Jump to content



Mass effect: Andromeda


virus777

Recommended Posts

πριν 2 ώρες, το μέλος virus777 έγραψε:

Μικρό είναι το 1. 18-20 ωρίτσες gameplay. Αξίζει τον κόπο για να πάρει κανείς το story από την αρχή...

Το ειχα παιξει την πρωτη φορα δεν αντεχω δευτερη, αν βγει σοβαρο ρεμαστερ τοτε ναι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος fatalara έγραψε:

Το ειχα παιξει την πρωτη φορα δεν αντεχω δευτερη, αν βγει σοβαρο ρεμαστερ τοτε ναι.

Α δεν είχα καταλάβει οτί έκανες re-run. Ε, δικαιολογημένος. Στραβογέρασε λίγο το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Όταν γυρίσω απ την Ανδρομέδα θα σου πώ :p

Είμαι στις 25ωρες single play, έχει ακόμα πολύ ψωμί, το βλέπω αν πάει έτσι για 55-60ωρες (είμαι αρκετά σχολαστικός).

Είμαι φαν της σειράς και μ'αρεσει πολύ μέχρι τώρα, το μονο που μου λείπει είναι το σοκ κ δεος απ το story των προηγούμενων.
Δεν είναι τοσο καθηλωτικό όπως τα παλιά, αλλά μπορεί να είναι κ δικό μου θέμα και όχι του παιχνιδιού, μη το δέσεις κόμπο αυτό.
Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρων, λεπτομερές και δουλεμένο, απλά του λείπει το wow factor μέχρι τώρα. 

Τα γραφικά πάρα πολύ καλά με εξαιρεση κάποια cutscenes, ο ήχος-διάλογοι φοβερά.

Το UI είναι βαρύ και buggy, αλλά με το σημερινό patch λεν οτι το φτιάξανε, ακόμα δε μπήκα να δω.

 

Γενικότερα δεν είναι πολύ καλογραμμένο, απο άποψη κώδικα.

Είναι βαρύ και με μεγάλες μεταβολές min-max fps, με 2χ970 SLI σε 2Κ οθόνη έχω απο 30 μέχρι 120fps. Ένα average 75-80 το έχει πάντως. Ίσως φταίει το SLI, το patch υπόσχεται και performance fixes.
Κυρίως high settings νομίζω, 2-3 ultra και 2-3 medium.
 

Που και πού κολλάει και κανένα quest, τπτ σημαντικό μέχρι τώρα.


Αυτά για την ώρα :)

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κάποιος admin να αλλάξει το όνομα του θέματος.. Μπερδεύει ο τίτλος,και είναι και λάθος!

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ το mass effect 4...

mass effect: Andromeda το λένε..

 

δεν έχει καμία συνέχεια από το 3..

 

και το πραγματικό τρέηλερ του παιχνιδιού

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ασχολείται κανείς με το παιχνίδι;;;

@astrolabos παράτα τα παράτα τα, τα κανόνια και τα αρματα...

στην εισαγωγή είμαι ακόμα, δεν το εχω συνηθίσει το νέο hud/περιβάλλον.΄Εχει νέα στοιχεία...εθιστικό μου φαίνεται...θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

μετα το trial το πηρα τελικα ,ειναι ένα dragon age στο διάστημα και τίποτα άλλο.

 

καμιά σχέση με την κινηματογραφική τριλογία MASS EFFECT που πάθαμε πλάκα.

 

χαρακτήρες μέχρι στιγμής αδιάφοροι ,το στόρι το ίδιο.

 

τα γραφικά και η διάρκεια ίσως σώσουν την κατάσταση και την δαπάνη.

 

το κακό είναι ότι έχω ακόμα το witcher 3 στον δίσκο και η σύγκριση πραγματικά προκαλεί γέλιο:hehe:

Έγινε επεξεργασία από revenant
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 6/4/2017 at 3:24 ΜΜ, το μέλος Samael έγραψε:

Όταν γυρίσω απ την Ανδρομέδα θα σου πώ :p

Είμαι στις 25ωρες single play, έχει ακόμα πολύ ψωμί, το βλέπω αν πάει έτσι για 55-60ωρες (είμαι αρκετά σχολαστικός).

Είμαι φαν της σειράς και μ'αρεσει πολύ μέχρι τώρα, το μονο που μου λείπει είναι το σοκ κ δεος απ το story των προηγούμενων.
Δεν είναι τοσο καθηλωτικό όπως τα παλιά, αλλά μπορεί να είναι κ δικό μου θέμα και όχι του παιχνιδιού, μη το δέσεις κόμπο αυτό.
Είναι πάρα πολύ ενδιαφέρων, λεπτομερές και δουλεμένο, απλά του λείπει το wow factor μέχρι τώρα. 

