Jump to content



Εκλογές 2014 (Δημοτικές & Ευρωεκλογές) Πείτε τα ΟΛΑ !


ARMAGEDDON

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Μην γελιέστε με το αμερικανάκι τον Αλέξις...είναι το τέλειο όργανο και βοηθιέται από αμερικανικές δυνάμεις για να προκαλέσει χάος στην Ε.Ε. Ναι, η ΕΕ είναι μπ***ελο όπως είναι τώρα, αλλά πρέπει να την φτιάξουμε μόνοι μας. Ο σκοπός του Αλέξις είναι να κάνει την δουλειά των αμερικάνων δλδ να σπείρει διχόνοια κτλ. Εξ΄ άλλου για ποιο άλλο λόγο πάει στο ΧΙΟΥΣΤΟΝ του ΤΕΞΑΣ κάθε 2 και τρεις? Για ποιο λόγο, όταν ήταν πιτσιρικάς επισκέπτοταν την αμ. πρεσβεία συνεχώς? Ξέρω ακούγονται σαν θεωρείες συνομωσίας αλλά είναι έγκυρες οι "πηγές". Ούτως η άλλως για τα ταξίδια του μπορείτε να γουγλάρετε.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα σύντομα και γρήγορα. Είχε γίνει ένα μπάχαλο με το θέμα της Σαμπιχά και νομίζω έβγαλα άκρη, ξέρετε τι λείπει από αυτή την άκρη? Το τουρκικό Προξενείο Κομοτηνής, το οποίο δεν είναι πουθενά ούτε και σε αυτά που βάζεις, μόνο υπόνοιες. Ο ΣΥΡΙΖΑ ήθελε στην Θράκη την μέγιστη δυνατή συσπείρωση, με άλλα λόγια, κάτι mild που να μην πειράξει πολύ κανέναν. Δυστυχώς, η Σαμπιχά, αν και τύπισσα με τσαγανό και αγώνες στην πλάτη βρέθηκε ακατάλληλη για αυτή την θέση γιατί απλά βάζει απέναντι της όλη την τουρκική μειονότητα (το οποίο ήταν προφανώς κακό από εκλογικής άποψης). Επιχειρήματα υπέρ της Σαμπιχά ήταν στην λογική της πολιτικής της ουσίας, αλλά και του μείζονος συμβολισμού της, ως αντίβαρο στις επιδιώξεις του τουρκικού προξενείου στην περιοχή. (κάτι με το οποίο είμαι αναγκασμένος να συμφωνήσω)

Εν τέλει επικράτησε η λογική της αντιμετώπισης της μειονότητας ως ενιαίας οντότητας. (Πηγή) . Μπορεί να μην σας αρέσουν όλα αυτά, ή να μην τα πιστευετε, αλλά για εμένα αυτή είναι η αλήθεια,

Βέβαια, πάντα υπάρχει και η λογική του "Δέιξε μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι", και βλέπουμε ότι με αυτή την κίνηση, εναντιώθηκαν στον ΣΥΡΙΖΑ για άλλη μια φορά site όπως e-amyna και olympia, πολιτικοί όπως ο Βενιζέλος και δημοσιογράφοι όπως ο Πρετεντέρης, αυτό μήπως λέει ορισμένα πράγματα?

και ενα τελευταιο λινκ οσον αφορα για τον Αχμετ Κουρτ

Στην ίδια πηγή λέει παρακάτω τι έγινε με αυτόν...

Edit: εγραψες στο τελος οτι ζηταει Εθνικη ανεξαρτησια δεν αναφερεις ομως οτι ο Συριζα

ειναι κατα στις εξοπλιστικες δαπανες...και το εχει πει οτι θα κανει περικοπες, no way man

αυτο δεν λεγεται εθνικη Ανεξαρτησια αυτο λεγε υπομονευση και αδυναμωση ακομα περισσοτερο

σε κρατος που απειλειται απο UCK απο ΜΙΤ και διαφορες παρακρατικες οργανωσεις.

