Jump to content



Πονηρές τακτικές Πλαισίου


Recommended Posts

Αφού είσαι τόσο σίγουρος οτι μπάζει νερά η υπόθεση, και αφού γουστάρω τρελά και το τζερτζελέ, να κανονίσουμε μια μέρα να ανέβω Αθήνα με τα αποδεικτικά στοιχεία, αλλά με στοίχημα 1000 ευρουδάκια.

Δίνουμε από 1000 ευρώ ο καθένας μας στον administrator του forum(εαν φυσικά θέλει να δεχτεί και αυτός) και εαν δεν σου φέρω τις 2 φωτογραφίες που τράβηξα κερδίζεις τα 1000 ευρώ και παίρνεις πίσω φυσικά και τα δικά σου.

Εαν όμως χάσεις , δίνεις τα 1000 ευρώ και από αυτά θα δώσω και 200 ευρώ δωράκι για τον κόπο του στον admin.(Η περίπτωση να κερδίσεις και να μην πάρει φράγκο ο admin δεν παίζει.Να το ξέρεις)

Έχεις τις μπάλες;

ουσία μηδέν πάλι. ..

Αν κατάλαβες καλά, ΕΣΥ κρίθηκες για κάτι που ΕΣΥ αναρτησες σε ένα φόρουμ, προφανώς επειδή ΕΣΥ είσαι που καίγεσαι να μεταδώσεις αυτη την είδηση, οπότε με βάση τη λογική ΕΣΥ είσαι που πρέπει να σκιστείς να αποδείξεις αυτά που πιο πάνω ΕΣΥ έγραψες.

Των υπολοίπων καρφάκι δε μας καίγεται και φυσικά ο κάθε ένας εξάγει τα συμπεράσματα του, αλλά επειδή όπως βλέπεις τα συμπεράσματα που έχουν βγει δεν είναι όλα έτσι όπως ΕΣΥ θα ήθελες να είναι, κι επειδή ΕΣΥ είσαι που "κατηγορεισαι", ΕΣΥ είσαι που θα έπρεπε να σκίζεσαι (και να πληρωνεις) για να αποδείξεις αυτά που ΕΣΥ ισχυρίζεσαι.

Όσο ακολουθείς επιχειρήματα του στυλ "στρίβιν δια του αρραβώνος" ΕΣΥ είσαι που χάνεις πόντους. Οι υπόλοιποι μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς να δούμε τις περιβοητες φωτογραφίες σου έχοντας εξάγει φυσικά τα συμπεράσματα του ο καθένας.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

τελικα 3 σελιδες για το αν εχει τις φωτογραφιες ; Δλδ ΑΝ ειχε τις φωτογραφιες ανεβασμενες , ποσες σελιδες θα ειχε παει το θεμα ; Τι θα λεγατε τοτε ; Δε μπορειτε να το πειτε τωρα ;

αρα τον βγαζετε ψευτη ;

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] : εδω απανταει σε αυτα που του λενε και του εχετε φορεσει τιτλο , φαντασου να ΜΗΝ απανταγε...δε θελω καν να σκεφτω τι θα γινοταν.

Νομιζω οτι ειπε ο [MENTION=15582]fantomas[/MENTION] ισχυει....Επεσαν καποιοι να τον φανε και απο πεισμα δεν δινει τις φωτογραφιες.

Κλασικο παραδειγμα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι ο admin.

Sigged...oh yeah!!! :hehe:

Μετά και από την ατάκα "έχεις τις μπάλες" αποφάσισα να παρακολουθήσω το θέμα.

Όχι γιατί μου έχει συμβεί αντίστοιχο περιστατικό με κατάστημα, αλλά γιατί οι ατάκες της υπογραφής μου αν και μοναδικές, έχουν παλιώσει λίγο....:jester:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κομπλέ όλα αυτά που λέτε και τα λοιπά αλλά το Πλαίσιο πιστεύω ότι έχει κατά 99,99 % δίκαιο.

Αν διαβάσεις στους όρους χρήσης αυτά που λέει σε απλά ελληνικά καταλαβαίνεις αμέσως τα πράγματα πως πάνε.