Τα γραφικά πάρα πολύ καλά με εξαιρεση κάποια cutscenes, ο ήχος-διάλογοι φοβερά.

Το UI είναι βαρύ και buggy, αλλά με το σημερινό patch λεν οτι το φτιάξανε, ακόμα δε μπήκα να δω.

 

Γενικότερα δεν είναι πολύ καλογραμμένο, απο άποψη κώδικα.

Είναι βαρύ και με μεγάλες μεταβολές min-max fps, με 2χ970 SLI σε 2Κ οθόνη έχω απο 30 μέχρι 120fps. Ένα average 75-80 το έχει πάντως. Ίσως φταίει το SLI, το patch υπόσχεται και performance fixes.
Κυρίως high settings νομίζω, 2-3 ultra και 2-3 medium.
 

Που και πού κολλάει και κανένα quest, τπτ σημαντικό μέχρι τώρα.


Αυτά για την ώρα :)

 

 

 

 

οπως ειπε και ο @Samael λείπει το σοκ κ δεος απ το story των προηγούμενων, δεν είναι πολύ καλογραμμένο, απο άποψη κώδικα. κατα τα αλλα παιζεται αρκετα ευχαριστω παρ ολο που εχει αρκετα bugs & glitches

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το παιχνίδι  αν βγήκε καλό  αλλά για το τραγούδι του παιχνιδιού "i am a human after all" έχει δημιουργηθεί ένα απίστευτος χαμός (club,καφετεριες,radio,τηλεπαιχνιδια και που δεν το έχουμε ακούσει).

 

εάν δεν υπήρχε το παιχνίδι δεν το μαθαίναμε ποτέ παρόλο που είχε βγει από το 16

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εβαλα το trial για δοκιμή της νέας κάρτας γραφικών...

 

Δεν έχω παίξει κανένα της σειράς. δεν έχω ιδέα για το κόνσεπτ και το στόρυ του γενικότερα.

 

Περίμενα να δω γραφικά επιπέδου BF1 (ελέω κ της ίδιας μηχανής που χρησιμοποιούν, συν οτι είναι λίγο πιο καινούριο), αλλά απογοητεύτηκα. Οι χαρακτήρες είναι απαράδεκτα σχεδιασμένοι και το animation τουλάχιστον 10 χρόνων πίσω.

 

**Αμάν έκανα για να βγω απο τα spaceships και να δω τι γίνεται στους πλανήτες. **

Στον πρώτο (εκεί με τις αστραπές) τα γραφικά ειναι μέτρια, τα εφέ απαράδεκτα και η σχεδίαση γενικότερα της διαδρομής που ακολουθείς δεν ξεχωρίζει. Ο δεύτερος με τις ερήμους είναι πολύ ωραίος εμφανισιακά αλλά τα γραφικά του και πάλι δε φτάνουν τα του BF1 σε παρόμοιες συνθήκες. Ενώ η ψιλή άμμος είναι πολύ κοντά στο πρότυπο του BF1, οι πέτρες, τα φυτά και τα υπόλοιπα στοιχεία του περιβάλλοντος είναι απο μέτρια έως κάκιστα.

Κάποια lightning effects, κάποιες υφές, η πολύ ωραία σχεδίαση των στολών/οχημάτων και η σωστή αίσθηση που σου αφήνει ως προς την κλίμακα του κόσμου που γυρνάς, είναι αυτά που σώζουν τεχνικά το παιχνίδι.

Είναι περίεργο πάντως οι διαφορές να είναι τόσο μεγάλες σε παιχνίδια με την ίδια μηχανή γραφικών. Προφανώς δε περίμενα να έχει το ίδιο destruction μοντέλο, καθώς δεν έχει και πολύ νόημα, αλλά θα ήθελα να έχει τρομακτική λεπτομέρεια στα textures, στα μοντέλα και στο global illumination-φωτισμό, εφόσον η μηχανή, αποδεδειγμένα, μπορεί να τα απεικονίσει.

 

Η 1080 τρέχει στο παιχνίδι από 60 έως 60 fps (vsync) χωρίς framedrops, τα ρολόγια της είναι αυτόματα αυξημένα στο όριο του boost (1800κατι αν θυμαμαι καλα), γι'αυτό και η θερμοκρασία παίζει από 71 έως 76 βαθμούς και το πιο περίεργο το παιχνίδι κάνει cpu usage 35-45% μέσα σε περιβάλλον και 90-98%! όταν κάνει loading. 

Ειδικά στο πρώτο loading ήταν στο 98% για αρκετή ώρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.