό άξια παιδια και με γνωσεις να παρουν την θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως το DGN2000 είχε lifetime εγγύηση, θα ψάξω αυριο μήπως βρώ την αποδειξη να στην σκανάρω, γιατι ειχα θεμα με συνεχόμενα reboot με δαυτο και μου το ειχαν αλλάξει με το DGN2200. Όσο για τον τεχνικό, όσο σκληρός και να ακουστώ και να "κακοκαρδίσω" ορισμένους τέτοια άτομα δεν τα λυπαμαι όταν χανουν την δουλεια τους. Υπαρχουν ενα σωρό άξια παιδια και με γνωσεις να παρουν την θέση τους.

Τα ίδια ακριβώς σκεφτόμουν από χθες φίλε μου...

Και δεν το λέω αποκλειστικά για εμένα...

Ασχολούμαι με την τεχνολογία των υπολογιστών από τα 12, σε ένα μήνα γίνομαι 37, έχω και προϋπηρεσία στο τομέα της πώλησης, και επάγγελμα... Άνεργος... ;-)

Ευχαριστώ και για το ψάξιμο για την απόδειξη... :-)

Καλό βράδυ σε όλους σας!!

(θα επανέλθω μόλις έχω νεότερα...)

Link to comment
Share on other sites

το ειχα και εγω και οντως ειχε lifetime εγγυηση, η οποια φαινοταν ομως και στην αποδειξη μου ειμαι 99% σιγουρος.

Δυστυχως το εχω πουλησει εδω και 2 χρονια οποτε δεν εχω πια την αποδειξη για να σε βοηθησω...

Link to comment
Share on other sites

TifoziF1 ήθελα να σε ρωτήσω, μπορείς να μου στείλεις το ακριβές link που φαίνεται στο screenshot από το Wayback Machine που ανέβασες στο συγκεκριμένο Thread, όπου φαίνεται το Πλαίσιο και τον Netgear.

Προσπάθησα να το βρω μέσα από το Wayback Machine αλλά δεν το κατάφερα...

Thank you!! :)

Και μετά από αρκετό προσωπικό ψάξιμο...

Μία καλή σύζήτηση...

Τι είναι τελικά Lifetime Warranty του εκάστοτε κατασκευαστή πωλητή???

Τι εννοεί ο εκάστοτε κατασκευαστής πωλητής??? ;)

Το Πλαίσιο βέβαια το αναφέρει ξεκάθαρα!!!

"ανεξάρτητα από το πόσο καιρό έχετε κάποιο προϊόν της Netgear, αν παρουσιάσει βλάβη σας το αλλάζουμε άμεσα με την επίδειξη της απόδειξης αγοράς"

Θα μιλήσω αύριο κιόλας με το συνήγορο καταναλωτή!!!

Γιατί αυτό είναι κανονική ΚΟΡΟΪΔΙΑ!!!

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Συγχώνευση 2 συνεχόμενων μηνυμάτων - MHN κάνεις συνεχόμενα posts με διαφορά μερικών λεπτών !!! Αντ' αυτού κάνε διόρ
Link to comment
Share on other sites

"ανεξάρτητα από το πόσο καιρό έχετε κάποιο προϊόν τoυ ΧΧΧ κατασκευαστή, αν παρουσιάσει βλάβη σας το αλλάζουμε άμεσα με την επίδειξη της απόδειξης αγοράς"

Αυτο ακριβώς ειναι Lifetime Warranty (Eγγύηση εφ'ορου ζωής).

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστείς βοήθεια για λύση εκτός καταγγελείας ( αν και δεν θα την απέφευγα γιατί παρότι με άκρη μπορείς να βρείς το δίκιο σου, δεν είναι σωστό γιατί πολύ απλά άλλος που δεν έχει άκρη τον τρώει με τις λαμακίες των "τίμιων" ελληνικών "επιχειρηματιώ" ) στείλε μου pm

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί εκεί μέσα λένε καλημέρα και στους τοίχους...

δε μπα να πουν κ καληνυχτα οσο θελουν απο μακρυα κ αγαπημενοι δε προκειται να τους ξαναπαρω στα σοβαρα .

υπαρχουν αλλα μαγαζια που αν παρεις κατι ελλατωματικο στο αλλαζουν αυθημερον χωρις τη παραμικρη αντιριση

αν θελει καπιος να εκνευριστει κ χασει τη ψυχραιμια του εχει πετυχει το καταληλο καταστημα

Έγινε επεξεργασία από Lord_mystery
Link to comment
Share on other sites

TifoziF1 ήθελα να σε ρωτήσω, μπορείς να μου στείλεις το ακριβές link που φαίνεται στο screenshot από το Wayback Machine που ανέβασες στο συγκεκριμένο Thread, όπου φαίνεται το Πλαίσιο και τον Netgear.

Προσπάθησα να το βρω μέσα από το Wayback Machine αλλά δεν το κατάφερα...

Thank you!! :)

http://web.archive.org/web/20091103191640/http://www.plaisio.gr/Html/NTG_Lifetime.html
http://web.archive.org/web/20090929084830/http://www.plaisio.gr/Peripherals/Wireless-Networking/Modem-Routers/Netgear-Wireless-Modem-Router-Annex-A-N-DGN2000-100ISS.htm

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν βοηθαει...ειχα παρει το ιδιο ρουτερ και βεβαια το αλλαξα με tplink :p

εισαι τυχερος που αναγραφει τον ιδιο κωδικο πλαισιου στην αποδειξη μου με το site που ποσταρει ο [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

post-5513-1416078231,2425_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν βοηθαει...ειχα παρει το ιδιο ρουτερ και βεβαια το αλλαξα με tplink :p

εισαι τυχερος που αναγραφει τον ιδιο κωδικο πλαισιου στην αποδειξη μου με το site που ποσταρει ο [MENTION=173]Wizard![/MENTION]

Τον ίδιο κωδικό ακριβώς έχει και στην δική μου απόδειξη!! (1142135)

Κωδικό πωλητή δεν έχει!!! ;)

Και ούτε γράφει πουθενά για εφόρου ζωής εγγύηση......

Αυτοί είναι χειρότεροι και από το e-shop...

Δεν πρόλαβα σήμερα να επικοινωνήσω με συνήγορο του καταναλωτή...

Θα προσπαθήσω αύριο, μόλις έχω νεότερα θα ενημερώσω!!

Το αστείο είναι ότι σαν πελάτης τους τόσα χρόνια, ένα 2.000 euros τουλάχιστον μόνο από αγορές μέσω ιντερνετ από εμένα το έχουν...

Εντάξει, ότι χειρότερο έχω δει στα χρόνια που ασχολούμαι με τεχνολογία... ;)

Στα e-mails που έστειλα χθες, ούτε καν μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

αν θες σου σκαναρω την αποδειξη (οχι αυτην που ανεβασα) αλλα νομιζω κανει και του φιλου μας που ανεβασε..εμενα ειναι ονομαστικη.

οποτε ο σκοπος αγιαζει τα μεσα:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.