Jump to content



Recommended Posts

Την εταιρεία δεν την κάνεις τίποτα. Απλά ΔΕΝ αγοράζεις το παιχνίδι της. Όπως έκανε κι ο sebastian και 1002 άλλοι (βλέπε ALI213). Κι απλά θα συνεχίσει να φτιάχνει port από κονσόλες.. γιατί κι έτσι μπορεί και γιατί δεν την χαλάει καθόλου όλο το hype γύρω από το όνομά της. Τώρα αν πάνε τα έσοδα καλά.. μπορεί να βγάλει και κάνα patch κι ίσως πάει κ λίγο καλύτερα το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις εσύ τώρα ο εγκυκλοπαιδικός ορισμός του fanboy να σου πει γνώμη για να βγάλεις συμπέρασμα :hehe:

Δεν μου αρεσει να μασαω τα λογια μου, οποτε:

Πραγματικά χεστηκα πως παιζει σε A-M-D hardware! Επισης 2 φορες χεστηκα πως παιζει στις σαπιες κονσόλες με A-M-D hardware.

ngbbs3fbc2979e8700.jpg

....αλλα και παλι τσουκου τσουκου η Ubisoft θα τα διορθωσει όλα! Υπομονη!

Εγω ξερω ότι στο συστημα μου με ULTRA+1440p παιζει 60αρακι ROCK STABLE.

Δεν εχω συναντησει bugs, glitches όπως θελετε πειτε τα....

Το μονο εχω που εχω δει ότι καποια ανθρωπάκια να εμφανίζονται, ενώ μ@λακια τους, δεν θα επρεπε γιατι εχει παρα πολλά είδη στην οθονη oπως επισης και καποια αξεσουάρ που εχουν να εμφανιζονται.

Αλλα γινεται τέτοιος χαμος στην εικονα και τετοια Ελευθερία κινήσεων που ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΣΗΜΑΣΙΑ!

Το παιχνιδι τα σπαει, με πολύ ωραιο story!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μονο εάν βαλεις 2 μηχανήματα διπλα διπλα... δεν γινεται αλλιως να benchαρεις σωστα.

http://www.guru3d.com/news-story/assassins-creed-unity-not-running-well-on-amd-hardware.html

We are aware that the graphics performance of Assassin’s Creed Unity on PC may be adversely affected by certain AMD CPU and GPU configurations. This should not affect the vast majority of PC players, but rest assured that AMD and Ubisoft are continuing to work together closely to resolve the issue, and will provide more information as soon as it is available.

oποτε .....as soon as it is available!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μονο εάν βαλεις 2 μηχανήματα διπλα διπλα... δεν γινεται αλλιως να benchαρεις σωστα.

Assassin's Creed Unity not running well on AMD hardware

We are aware that the graphics performance of Assassin’s Creed Unity on PC may be adversely affected by certain AMD CPU and GPU configurations. This should not affect the vast majority of PC players, but rest assured that AMD and Ubisoft are continuing to work together closely to resolve the issue, and will provide more information as soon as it is available.

oποτε .....as soon as it is available!

Σε κάποιο άλλο φόρουμ αναφέρει κάποιος πως στο Uplay βγήκε patch 792mb και το αποδεικνύει με φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι το εγκατέστησα σήμερα και έπαιξα λίγο, το story μου φάνηκε πολύ καλό!

Τα γραφικά είναι από τα καλύτερα που έχω δει ever, ανώτερα από το Black Flag σε High settings (όχι very High settings ούτε ultra) σε αυτές τις ρυθμίσεις το παιχνίδι είναι playable & smooth χωρίς τεχνουργήματα και άλλα τέτοια... Με δύο κάρτες 7970 Gigabite Windforce & Core i7 2600K και τους καινούριους drivers AMD.

Όντως βγήκε το patch και απ'ότι διάβασα θα βγούν και άλλα.

Πιστεύω ότι σε ένα ανώτερο σύστημα το παιχνίδι αυτό θα ήταν καταπληκτικό! :victory:

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια του Σ/Κ , το εβαλα και εγω 

ενα πραμα μοναχα 

"τεραστια ξεφτιλα" 

με το pc που εχω τωρα .... πρεπει να το βαλω στα medium για να ποιασω τον φοβερο αριθμο των 30FPS   ενω στα cutscenes χτυπαω μεχρι και 20αρια!!!!.Η μεταβαση σε low γραφικα που χαριζει μολις 2-3 fps οποτε ειναι ανουσιο και δεν νομιζω κανεις να εχει διαθεση να παρει 2x970 για να το παιξει σαν ανθρωπος  (και μην μου πειτε οτι εχει γ@μ@τ@ γραφικα , ειναι παρομοια με του black flag  και δεν δικαιολογητε αυτη η κατασταση).

Ο μονος λογος που θα το παιξω ειναι το storyline .....πραμα που ισως χασει το νοημα του , γιατι οπως παει η κατασταση μαλλον το game αυτο θα το παιζουν και τα εγγονια μου .

 

Κριμας παντος .... ηταν αξιο παιχνιδι , πλεον αντε γεια ....αλλα αυτα γινονται οταν καποιοι χεστουν στο χρημα και στην "δοξα" 

Link to comment
Share on other sites

Το έλιωσα κι εγώ λιγάκι μέσα στο σ/κ.

