Jump to content



Πονηρές τακτικές Πλαισίου


Recommended Posts

συμφωνω σε ολα εκτος το οτι παραφερθηκε.Αντιθετως καποιοι πεσαν και τον φαγαν εξαρχης με το πρωτο οχι..Ναι , σιγουρα για να αποδειξει τα λεγομενα του και την καταγγελια που αναφερει δημοσιως , θα πρεπει να προσκομισει και τις φωτογραφιες οχι γιατι ειμαστε δικηγοροι , ουτε εχουμε το δικαιωμα οπως ουτε και την απαιτηση.

απλα ανθρωπινα και επειδη υπαρχει γενικως καχυποψια στο ιντερνετ , καλο θα ηταν απο μονος του να τις ανεβασει για να εχουμε μια ολοκληρωμενη εικονα

Βεβαια μπορει για τον α η β λογο να ΜΗΝ θελει , αλλα τωρα 4 σελιδες το παιζουμε ολοι FBI και δικηγοροι..anyway..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

αχαχαχαχαχα μπορει να θεωρει απο αυτες τις πολυχρωμες , να πως τι λενε να δεις..κατι γυαλιστερες που κρεμιουνται για ενα μηνα τον χρονο :p

συμφωνω σου ειπα αλλα ειναι κλασικη περιπτωση φορουμ που ξαναειπα πριν.

οπως και που πεσαν καποιοι να τον φανε οπως και η υπερβολικη αντιδραση του.

παντα υπαρχει και ενα αλλα.

Παντως πολυ το αναλυουμε (πως θα περασει και η ωρα στη δουλεια)και ο Ο.Τ δεν εχει εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Τονισα πολλες φορες οτι επι της ουσιας της υποθεσεως ΔΕΝ ειμαι με το μερος κανενος.Σαφως και εχω αποψη την οποια δεν εχω διατυπωσει.Καταλαβαινω την καχυποψια του καθενος αλλα δεν την ξαναειδα σε πολλες ιδιου θεματος καταγελιες,αυτο σχολιαζω και αυτο μου κανει εντυπωση .

Έγινε επεξεργασία από spyros007
Link to comment
Share on other sites

Τρέξτε...Περιορισμένος αριθμός τεμαχίων...

Κατά 99% παίζει να είναι το μοναδικό κομμάτι που μου πασάρανε για καινούριο...Μάλιστα είναι από το κατάστημα της μεταμόρφωσης που είχα κάνει την παραγγελία.Για να δω ποιος θα κάνει τον καουμπόι....

Όποιος παραγγείλει θα τον παραδεχθώ...

Link to comment
Share on other sites

από το Π. παραγγέλνω πλέον μόνο χαρτικά και στυλούς και αυτό σε εξαιρετικές περιπτώσεις ... σιγά μην πάω να τους δώσω και άλλα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παραγγείλει τη συγκεκριμένη κάρτα από το συγκεκριμένο κατάστημα, και τη βγάλει φωτό στο "σφραγισμένο" της κουτί, τότε θα ανεβάσω κι εγώ τις δικές μου φωτό.

Επίσης , όποιος την αγοράσει σφραγισμένη στο κουτί της την αγοράζω επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παραγγείλει τη συγκεκριμένη κάρτα από το συγκεκριμένο κατάστημα, και τη βγάλει φωτό στο "σφραγισμένο" της κουτί, τότε θα ανεβάσω κι εγώ τις δικές μου φωτό.

Επίσης , όποιος την αγοράσει σφραγισμένη στο κουτί της την αγοράζω επιτόπου.

Με 1000€ ??:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Με 1000€ ??:yes4:

Θα σου δώσω 1000 ευρώ για ποιό λόγο; Για να πας να την πάρεις;

Δεν μου δίνεις εμένα καλύτερα τα 1000; Δεν με πειράζει να έχει σκισμένη συσκευασία και να είναι used.Με τα 1000 θα πάω να πάρω κάτι καλύτερο :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Το πλαίσιο είναι "αθώο μέχρι αποδείξεως του εναντίου",

και ο συμφορίτης μας "ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου". :TD:

Και φυσικά κάποιοι τρολάρουν επειδή θέλουν να πάει το θέμα εκει που είναι να πάει και τους βολεύει, στην black hole, γιατί αυτό το έργο το έχουμε ξαναδεί.:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κομπλέ όλα αυτά που λέτε και τα λοιπά αλλά το Πλαίσιο πιστεύω ότι έχει κατά 99,99 % δίκαιο.