1) Με βάση την ιστορία του φίλου συμπεραίνουμε ότι : Το πακέτο είχε μεγάλο όγκο ( για αυτό το λόγο δεν το έδιναν με αντικαταβολή)

2) Για το παραπάνω λόγο η χρέωση ήταν της τάξης των 10 ευρώ. Δεν παίζει σχέση η τιμή και το Βάρος αλλά ο ΟΓΚΟΣ του δέματος. Ανεξάρτητα του όγκου αποστολή γίνεται μονο στις εξής περιοχές:

• Αθήνα

• Θεσσαλονίκη

• Πάτρα

• Λάρισα

• και σε όλη την Κρήτη (νομοί Ηρακλείου, Χανίων, Λασιθίου και Ρεθύμνου)

Και τέλος παραθέτω με επισήμανση μια φωτό που ξεκαθαρίζει όλα τα παραπάνω. Ο τρόπος που τα λέει είναι ξεκάθαρος και απλά το παιδί δεν τους κατάλαβε. (Ολες οι κατηγορίες είναι πραγματικά άκυρες και χωρίς βάση)

Νομίζω πριν δημοσιεύσουμε κάτι πρέπει τουλάχιστον να διαβάσουμε τους όρους με τους οποίους δεσμευτήκαμε και συμφωνήσαμε στην εκάστοτε συναλλαγή.

radlzk.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] : εδω απανταει σε αυτα που του λενε και του εχετε φορεσει τιτλο , φαντασου να ΜΗΝ απανταγε...δε θελω καν να σκεφτω τι θα γινοταν.

Δεν του φόρεσα κανένα τίτλο δημόσια, οπότε θα προτιμούσα να μη μου βάζεις λόγια.

Επίσης αποχαιρέτησα το θέμα, αν γίνεται συνεχίστε χωρίς εμένα (και άρα χωρίς mentions/quotes) :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, με μια ματιά στο κατάστημα του Πλαισίου κατάλαβα τελικά ποια κάρτα παράγγειλε ο tarantules... Sapphire VGA PCI X R9 295x2 8GB και πέρασε όλα αυτά τα πάνδεινα, εγώ πλέον είμαι καλυμμένος για την χρέωση μεταφορικών και κατάθεσης.

Link to comment
Share on other sites

Όπως νομίζεις ,εγώ αν δεν δω δεν πείθομαι ..και νόημα έχει και μεγάλο μάλιστα

επαναλαμβάνω ότι είμαι μαζί σου σε όλο το κομμάτι ..

show the evidence

Εσύ μπορεί να μην το νομίζεις, αλλά εγώ γουστάρω να τις δω.
Δεν έχει να κάνει με το Πλαίσιο κτλ ..αλλά όποιος καταγγέλλει θα πρέπει και να το στηρίξει/αποδείξει κτλ

Να το πω κι αλλιώς ..δώσε φώτο να τους κράξει όλο το ίντερνετ αύριο ,αλλιώς ..επέτρεψε μου να αμφιβάλλω ..

Εσείς που ζητάτε τις φωτογραφίες, αν δηλαδή βάλει μια κάρτα γραφικών σε ένα κουτί και τη βγάλει τώρα και σας τη δείξει, είστε οκ, πειστήκατε;

Σίγουρα ψώνισες από το Πλαίσιο ? Μήπως αγόρασες από άλλο κατάστημα και μπερδεύτηκες ?

Και εγώ δεν είμαι fan του Πλαισίου και το αποφεύγω εδώ και χρόνια, αλλά δύο πράγματα που αναφέρεις μου κάνουν τρομερή εντύπωση.

1. Πως γίνεται σε τόσο μεγάλο κατάστημα το οποίο έχει συνεργασία με μεταφορική εταιρία να λέει ότι οι αγορές άνω των 85€ έχουν δωρεάν μεταφορικά και να σε χρεώνουν 10€ αφού και το πιο μικρό κατάστημα στο skroutz συνήθως δίνει τα μεταφορικά δωρεάν ή φτάνει τα 3-5€ για τέτοια δέματα.

2. Το δεύτερο που με παραξενεύει είναι ότι σε υποχρέωσαν να κάνεις κατάθεση του ποσού ενώ έχει διαθέσιμους όλους τους τρόπους πληρωμής για το δέμα σου (είναι κάτω από 7kg),

Καλά όλα αυτά, αλλά ισχύουν σε φυσιολογικές περιπτώσεις. Οι αποστολές του Πλαισίου γίνονται από τα κεντρικά στη Μαγούλα Αττικής. Από ότι καταλαβαίνω εγώ, λόγω κάποιου λάθους, το προϊόν φαινόταν διαθέσιμο ενώ δεν ήταν. Ο [MENTION=7583]tarantules[/MENTION] πήρε τηλέφωνο σε κατάστημα που την είχε εκεί. Αυτοί ΔΕΝ κάνουν αποστολές, αλλά μάλλον έκαναν εξαίρεση λόγω επαρχίας. Έτσι, δεν λειτούργησαν με την τυποποιημένη μέθοδο που κάνει το κεντρικό, αλλά προφανώς αποφάσισε ο υπεύθυνος του καταστήματος.

