Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

@Maximvs σαν χρήστης του iracing δεν γνώριζα το αυτόματο του AC. Στο iracing τα dash που χρησιμοποιώ εχουν εφε με το πατημα του κουμπιου (on/off ) ασχετα που είναι το αυτοκίνητο (βεβαια μόνο σε όσα έχουν speed limiter)

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, beastie said:

@Maximvs σαν χρήστης του iracing δεν γνώριζα το αυτόματο του AC. Στο iracing τα dash που χρησιμοποιώ εχουν εφε με το πατημα του κουμπιου (on/off ) ασχετα που είναι το αυτοκίνητο (βεβαια μόνο σε όσα έχουν speed limiter)

Νομιζω πως πρεπει να εχει και το AC το speed limiter σε manual μορφη.Ετσι πετυχαινεται καλυτερη ρεαλιστικοτητα σε αγωνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 3/2/2017 at 11:12 ΜΜ, το μέλος george 85 έγραψε:

καλησπέρα παιδια απο που βγαίνει καλύτερα να αγοράσω το asseto

Υπάρχει και άλλη επιλογή εκτός από steam?

(Καλύτερα να βάλεις την ερώτησή σου εδώ:

)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θα το κειταξω .να ρωτήσω θέλω να πάρω την thrustmaster t150 και μου περισσεύουν χαλασμένα τα πεταλια απο την  fanatec porshe 911 carrera ,υπάρχει τροπος να τα φτιαξω και να συνδεθούν στην thrumaster .δεν εχω ουτε τα ποντεσιομετρα αλλα μπορω να αγορασω απο το ebay

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι εδω κ καιρο να αγορασω μια τιμονιερα κ απ οτι ειδα τιμες παιζω καπου αναμεσα στα 100-170 ευρο κ βασικα εχω βαλει 2 στο ματι την hori Racing apex κ την Τ150 ferrari!

Nα πω πως δεν ειμαι φαν των racing games  απλα αραια κ που θα παιξω κανενα DIRTY 3 η F1  του '15 κ απλα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να ζησω αυτην την εμπειρια η θα χρειαστει να παω σε κατι πιο ακριβο οπως g29 η T300 κτλπ?

Περιμενω συμβουλες κ προτασεις,ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Για την Hori Apex δε ξέρω τίποτα και δε ξέρω κάποιον που να την έχει. Μόνο review στο youtube έχω δει. Η Τ150 είναι σχετικά καλή για αρχική τιμονιέρα, αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο g25/g27 ή και για Logitech Driving Force GT. To έχω ακόμη για backup και είμαι μια χαρά. G29 πας ακριβά μετά, και Τ300 ακόμη περισσότερο. Με την G29 έχεις πλήρες πακέτο βέβαια, με Τ300 πιο ποιοτικό τιμόνι αλλά χειρότερα πετάλ.

 

Υπάρχει ο εξής "κίνδυνος"... Θα δεις τη γλύκα με ένα σχετικά φθηνό τιμόνι και μετά θα θες και πολυτέλειες και θα κολλήσεις. Αν ξέρεις οτι δεν πρόκειται να ασχοληθείς σοβαρά με racing sims, δες για μεταχειρισμένα που σου είπα. Μπορεί να ψηθώ να σου πουλήσω την DFGT μου, πού ξερεις... Μιλάμε για PC ή για κονσόλα? PS4 πρέπει να πάρεις καινούριο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Για την Hori Apex δε ξέρω τίποτα και δε ξέρω κάποιον που να την έχει. Μόνο review στο youtube έχω δει. Η Τ150 είναι σχετικά καλή για αρχική τιμονιέρα, αλλά προσωπικά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μεταχειρισμένο g25/g27 ή και για Logitech Driving Force GT. To έχω ακόμη για backup και είμαι μια χαρά. G29 πας ακριβά μετά, και Τ300 ακόμη περισσότερο. Με την G29 έχεις πλήρες πακέτο βέβαια, με Τ300 πιο ποιοτικό τιμόνι αλλά χειρότερα πετάλ.

 

Υπάρχει ο εξής "κίνδυνος"... Θα δεις τη γλύκα με ένα σχετικά φθηνό τιμόνι και μετά θα θες και πολυτέλειες και θα κολλήσεις. Αν ξέρεις οτι δεν πρόκειται να ασχοληθείς σοβαρά με racing sims, δες για μεταχειρισμένα που σου είπα. Μπορεί να ψηθώ να σου πουλήσω την DFGT μου, πού ξερεις... Μιλάμε για PC ή για κονσόλα? PS4 πρέπει να πάρεις καινούριο...

Μιλαμε παντα για πισι,τωρα για μεταχειρισμενα να πω την αληθεια δεν μ αρεσει να αγοραζω απο 2ο χερι πραγματα οποτε το ξεχναμε κ μιλαμε παντα για καινουρια!Μετα απο καποια βιντεακια κ ριβιου που ειδα γερνω πιο πολυ στην Τ150!
Βασικα εμενα μ αρεσουν πιο πολυ τα FPS οποτε οπως ειπα κ πιο πανω με τα ρεησινγκ γκεημς δεν θα ασχοληθω για πολλες ωρες,παντως σ ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου κ πριν κανω το βημα για την Τ150 θα περιμενω κ αλλες προτασεις-συμβουλες... :) 

Επισης κατι που θελω να ρωτησω ειναι τι παιζει με εγγυηση η thrustmaster?Ειναι καλη σε περιπτωση rma η ειναι της πλακας?

Έγινε επεξεργασία από hitman 21
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια εγγύηση, όπως και όλα τα ευρωπαϊκά προϊόντα, εκτός κι αν έχει παραπάνω. RMA σχεδόν πάντα επισκευάζεται και επιστρέφεται, όλα κανονικά πρέπει να δουλεύουν, εκτός αν υπάρχει άλλο πρόβλημα κρυφό... Πάντως η εταιρεία επισκευάζει αυτό που της αναφέρεις. Το μεταχειρισμένο το λέω επειδή δεν παίζεις πολλά τέτοια παιχνίδια, αλλιώς ναι προφανώς καινούριο. Στην τιμή του το Τ150 είναι πολύ καλό, δεν έχει ανταγωνιστή, μιας και η DFGT έχει σταματήσει να πουλιέται καινούρια εδώ κι ενάμιση χρόνο νομίζω. Η άλλη πιθανότητα είναι να βρεις προσφορά την G29 ή από ebay ευκαιρία/ξεπούλημα/κάτι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πριν το βάλω αγγελία και το πάρει κανένας άσχετος.. ενδιαφέρεται κανείς για g25 κομπλέ με πεντάλ και ταχύτητες; Έχει και το μεταλλικό rotary encoder που δε σπάει ποτέ.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,ψάχνω και εγώ για τιμονιερα και βασικά είμαι ανάμεσα σε 2 ,g29 και t300rs gt . επειδή η διάφορα στην τιμή τους είναι μεγάλη , αξίζει ? η g29 έχει όντως τόσο θόρυβο και μεγάλο deadzone  όπως διαβάζω σε μερικά review? Επίσης έχει τόσα προβλήματα η Τ300? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για την thrushmaster,αλλα η G29 ειναι πολυ καλη,ειδικα για πρωτη τιμονιερια.

Δες εδω,βγαινει κατω απο 200€,αλλα θα χρειαστεις ανταπτορα για την πριζα:

https://www.amazon.co.uk/Logitech-Driving-Force-Racing-UK-Plug/dp/B00YUOVBZK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1489361429&sr=8-1&keywords=g29

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.