Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Συμφωνώ και εγώ δεν το συγκρίνεις με το G2.

Αλλά ναι το να φας τελωνείο στον τώλο ΔΕΝ λέει καθόλου.

Και φυσικά για +110$ δεν λέει επίσης,.

Αλλά στα κάτω απο 300€ είναι μια χαρά τιμή, το θέμα είναι πως θα το σιγουρέψεις εκεί.

Πανάκεια το G2 δεν διαφωνώ απλά είναι πίσω σε σχέση με αυτό λίγο.

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αυτά για μένα. Είναι ότι πίσω από την ανάπτυξη του λογισμικού είναι κάποιος που δεν θα με αφήσει "ποτέ", είναι η ιδέα του "καλύτερου", και φυσικά η ποιότητα κατασκευής. Και το support της lg δεν είναι καλό (σε περίπτωση ξένης εισαγωγής). Φίλος και συμμαθητής (πριν πολλά χρόνια) είναι ο [MENTION=25589]kkalog[/MENTION] που του αλλάξανε δύο φορές πλακέτα γιατί ήταν ελαττωματικό το gps. Σε καινούρια συσκευή. Και του είπανε "ωμά" αν ήταν ελληνικό θα στο αλλαζαμε. Είναι δυνατόν;

άλλο όμως είναι το θέμα..! :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ζουζούνια κανονιστηκαν και ξεκιναν αποστολές.

http://www.phonearena.com/news/OnePlus-Ones-software-bugs-fixed-shipping-starts-as-early-as-tomorrow_id57080

Για τα υπόλοιπα μιας και πρόσφατα άλλαξα συσκευή, αυτό που με σταμάτησε από το να πάρω το g2 ήταν τα 16gb του, άλλοι δεν έχουν πρόβλημα εγώ έχω μεγάλο...

Κινητό με λιγότερα από 32gb όταν δεν έχει sd δεν μου κάνει, ακόμα και τα 32 ώρες ώρες δεν φτάνουν...

Αν αγόραζα σήμερα που έχει πέσει και η τιμή του mi3 υπάρχει ας πούμε και το 1, δεν ξέρω τι θα αγόραζα, μάλλον redmi note γιατί έχω ξενερώσει με τις 4.3 ίντσες :p

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε guys το είπα απ την αρχή, είναι ελαφρός καλύτερη συσκευή το One.

Δλδ +1GB και +0,24Ghz πυρήνα. Έχουν ουσία αυτά? Το κρίνει ο κάθε ένας.

το 1 γίγα ναι έχει άποψη μου, το 0.24 είναι για τον sebastian.

αλλά ακριβώς επειδή είναι κινέζος πρέπει να μας έρθει σε "σωστή" τιμή.

Link to comment
Share on other sites

είναι και η κάμερα καλύτερη σύμφωνα με δημοσιεύσεις που έχω δει. Βασικά παλεύει με τα κορυφαία καμερόφωνα. Είναι πολύ σημαντικός παράγων για μένα μιας και το κινητό είναι πάντα μαζί, στη δουλειά στην βόλτα κοκ..!

τώρα έψαχνα για θήκες και για roms @xda αλλά τίποτα.. :/ (ελάχιστα πράγματα)

Η νιλκιν έχει βγάλει μια ζελατίνα και κανένας άλλος "επώνυμος" ούτε θήκη ούτε ζελατίνα..

εδιτ: έπεσε η παραγγελία από μινιντιλ σε άσπρο..!

Αναμένω τώρα!:)

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή σε οποίον το πάρει, γιατί εγώ την πατησα.. Το μινιντιλ πουλάει την κινεζική εκδοση που έχει κολορ ος αντί κυανοτζεν (μικρο το κακό αλλάζει) αλλά δεν έχει 4g.. Τώρα το έστειλαν κιόλας και δεν μου απαντανε. Άντε να βγάλω άκρη..

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άν έχει 4g δεν εξαρτάται από την cpu? Έστειλαν κινητό με άλλον επεξεργαστή?

