Jump to content



Recommended Posts

το πήρα από g2a τώρα το SP,και ενεργοποιήθηκα κανονικά στο uplay..έτσι μου έγραψε..Αναμένουμε για το Fc4 :D

 

Τελικα τι εγινε; Ισχυει για το FC4 αυτο, ή οχι; Μ ενδιαφερει και εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα κι εγώ τελικά. Είπα να το ρισκάρω.

Παίζει λίγο καλύτερα όσο αφορά τα frames μάλλον μα ειδικά σε κάποια cutscenes, ενώ έχω 60-62 frames, περνάνε ολόκληρες οριζόντιες γραμμές που κόβουν την οθόνη στα 2 και φεύγουν κατά πάνω.. πολύ περισσότερο από πριν.. φυσικά με όλα low.

δοκιμασε vsync + triple buffering στο .exe του παιχνιδιου απο το d3d overrider +58fps framerate limit απο το rivatuner statistics server. ετσι παιζω εγω οταν ειμαι στον καναπε γιατι το tearring δεν παλευεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι εγινε; Ισχυει για το FC4 αυτο, ή οχι; Μ ενδιαφερει και εμενα.

πλέον δεν ξέρω τί γίνεται,λογίκα θα ενεργοποιείται,αν υπάρχουν κλειδιά στα κλειδάδικα.Τότε μια χαρά το ενεργοποίησα,και περιμένουμε τα νέα από ubi πότε θα μας το δώσει.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μερικα screen ultra +fxaa 1200p

 

 

Πωπω γραφικαρες! Ωραιος! 

Θελω να το παραγγειλω καποια στιγμη στο ps 4 σε 55αρα κυρτη Ultra HD Samsung.

Έγινε επεξεργασία από leonidastra86
Link to comment
Share on other sites

Πωπω γραφικαρες! Ωραιος! 

Θελω να το παραγγειλω καποια στιγμη στο ps 4 σε 55αρα κυρτη Ultra HD Samsung.

 

Σαν να λέμε είδες 2-3 ωραίους πίνακες και θες να τους προβάλεις μέσα από viewmaster σε 55".

Σκέψου την κάθε οθόνη σαν ψηφιδωτό. 

To ps4 αν δεν κάνω λάθος το τρέχει σε 900p (1600x900) στα 30 καρέ το δευτερόλεπτο ενώ αυτές οι εικόνες είναι 1200p (1920x1200) με 60 καρέ το δευτερόλεπτο.

Στις 55 ίντσες, απλά θα βλέπεις ακόμα χειρότερα γραφικά.. γιατί θα απλώνονται γραφικά 1440k πίξελ, σε μεγαλύτερη επιφάνεια από αυτή μιας οθόνης pc.. παρόλο που η τηλεόρασή σου θα'ναι 1920*1080 (2073k πίξελ) και θα προσπαθεί να τα προβάλει όσο πιο "καλά" μπορεί.

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ομως οποιος αγοραζει κονσολα δεν εχει μια μεγαλη οθονη τηλεορασης αντι για ενα κλασικο 22αρι-24αρι μονιτορ? 

Πρεπει παντα να συμβιβαζεται με τα χειροτερα γραφικα?

Link to comment
Share on other sites

συνήθως ναι.. όπως επίσης και δεν γνωρίζει (συνήθως) ότι τα γραφικά της κονσόλας είναι πολύ χειρότερα από αυτά που θα μπορούσε να δει.. ή μπορεί και να μην τον ενδιαφέρει.

Και το πράγμα θα χειροτερέψει τώρα με τις τηλεοράσεις 4K (4*FullHD) που είδα να πέφτουν κοντά στα 500€. Εκεί θα φαίνονται ακόμα χειρότερα τα γραφικά μιας κονσόλας. 

resolutions-ultra-hd-4k-1080p-720p-dvd.p

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την πλάκα χρειαζόμαστε μεγάλες αναλύσεις για τα 30-40 cm που καθόμαστε από τις οθόνες των pciwn μας !

αν έχεις όμως μια 50αρα 1080p και μία 4k και είναι φτιαγμένες στα ίδια hertz κλπ κλπ κλπ διαφορά δεν θα δούμε και μεγάλη διότι

θα έχουμε απομακρυνθεί στα 2-4-6 μέτρα οπότε δεν θα φαίνονται ούτε στην μία ούτε στην άλλη η διαφορά αν πάμε όμως κοντά θα δούμε ότι στα

35cm θα φαίνονται τα pixels της 50αρας 1080p  και στα 20-25cm θα φένονται τα Pixels της 50αρας 4k ....
welcome to "distance filter" ! Στην ουσία δημιουργείται ένα φίλτρο και ορθοκανονισμός των pixels αυτό οφείλεται από την απόσταση και την ιδιομορφία του ματιού !

 

 

το μέλλον θα είναι τα κυρτά monitor όπου από τις δύο διαστάσεις x,y αποκτάμε και μια νέα z και δημιουργούμε το αίσθημα του ψευδo 3D, have a nice day !

Link to comment
Share on other sites

Το revelations μη το παιξεις μονο του. Ειναι το τρίτο μέρος της τριλογίας του Ezio.

Παιξε AC2->AC Brotherhood->AC Revelations αν δεν τα έχεις παιξει ήδη, ώστε να δεις την ιστορία στη σωστή σειρά.

Έγινε επεξεργασία από apostolis159
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει παιξει το παιχνιδι κανενας κατοχος 770; ειπα να το τολμησω χτες και μονο τα κλαμματα δεν εβαλα..

770 owner και γω , δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα... τόσο χάλια τα πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει παιξει το παιχνιδι κανενας κατοχος 770; ειπα να το τολμησω χτες και μονο τα κλαμματα δεν εβαλα..

ο recipe έχει 770 4GB και στα βίντεο που ανεβάζει μπορείς να δεις πως τρέχει το παιχνίδι.

Δεν γνωρίζω με τι ρυθμίσεις τρέχει όμως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εκατσα με χαρα κατα τις 19:20 με φρεσκο ζεστο καφεδακι να το χαρω.

Βγαζω ζελατινες, ανοιγω κουτι, 5 (ναι πεντε!) δισκακια!

 

Τωρα ειναι 20:28, ο καφες κρυωσε, και μολις μου ζητησε το 5 dvd η εγκατασταση :D

Aιντε να δουμε τι θα δουμε.

 

Κριτικη και σχολια προσεχως γιατι σημερα δεν το βλεπω τελικα να προλαβαινω να παιξω.

Κανενα guide για settings δεν εχει βγαλει η NV οπως ειχε κανει στο 4;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.