Το παιχνίδι έχει μεγάλο θέμα. Διάβασα πως θέλει τρελή ισχύ.. το ένα θέμα είναι αυτό που είπε ο @sebastian με τις τρίχες και το άλλο, πως ζητά τρελό αριθμό "writes", πράγμα που ίσως τρώει cap κι από το ίδιο το directx. Είδα σε κάποια review πως ακόμα και στο ίδιο σημείο, πότε έχεις 40fps και πότε 50. Για κάποιο περίεργο λόγο. 

 

H πλάκα είναι πως η Ubisoft τα έριξε εν μέρει και στην AMD/ATI για τα προβλήματα.

  :nare

 

 

Τέλος, να κάποια recommended για τις nvidia.

 

tqigKxm.png

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια του Σ/Κ , το εβαλα και εγω 

ενα πραμα μοναχα 

"τεραστια ξεφτιλα" 

με το pc που εχω τωρα .... πρεπει να το βαλω στα medium για να ποιασω τον φοβερο αριθμο των 30FPS   ενω στα cutscenes χτυπαω μεχρι και 20αρια!!!!.Η μεταβαση σε low γραφικα που χαριζει μολις 2-3 fps οποτε ειναι ανουσιο και δεν νομιζω κανεις να εχει διαθεση να παρει 2x970 για να το παιξει σαν ανθρωπος  (και μην μου πειτε οτι εχει γ@μ@τ@ γραφικα , ειναι παρομοια με του black flag  και δεν δικαιολογητε αυτη η κατασταση).

Ο μονος λογος που θα το παιξω ειναι το storyline .....πραμα που ισως χασει το νοημα του , γιατι οπως παει η κατασταση μαλλον το game αυτο θα το παιζουν και τα εγγονια μου .

 

Κριμας παντος .... ηταν αξιο παιχνιδι , πλεον αντε γεια ....αλλα αυτα γινονται οταν καποιοι χεστουν στο χρημα και στην "δοξα" 

 

μα για να μπεις στο λούκι να αλλάξεις κάρτα πιάνεις 30 fps με την 7870... 

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο σταματησα να το πληρωνω και εγω... Ειναι ξεφτιλισμενοι. Ακου εκει i5 haswell και 760, και να εχω οριακα fps και στα cutscenes να σερνεται λες και εχω p4...

Δηλαδη εσεις παιδια το παιζετε οι περισσοτεροι ολα low??????

Link to comment
Share on other sites

μα για να μπεις στο λούκι να αλλάξεις κάρτα πιάνεις 30 fps με την 7870... 

 

 

απο που εχει κερδος η ubisoft ομως? απ οτο να πουλησει το παιχνιδι ,η να πουλησει καρτες που δεν παραγει ? 

φυσικα θα ηταν παραλογο να θελω με μια καρτα 1μιση χρονου και κοστους 200ευρων να θελω να παιζω τα παιχνιδια στα full γραφικα , αλλα προς θεου ....να σερνεται medium και low ? Βρομαει απο χιλιομετρα οτι κατι τεχνιτο εχει γινει 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα LOW και κλειστό ότι κλείνει. Στα cutscenes βλέπω μέχρι και 10fps. Αφού για πλάκα το γύρισα στα 1600*900 και δεν είδα καμιά διαφορά. Άντε λίγο καλύτερη απόκριση με το mouse viewing γύρω γύρω.. εκεί κατάλαβα πόσο για γέλια είναι τα πράγματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

απο που εχει κερδος η ubisoft ομως? απ οτο να πουλησει το παιχνιδι ,η να πουλησει καρτες που δεν παραγει ? 

φυσικα θα ηταν παραλογο να θελω με μια καρτα 1μιση χρονου και κοστους 200ευρων να θελω να παιζω τα παιχνιδια στα full γραφικα , αλλα προς θεου ....να σερνεται medium και low ? Βρομαει απο χιλιομετρα οτι κατι τεχνιτο εχει γινει 

 

 

ένα τεράστιο κύκλωμα με σκοπό το χρήμα είναι, δεν ξέρεις τι μπορεί να παίζει πίσω απο την πλάτη σου ή κάτω απο το τραπέζι μεταξύ κατασκευαστών καρτών γραφικών και gaming εταιρειών.

Το παιχνίδι φυσιολογικά θα είχει τα προβλήματα που έχει στο launch αφού όπως μας έχει δείξει η ιστορία και το παρελθόν πλέον οι gamers είμαστε beta testers... σε κανονικό FULL priced game...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν είμαι Fan της σειράς.

Τα πρώτα 3 έχω παίξει και αυτό στο PS3 μέχρι και το BrotherHood 

από εκεί πέρα το σταμάτησα..

Αλλά στο θέμα μας τώρα είναι ότι υπάρχει συμφωνια Ubi-Nvidia από μεριά παιχνιδιών και έγινε πιο φανερό από το WatchDogs

Εδώ μέσα στο Unite στα MSAA Settings έχει να ενεργοποιήσεις και καλά το Nvidia TXAA τι στο καλο είναι με ένα ωραίο μεγάλο LoGo!

Το Far Cry 4 δεν ξέρω ακόμα τι γίνεται αλλά αυτό που δεν θέλω να πηράξουν είναι το Division!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.