Αν διαβάσεις στους όρους χρήσης αυτά που λέει σε απλά ελληνικά καταλαβαίνεις αμέσως τα πράγματα πως πάνε.

1) Με βάση την ιστορία του φίλου συμπεραίνουμε ότι : Το πακέτο είχε μεγάλο όγκο ( για αυτό το λόγο δεν το έδιναν με αντικαταβολή)

2) Για το παραπάνω λόγο η χρέωση ήταν της τάξης των 10 ευρώ. Δεν παίζει σχέση η τιμή και το Βάρος αλλά ο ΟΓΚΟΣ του δέματος. Ανεξάρτητα του όγκου αποστολή γίνεται μονο στις εξής περιοχές:

• Αθήνα

• Θεσσαλονίκη

• Πάτρα

• Λάρισα

• και σε όλη την Κρήτη (νομοί Ηρακλείου, Χανίων, Λασιθίου και Ρεθύμνου)

Και τέλος παραθέτω με επισήμανση μια φωτό που ξεκαθαρίζει όλα τα παραπάνω. Ο τρόπος που τα λέει είναι ξεκάθαρος και απλά το παιδί δεν τους κατάλαβε. (Ολες οι κατηγορίες είναι πραγματικά άκυρες και χωρίς βάση)

Νομίζω πριν δημοσιεύσουμε κάτι πρέπει τουλάχιστον να διαβάσουμε τους όρους με τους οποίους δεσμευτήκαμε και συμφωνήσαμε στην εκάστοτε συναλλαγή.

attachment.php?attachmentid=62349&stc=1&d=1401547484

:stop::stop::stop:

Στην φωτογραφια που παραθετεις, προσεξες τι γραφει πανω-πανω-πανω-πανω?

Τερμα πανω ρε παιδάκι μου!

Για την υπολοιπη Ελλαδα

- Παραγγελίες πάνω απο 85€: Δωρεαν αποστολή

:toomuchne: :computer: :tomato:

Το μοναδικο "κενο" σημείο (οχι απο πλευρας του OP, αλλά του καταστήματος), ειναι πως δεν αναφερονται στην σελιδα του Π, τα έξοδα αποστολής για τηλεφωνικές παραγγελίες, μιας και η εικονα που παραθετεις αφορά τα εξοδα για παραγελίες μέσω Internet

Από την άλλη όμως, στους τρόπους πληρωμης αναφέρει τα εξής

1. πληρωμή με την παραλαβή της παραγγελίας στο χώρο σας (μέθοδος αντικαταβολής)

Εξοφλείστε την παραγγελία σας με την παράδοση της, στο χώρο σας.

Η μέθοδος της αντικαταβολής ισχύει για τις πόλεις:

• Αθήνα*

• Θεσσαλονίκη

• Πάτρα

• Λάρισα

• και σε όλη την Κρήτη (νομοί Ηρακλείου, Χανίων, Λασιθίου και Ρεθύμνου)

ενώ για την υπόλοιπη Ελλάδα ισχύει μόνο όταν το δέμα σας είναι κάτω από 6kg). Στην περίπτωση που δεν ισχύει η μέθοδος της αντικαταβολής μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ πιστωτικής κάρτας ή μέσω κατάθεσης σε τραπεζικό λογαριασμό (έμβασμα).

