Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Στην Κίνα ηδη πωλείται χωρίς προσκλήσεις.. Σε κάνα μήνα θα ξεκινήσει δειλά και στην Ευρώπη.. Είναι βέβαιο οτι θα έχει υποστήριξη απο την κυανή μιας και πριν κυκλοφορήσει ουσιαστικά υπαρχουν νήματα. Ποια συσκευή τώρα σε ενα μήνα η σε δυο μηνες θα έχει υποστήριξη λογισμικού και με αντίστοιχα χαρακτηριστικά έστω με 400€; η όππο με το 7α και ίσως και αν η ξιαομι αν βγάλει ως τοτε το μι3ς.

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρει κανενας καμια προσκληση?? Η μονη μου ελπίδα ειναι οι race που εβαλε τις τελευταιες μερες:flex:.Α και κατι ακομα νομίζω διαβασα οτι η invite ισχυει για ενα 24ωρο και ο μονος τροπος πληρωμης ειναι το Paypal.Aρα πρεπει να βαλω λεφτα απο τωρα ?

Link to comment
Share on other sites

Οτι εχει 2 και δεν εχει 3gb ram; Σιγα τα ωα.

Κάθε άλλο παρά σιγά τα ωα δεν είναι με τα apps να αρχίζουν να γίνονται power hungry.

Αν είχε 3 το Σ5 εγώ προσωπικά θα το είχα πάρει.

Ναι το cpu είναι σιγά τα ωα, το να έχει 50% παραπάνω ραμ κάθε άλλο παρά αμελητέο είναι.

Τώρα όλα τα άλλα θέματα, διαθεσιμότητας, υποστήριξης κλπ τα συζητάμε, καθαρά για το HW είναι το σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η διαφορά στην RAM είναι μεγάλη. Για εμένα είναι από τα κυριότερα πράγματα σε ένα Smartphone/Tablet.

Αν το Galaxy S μου είχε παραπάνω RAM, θα το κρατούσα για αρκετό καιρό ακόμα, οπότε, μακροχρόνια αν όχι τώρα, το παραπάνω 1GB θα κάνει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο παρά σιγά τα ωα δεν είναι με τα apps να αρχίζουν να γίνονται power hungry.

Αν είχε 3 το Σ5 εγώ προσωπικά θα το είχα πάρει.

Ναι το cpu είναι σιγά τα ωα, το να έχει 50% παραπάνω ραμ κάθε άλλο παρά αμελητέο είναι.

Τώρα όλα τα άλλα θέματα, διαθεσιμότητας, υποστήριξης κλπ τα συζητάμε, καθαρά για το HW είναι το σχόλιο.

Ε ναι, αν ειναι να παρεις S5 ή Miui με 500 services να τρεχουν απο πισω, μπορει να θελεις και 4gb ram σε κανα εξαμηνο.

Αν παρεις κανα αλλο κινητο, 2gb ειναι αρκετα για πολυ καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Στα μοντέλα που έχουν color os και περιορισμένο support 4G (και κοστίζουν και 100 πιο ακριβά) παίζει να μην έχουν ούτε επίσημη international εγγύηση, αν σας ενδιαφέρει προσοχή.

Η τραλαλα company μπορεί να μην τα υποστηρίζει παντού καθώς προορίζονται μονο για China.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

να μας ορίσεις ακριβώς ποια κινητά επιτρέπεται να παίρνουμε, ή έστω τι χαρακτηριστικά h/w & s/w πρέπει να έχουν, για να μη σε δυσαρεστούμε.

Οχι, ενταξει εχεις δικιο, η νόρμα ειναι τα 3gb, συγνωμη που δεν συμφωνησα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ενταξει εχεις δικιο, η νόρμα ειναι τα 3gb, συγνωμη που δεν συμφωνησα.

Υπάρχει λογική στο hardware των αντροιντ; όσο περισσότερο μπορείς τόσο το καλύτερο. όσον αφορά το miui είναι πολύ μπροστά. Τόσο που όπου τρέχει πάει νερό. Υπάρχει καλύτερη και πληρέστερη έκδοση Android ; και σε αυτούς που δεν αρέσει έχει θέματα πολλά!(themes) :)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογική στο hardware των αντροιντ; όσο περισσότερο μπορείς τόσο το καλύτερο.

Ε, ας βγαλουν αυριο και 8gb ram, 'τοσο το καλυτερο', ε;

όσον αφορά το miui είναι πολύ μπροστά. Τόσο που όπου τρέχει πάει νερό. Υπάρχει καλύτερη και πληρέστερη έκδοση Android ;

Εμφανισιακα, ειναι ομορφη. Μεχρι εκει ομως.

Το γεγονος οτι εκτος απο το google framework, τρεχεις και το xiaomi framework απο πισω, την κανει 2 φορες πιο βαρια και αργη.

Link to comment
Share on other sites

Ε, ας βγαλουν αυριο και 8gb ram, 'τοσο το καλυτερο', ε;

Εμφανισιακα, ειναι ομορφη. Μεχρι εκει ομως.

Το γεγονος οτι εκτος απο το google framework, τρεχεις και το xiaomi framework απο πισω, την κανει 2 φορες πιο βαρια και αργη.

Και 16 να βγάλουν εσένα τι σε "κοφτει"; πάρε δύο γιατί τόσα κρίνεις εσύ πως είναι αρκετά και μιας και είσαι προγραμματιστης αφού βρήκες το πρόβλημα της miui διόρθωσε το, η καλύτερα γράψε και ένα δικό σου λειτουργικό. ήμαρτον λες και είμαστε 12 χρονών.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aλλος παλι απο εδω.

Λοιπον για να τελειωνουμε.

1) Τα 3gb ειναι overkill. Ειδικα για κινητο που φοραει CM και οχι touchwiz/miui

2) Δεν εχει κανενα προβλημα η MIUI, απλα ΕΜΕΝΑ δεν μου κανει, γιατι τρεχει 2 frameworks και εχει 500 κιλα bloat-α-λα-Samsung.

3) Εγω, σαν nikchris, προτιμω 1000 φορες τα 300€ του LG G2, με την 2ετη εγγυηση, παρα τα 300€ του Oneplus One, με την μονοετη εγγυηση τρεχα-γυρευε και τα 3gb ram που δεν μου χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

το απλό γιατί δεν του χρειάζεται παραπάνω έχει καταφέρει να δαμασει τις εφαρμογές που έχει και τις καινούριες ανοίγει να τσεκάρει τον κώδικα μην ξέφυγε τίποτα του προγραμματιστη.

Επίσης η στοκ ρομ lg είναι πιο γρήγορη από miui επειδή τρέχει ένα framework.

Απλά μείωσε το φόρουμ που διαβάζεις αυτά τα πράγματα. τίποτα δεν είναι ιδανικό και αρμονικό.

φιλικά.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναέγραψα παραπάνω, το ξαναγράφω και τώρα...

Η RAM μπορεί να μην σου χρειαστεί τώρα, αλλά πίστεψε με, αν κρατήσεις το τηλέφωνο και δεν το αλλάζεις κάθε χρόνο, τότε θα καταλάβεις τι αξία έχει αυτό το παραπάνω 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.