Λογική του Tony Stark πριν γίνει Iron Man, η ειρήνη κρατιέται από όποιον έχει το μεγαλύτερο όπλο. Σόρρυ, αλλά πρέπει να βρεθεί μια χρυσή τομή. Δεν μιλάμε για πλήρη παυση εξοπλιστικών προγραμμάτων, μιλάμε για μείωση, εκτός αν όλα πρέπει να μειώνοντε, o λαός να αφαιθεί να πεινάει, εκτός από τον στρατό.

Η λύση είναι μια Ευρώπη με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ευρωπαϊκά σύνορα και στρατό. Κακά τα ψέματα με Τουρκία δίπλα σου, τον στρατό και τα χρήματα στα εξοπλιστικά τα χρειάζεσαι. Κακά τα ψέματα λεφτά δεν υπάρχουν, αλλά και σαν πληθυσμός θα χρειαζόμασταν να είμαστε 30 χρόνια μπροστά εξοπλιστικά για να τα βγάλουμε πέρα με τους Τούρκους.

Συμφωνούμε! Φοβερό?

Μην γελιέστε με το αμερικανάκι τον Αλέξις...είναι το τέλειο όργανο και βοηθιέται από αμερικανικές δυνάμεις για να προκαλέσει χάος στην Ε.Ε. Ναι, η ΕΕ είναι μπ***ελο όπως είναι τώρα, αλλά πρέπει να την φτιάξουμε μόνοι μας. Ο σκοπός του Αλέξις είναι να κάνει την δουλειά των αμερικάνων δλδ να σπείρει διχόνοια κτλ. Εξ΄ άλλου για ποιο άλλο λόγο πάει στο ΧΙΟΥΣΤΟΝ του ΤΕΞΑΣ κάθε 2 και τρεις? Για ποιο λόγο, όταν ήταν πιτσιρικάς επισκέπτοταν την αμ. πρεσβεία συνεχώς? Ξέρω ακούγονται σαν θεωρείες συνομωσίας αλλά είναι έγκυρες οι "πηγές". Ούτως η άλλως για τα ταξίδια του μπορείτε να γουγλάρετε.

Μια φορά πήγε στο Τέξας, αν εσύ πιστευεις ότι ένας από τους πιθανούς αυριανούς πρωθυπουργούς δεν έχει λόγο να πάει στο Αμέρικα, πρέπει να ξανακοιτάξεις το τι σημαίνει εξωτερική πολιτική. Για την Πρεβεία πρώτη φορά ακούω τέτοια ανοησία, πως μπορεί κάποιος πιτσιρικάς να μπαινοβγαίνει εκεί μέσα, (και μάλιστα χωρίς να ξέρει Αγγλικά :hehe:) πολύ θα ήθελα να ξέρω. Proofs or it didn't happen.

ΕΔΙΤ:

Disclaimer, είπα κάτι για "τουρκική μεινότητα", ποτέ μου δεν κατάλαβα αν πρέπει να αναγνωρίζεται, δεν πρέπει να αναγνωρίζεται, είναι καλό ή είναι κακό κτλ.. Η ουσία είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι εκεί που νιώθουν Τούρκοι και σε αυτούς αναφέρομαι...

ΕΔΙΤ 2:

http://anemosantistasis.blogspot.nl/2014/05/blog-post_9713.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για πλήρη παυση εξοπλιστικών προγραμμάτων, μιλάμε για μείωση, εκτός αν όλα πρέπει να μειώνοντε, o λαός να αφαιθεί να πεινάει, εκτός από τον στρατό.

Μια διόρθωση Myralis. Άλλο το ακριβό υλικό, άλλο το ΠΟΛΥ άχρηστο υλικό, και άλλο το επίπεδο διαβίωσης αυτού που το χειρίζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μην γελιέστε με το αμερικανάκι τον Αλέξις...είναι το τέλειο όργανο και βοηθιέται από αμερικανικές δυνάμεις για να προκαλέσει χάος στην Ε.Ε. Ναι, η ΕΕ είναι μπ***ελο όπως είναι τώρα, αλλά πρέπει να την φτιάξουμε μόνοι μας. Ο σκοπός του Αλέξις είναι να κάνει την δουλειά των αμερικάνων δλδ να σπείρει διχόνοια κτλ. Εξ΄ άλλου για ποιο άλλο λόγο πάει στο ΧΙΟΥΣΤΟΝ του ΤΕΞΑΣ κάθε 2 και τρεις? Για ποιο λόγο, όταν ήταν πιτσιρικάς επισκέπτοταν την αμ. πρεσβεία συνεχώς? Ξέρω ακούγονται σαν θεωρείες συνομωσίας αλλά είναι έγκυρες οι "πηγές". Ούτως η άλλως για τα ταξίδια του μπορείτε να γουγλάρετε.