εξαρτάται από το τσιπάκι της κεραίας. Η ξιαομι αν το έχεις συνυφασμένο με αυτήν απλά έβαζε διαφορετικό όλο το μπορντ. Η διαφορά με το "Ευρωπαϊκό" είναι η κεραία και ότι outofthebox έχει color os.. Εννοείται ότι μπαινει η κυανή και σχετικά εύκολα από ότι βλέπω στο xda. Μένει να πάρω θήκη και ζελατίνα..! :) Το 4g υπάρχει επειδή μάλλον το εξέφρασα λάθος, απλά όχι για την Βόνταφον που τσέκαρα!:)

Αν δεν μου αρέσει θα το κάνω μουαντιλική πάσα στην κοπέλα μου και θα περιμένω για το Mi3s..! :hehe::hehe: (φοβάμαι το μέγεθος αλλιώς είναι μια χαρά!)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα ποστ για θήκες και ζελατίνες (Tempered Glass της Nillkin) αν τελικά το "τιμήσει" και κανένας άλλος: edited "μουσι" μαγαζί! (:p)

και το νήμα στο xda πως από colos os πας σε cyanogen: Jumping from ColorOS to CM11S - xda-developers

:)

εδιτ: και ο δείκτης sar πόλυ χαμηλός!

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Για το oppomart δεν διάβασα καλά λόγια, ακόμα και ότι είναι fake. Έχε το νου σου ;)

Για το SAR είναι αυτά επειδή στην αρχή μπερδεύτηκα λίγο με τους πίνακες (FCC & CE) :p

sar-eu-png.28797

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

στο μιντιλ έχει 400$ στην πόρτα σου. Αυτό είναι ~295€. Το στέλνουν με ένδειξη δώρο και 20$ αξία mp3.

Αν περάσεις τελωνείο με απλό ταχυδρομείο παίξε τζοκερ!!! :p

Το g2 είναι οχτώ μήνες πίσω παντού, και δεν είναι πανάκεια. Το μόνο που με κάνει σκεπτικό είναι το μέγεθος..! :/

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συμφωνώ και εγώ δεν το συγκρίνεις με το G2.

Αλλά ναι το να φας τελωνείο στον τώλο ΔΕΝ λέει καθόλου.

Και φυσικά για +110$ δεν λέει επίσης,.

Αλλά στα κάτω απο 300€ είναι μια χαρά τιμή, το θέμα είναι πως θα το σιγουρέψεις εκεί.

Πανάκεια το G2 δεν διαφωνώ απλά είναι πίσω σε σχέση με αυτό λίγο.

Που ειναι πισω το G2;

Οτι εχει 2 και δεν εχει 3gb ram; Σιγα τα ωα.

Τι κερδιζεις αν παρεις το G2;

2ετη εγγυηση, 1 μηνα λιγοτερο στο περιμενε, και σαφως καλυτερη εγγυηση απο την LG εδω, παρα απο το .... Minideal στην Κινα (40 μερες το απολυτως λιγοτερο πηγαινε-ελα btw)

Η διαφορα στα specs ειναι καθαρα φιλολογικη.

Να μου πεις για αλλα πραγματα, πχ καμερα, ποιοτητα/μεγεθος οθονης, form factor, software, να το συζητησουμε οσο θες.

Link to comment
Share on other sites

Check here.

με το ταμπλετ δεν μου βγάζει κάτι παρα τη σελιδα τους στο fb..

Που ειναι πισω το G2;

Οτι εχει 2 και δεν εχει 3gb ram; Σιγα τα ωα.

Τι κερδιζεις αν παρεις το G2;

2ετη εγγυηση, 1 μηνα λιγοτερο στο περιμενε, και σαφως καλυτερη εγγυηση απο την LG εδω, παρα απο το .... Minideal στην Κινα (40 μερες το απολυτως λιγοτερο πηγαινε-ελα btw)

Η διαφορα στα specs ειναι καθαρα φιλολογικη.

Να μου πεις για αλλα πραγματα, πχ καμερα, ποιοτητα/μεγεθος οθονης, form factor, software, να το συζητησουμε οσο θες.

όλα αυτά που γράφεις τα έχω πει μια σελιδα πίσω. το software με την συνεχή εξέλιξη του είναι πιστεύω το μεγαλυτερο ατού του. είναι εκεί που "πονάει" το αντροιντ μιας και μετα απο ενάμιση χρονο σε ξεχνανε και σε "αναγκάζουν" να πάρεις άλλο. δεν έχω σκοπό να το κρατήσω παραπανω απο δυο χρόνια, αλλά να έχω την τελευταια Ρομ χωρίς σάλτσες είναι πολύ καλό και πολύ γρηγοροροτερο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με το ταμπλετ δεν μου βγάζει κάτι παρα τη σελιδα τους στο fb..