τι λεει το παιδι ρε , θα μου πεσουν τα μαλλια . Να παρουμε τηλεφωνο ? για να επιβεβαιωσουμε κατι που ΕΣΥ λες ? απο που και ως που ?

εσυ πρεπει να σταθεις του λογου σου και να διξεις πως δεν λες μπαρουφες .

Τι ακριβος στοιχεια φαινονται σε μια ξεσκισμενη συσκευασια ? αλλα ακομα και αν φαινονται , υπαρχει η επιλογη του να τα κανεις μωσαικο η να τα πατησεις με μια μαυρη γραμμη για να μην τα δουμε , κανεις δεν σου ειπε να πεις το ΟΝ/ΜΟ , την διευθυνση κτλ κτλ .

πολυ προσωπικα το εχεις παρει ......

Κι όμως, ο νόμος τεκμάρει το αλάθητο στον καταναλωτή και είναι υποχρεωμένο το κατάστημα να αποδείξει ατράνταχτα ότι ο πελάτης λέει ψέμματα, όχι το αντίθετο.

Παιδιά κομπλέ όλα αυτά που λέτε και τα λοιπά αλλά το Πλαίσιο πιστεύω ότι έχει κατά 99,99 % δίκαιο.

Αν διαβάσεις στους όρους χρήσης αυτά που λέει σε απλά ελληνικά καταλαβαίνεις αμέσως τα πράγματα πως πάνε.

Όπως ειπώθηκε και πριν, τι μπορεί να αγόρασε σε "κάρτα" όπως λέει, που να έχει τόσο βάρος και τόσο όγκο;

Για να το λήξουμε, γιατί το τραβάτε πολύ και το πάτε προσωπικά, ο [MENTION=7583]tarantules[/MENTION] κάνει μια αναφορά σε ένα περιστατικό για να γνωρίζετε τι έγινε. Το αν είναι πιστευτός ή όχι, είναι προσωπικό θέμα του καθενός. Αποδείξεις, φωτογραφίες, κενά στη διήγηση, αφορούν τον δικαστή, αν η υπόθεση φτάσει εκεί. Το forum είναι δημόσιο, ο καθένας λέει την άποψή του και είναι υπεύθυνος για αυτή. Αν το Πλαίσιο θεωρεί ότι τα γεγονότα είναι αναληθή, μπορεί κάλλιστα να προβεί στις ανάλογες νομικές ενέργειες και να αποδείξει τι έγινε πραγματικά. Όσο δεν το κάνει, για εμένα έχει δίκιο ο [MENTION=7583]tarantules[/MENTION].

Link to comment
Share on other sites

Παθών κι εγώ από Πλαίσιο, πρόσφατα. Παραγγελία για σκληρό δίσκο WD (bundle), παραλαμβάνω δέμα, ανοίγω και βλέπω το σκληρό σε ένα σακουλάκι (ανοικτό φυσικά) που έλεγε toshiba και ο δίσκος είχε πάνω με μαρκαδόρο "OK". :suicide:

Φώτο δεν πρόλαβα να βγάλω από τη σύγχυση, πήρα τηλ κατευθείαν, πίσω στα ελτά και τα χρήματα πίσω. Στην τηλεφωνική συνομιλία με το πωλήσεων, μου είπαν πως η συσκευασία bundle δεν προϋποθέτει συσκευασία, ούτε και φυσικά το κλασικό σφραγισμένο σακουλάκι (αρκεί μάλλον ένα ΟΚ γραμμένο πάνω στο δίσκο :sarcastic:). Με ταλαιπώρησαν με την επιστροφή, αλλά όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον η΄ταν κάτι σαν και αυτό :jump::jump::jump::jump::jump::jump::jump:

ASUS ROG ARES II 6144 MB Review | techPowerUp

οχι βρε, απλα τωρα τις βαζουν σε πολυτελη συσκευασια απο μαονι οπως αυτη: Φέρετρο πυραμίδα ματ, Φέρετρα Ελληνικά

:rofl::banging::dance3:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.