Σύμφωνα με τις ισχύουσες φορολογικές διατάξεις, από 03.01.2012 παραστατικά αξίας άνω των 1.500€ προς ιδιώτες (Απόδειξη Λιανικής) και παραστατικά αξίας άνω των 3.000€ προς επαγγελματίες/επιχειρήσεις (Τιμολόγιο Πώλησης) θα πρέπει να εξοφλούνται ΜΟΝΟ με τους παρακάτω τρόπους:

• Κατάθεση/ έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό

• Χρέωση σε πιστωτική ή χρεωστική κάρτα

Εμενα παντως δεν μου προκαλει πλεον, καμια απολυτως εκπληξη, το οτιδηποτε ακουσω, για οποιοδηποτε ελληνικο ή μη καταστημα :smoke:

Αντιθέτως, εκνευρισμός, ενίοτε θυμός και σπανιότερα γέλιο, ειναι τα επακόλουθα συναισθήματα και αντιδράσεις :wassat::suicide:

post-5087-1416078465,3161_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάποιοι ζήτησαν φωτογραφία από απλή περιέργεια, καθ όχι γιατί δεν πιστεύουν λέει ο φίλος. Απλά ίσως το ζήτησαν με λάθος τρόπο και στράβωσε ο άλλος και άρχισε να λέει για μπάλες, στοιχήματα κλπ, με αποτέλεσμα να αρχίσουν οι καχυποψιες κλπ.

Δε νομίζω ότι κάποιοι υπερασπίζονται το Πλαίσιο, απλά όταν ο άλλος αντιδράει με τέτοιο τρόπο χάνει το δίκιο του.

Και συνεχίζει...

Sent from my Migato GT-N7105

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο πολυ καιρο χωρις να γραψω, ας πω και εγω την προσφατη εμπειρια μου απο Πλαισιο.

Πριν απο 2 μηνες λοιπον κατεβηκα Θεσ/νίκη για αλλο λογω και ειπα να παω για RMA μια 7950 Sapphire που ειχε αγοραστει προ 1 ετους στα 359 ευρω λογω του οτι ο ενας ανεμιστηρας ειχε παλαντζο.

Μετα απο 1 μηνα αναμονης μου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση αλλα η Sapphire europe δεν ειχε αντικατασταση και επρεπε να περιμενω.Ειπα οτι θελω πιστωτικο αλλα στην αρχη μου ειπαν οτι τρεχουσα τιμη ειναι στα 200 βαση Sapphire, τους ειπα οτι θελω ιδια η αντιστοιχων επιδοσεων και μετα απο λιγη γκρινια μου ειπαν οτι μπορω να παρω καρτα με την αρχικη τιμη αγορας δηλαδη 359 και θα τα βρουν αυτοι με την Sapphire.Αφου περιμενα μεχρι να βρω τι θα παρω μου ειπαν οτι μπορει να μετατραπει σε πιστωτικο για οτι θελω για να κλεισει η υποθεση οποτε ειπα ακομα καλυτερα.Τελικα μιλησα στο τηλεφωνο με τον υπευθυνο του καταστηματος και μου ειπε οτι μπορω να το κανω και δωροκαρτες οποτε κανονιζω να κανω ενα μικρο ταξιδακι και να παω νατις παρω.

Παω στο service και υπευθυνος του σερβις μου λεει οτι οχι μετιποτα δεν γινεται να παρω δωροκαρτες και αμα θελω να παρω κατι τωρα αλλιως αλλη φορα....ε τα πηρα λιγο αλλα λεω δεν παει στο διαολο τι να κανουμε θα εχω πιστωτικο και αγοραζω ενα ασυρματο πληκτρολογιο στα ~40ευρω.Παω ταμειο λεω οτι εχω πιστωτικο αφαιρειται απο αυτο και πως κανω ετσι αθωα μια ερωτηση, λεω μηπως να μου κανετε το πιστωτικο δωροκαρτες?Μου απανταει φυσικα.

Οποτε το θεμα ειναι οτι ειναι που θα πετυχεις...και πως θα ειναι τα αστρα...

Κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημενος απο Πλαισιο, αρχιζει να θυμιζει παλιες καλες εποχες...

Για το παρων θεμα, οι φωτο θα ελυναν οποιαδηποτε αμφιβολια και οχι την εκγυροτητα του φιλου, αυτον τον πιστευουμε καλοπροαιρετα αλλα η επιμονη να μην δειξει αφηνει κακη εντυπωση

Ευχαριστω

(sorry αν κουρασα)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.