όλα αυτά που γράφεις τα έχω πει μια σελιδα πίσω. το software με την συνεχή εξέλιξη του είναι πιστεύω το μεγαλυτερο ατού του. είναι εκεί που "πονάει" το αντροιντ μιας και μετα απο ενάμιση χρονο σε ξεχνανε και σε "αναγκάζουν" να πάρεις άλλο. δεν έχω σκοπό να το κρατήσω παραπανω απο δυο χρόνια, αλλά να έχω την τελευταια Ρομ χωρίς σάλτσες είναι πολύ καλό και πολύ γρηγοροροτερο.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επειδή εγώ αν παρω μια συσκευή θέλω να τη κρατήσω παραπάνω από 1 1/12 χρόνο, μπήκα λιγο σ αυτο το XDA forum

να δω τι υποστήριξη (θα) έχει το oneplus και στο μόνο που κατέληξα είναι οτι η cyanogenmod έχει και θεματάκια εκτός των άλλων με την μπαταρία...την ρουφάει.

Με βάση ποιας εμπειρίας/συσκευής λες οτι η cyanogenmod θα έχει υποστήριξη?

Από που θα είχει υποστήριξη? και πόσο καιρό δηλαδή είχε αυτήν την υποστήριξη.

Επίσης συγκεκριμένα για το oneplus, από που θα την περιμένω την υποστήριξη από αυτούς που θα ασχοληθούν στο XDA?

ή απο την oneplus ..... δεν ξέρω ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

επειδή εγώ αν παρω μια συσκευή θέλω να τη κρατήσω παραπάνω από 1 1/12 χρόνο, μπήκα λιγο σ αυτο το XDA forum

να δω τι υποστήριξη (θα) έχει το oneplus και στο μόνο που κατέληξα είναι οτι η cyanogenmod έχει και θεματάκια εκτός των άλλων με την μπαταρία...την ρουφάει.

Με βάση ποιας εμπειρίας/συσκευής λες οτι η cyanogenmod θα έχει υποστήριξη?

Από που θα είχει υποστήριξη? και πόσο καιρό δηλαδή είχε αυτήν την υποστήριξη.

Επίσης συγκεκριμένα για το oneplus, από που θα την περιμένω την υποστήριξη από αυτούς που θα ασχοληθούν στο XDA?

ή απο την oneplus ..... δεν ξέρω ρωτάω.

η εξέλιξη έρχεται απο την κυανή ομάδα και όχι απο την κατασκευάστρια εταιρία απο όσο έχω καταλάβει στο λίγο που διάβασα. όσο έχω χρονο το ψάχνω λίγο αλλά είναι πολύ περιορισμένος ο χρονος.. η κυανή ομάδα συνεχώς αναβαθμίζει για πολύ παραπανω, ανάλογα και την συσκευή.. έχει δυο εκδόσεις μια τελευταια σταθερή και μια "ημερήσια" με μερικές φορές Μπαγκς.

edit: [MENTION=30472]UltraB[/MENTION] το γκουγκλαρα και βγάζει πολλά αποτελέσματα ότι όντως είναι "μούσι" το μαγαζί. κάνω εντιτ να αφαιρέσω το λινκ. Πάντως οι νιλκιν υπάρχουν και στο ebay από καλούς πωλητές. Θήκη δεν μπορώ να βρω.. :/

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από panos444
Link to comment
Share on other sites

Ωραία έτσι πες, γιατί αν σε διαβάσει καποιος ψιλο ασχετος με το android, πχ εγώ,

θα νομίζει ότι με oneplus + cyangenmod θα έχει υποστήριξη

αλλά στην ουσία τλχ ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα.

Και απο XDA μεριά, αν περιμένει κανεις κανεναν να ασχοληθει σοβαρά με την συσκευή

ΟΟΟΟταν και ΑΑΑΑν καταφέρει η oneplus εκτός απο invitations να δώσει μαζικά αυτην την flagship killer συσκευή ... εκτός ότι θα έχουν βγει αλλες μεχρι τοτε, οι τωρινες ανδροιδες συσκευες θα είναι παντου διαθεσιμες και θα πωλουνται στην μιση απο την αρχική τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.