Το άλλο, που θέλει να μας βγάλει από το ευρώ για να μας φέρει το δολλάριο, που το βάζεις; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο, που θέλει να μας βγάλει από το ευρώ για να μας φέρει το δολλάριο, που το βάζεις; :hehe:

πουν το κακο , πλεον δεν θα ισχυει το $ = Ε , οποτε θα περνουμε τους νεους CPU σε λογικες τιμες :p

Link to comment
Share on other sites

κριτήριο ψήφου στο δεύτερο γύρο, για πολλούς, είναι το ποιον δεν θέλουν.

Το οποίο μου φέρνει στο μυαλό την βλακεία του ΚΚΕ στο Βόλο που αντί να στηρίξουν ΣΥΡΙΖΑ να μη βγει ο Μπεος, βγήκαν κι είπαν α όχι εμείς λευκό. Φάτε Μπέο στη μάπα τώρα για 4 χρόνια μπας και βάλετε μυαλό κάποια καταραμενη στιγμή.

Αμ αυτός ο Πειραιάς, ντρέπεσαι να πεις οτι είσαι γαύρος πλέον, τι πανηγυρισμοί ήταν αυτοί λες και πήρε ο Ολυμπιακός το ευρωπαϊκό. Πήγανε και μου έβγαλαν τον μαφιόζο. Απελπισία ώρες ώρες αυτή η χώρα πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

κριτήριο ψήφου στο δεύτερο γύρο, για πολλούς, είναι το ποιον δεν θέλουν.
Το οποίο μου φέρνει στο μυαλό την βλακεία του ΚΚΕ στο Βόλο που αντί να στηρίξουν ΣΥΡΙΖΑ να μη βγει ο Μπεος, βγήκαν κι είπαν α όχι εμείς λευκό. Φάτε Μπέο στη μάπα τώρα για 4 χρόνια μπας και βάλετε μυαλό κάποια καταραμενη στιγμή.

Αμ αυτός ο Πειραιάς, ντρέπεσαι να πεις οτι είσαι γαύρος πλέον, τι πανηγυρισμοί ήταν αυτοί λες και πήρε ο Ολυμπιακός το ευρωπαϊκό. Πήγανε και μου έβγαλαν τον μαφιόζο. Απελπισία ώρες ώρες αυτή η χώρα πραγματικά.

Δευτερο γύρο ήταν δύσκολο να αποφασίσω μεταξύ Άκυρου - Μιχαλολιάκου.. τελικά, άκυρο..

Link to comment
Share on other sites

Ρεζουμε εκλογων καπως σοβαροτερα απο οτι εχουν γραφει σε εφημεριδες ολων των ειδων και κομματοσκυλα.

Υπέροχες Ελληνικές Εκλογές ΙΙΙ | θοδωρής γεωργακόπουλος

Να τα πούμε? (περιφερειακές εκλογές και ευρωεκλογές 2014) | Techie Chan

Οποιος διαφωνει, διαβασμα δυο φορες.

Link to comment
Share on other sites

Και Χ.Α 3η στις ευροεκλογες...καλα εκει επεσε σημα, κινητοποιηση, ολοι στις καλπες...

Γιατί οι άλλοι δεν θεωρούσαν πως πρέπει να ψηφίσουν?

Ένα πράγμα που κάνουν καλά τα πιθήκια είναι η συσπείρωση. Ας μάθουν κάτι απο αυτό οι άλλοι μάγκες να μην απορούν μετά.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι άλλοι δεν θεωρούσαν πως πρέπει να ψηφίσουν?

Ένα πράγμα που κάνουν καλά τα πιθήκια είναι η συσπείρωση. Ας μάθουν κάτι απο αυτό οι άλλοι μάγκες να μην απορούν μετά.

Πρόσεχε τι λες γιατί καλή συσπείρωση έχει και το ΚΚΕ και ο ΣΥΡΙΖΑ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.