Jump to content



Simracing Gear! Καρέκλες, τραπέζα, τιμόνια εχωωω


Recommended Posts

 

 

Edit: αφού έχεις βάλει και αγγελία, να αφήσουμε έναν σύνδεσμο για τυχόν ενδιαφερόμενους. Αλλά σκεφτείτε και λίγο πώς θα κατέληγε το θέμα αν όλοι έβαζαν από ένα κατεβατό με πωλήσεις. Το αρχικό μήνυμα δεν είχε θέση εδώ.

Έγινε επεξεργασία από acct
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Γιώργο, πας για VR??

Γειά σου Άρη!!!

Όχι φίλε, κυρίως λόγω γεροντικών γυαλιών όρασης ? αλλά και χρημάτων.

Έβαλα στο rig (80/20 αλουμίνιο), "αυτοφερόμενο" θα μπορούσα να πώ στάντ για τις 3 οθόνες και έτσι αυτό που είχα για το γραφείο δεν μου χρειάζεται πλέον.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο τιμαται ενα νεφρο??

Το motion rig ειναι του τυπου,κοιταξτε ποσο πιο νευρικα οδηγαει σε σχεση με τον ...τρελο!

 

Έγινε επεξεργασία από Dimitris Pappas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitris Pappas said:

Ξερει κανεις ποσο τιμαται ενα νεφρο??

Το motion rig ειναι του τυπου,κοιταξτε ποσο πιο νευρικα οδηγαει σε σχεση με τον ...τρελο! 

 

τι εννοεις  ?

(ακυρο ειδα και το 2ο)_

Έγινε επεξεργασία από beastie
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ? μόλις παρέλαβα τα "Pro" μου:

 

WP_20180611_15_39_36_Pro.jpg.321d7d2fa641cfa7a2e45a39cb2ff086.jpg

 

Εντυπώσεις, αφού τα εγκαταστήσω...

 

Ααα, όποιος ενδιαφέρεται για τα CSPv2 να μου γράψει!

 

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
  • Like 8
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, [emoji39] μόλις παρέλαβα τα "Pro" μου:
 
WP_20180611_15_39_36_Pro.jpg.321d7d2fa641cfa7a2e45a39cb2ff086.jpg
 
Εντυπώσεις, αφού τα εγκαταστήσω...
 
Ααα, όποιος ενδιαφέρεται για τα CSPv2 να μου γράψει!
 

Καλοτάξιδα Άρη!!!
Θα τα ευχαριστηθείς, είμαι σίγουρος!
Για εμενα, το καλύτερο κομμάτι από όλο τον εξοπλισμό μου.
Καμία σχέση με Fanatec κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Aris Teidis said:

Χαχα, ? μόλις παρέλαβα τα "Pro" μου:

 

WP_20180611_15_39_36_Pro.jpg.321d7d2fa641cfa7a2e45a39cb2ff086.jpg

 

Εντυπώσεις, αφού τα εγκαταστήσω...

 

Ααα, όποιος ενδιαφέρεται για τα CSPv2 να μου γράψει!

 

βλεπω οτι με ακουσες Αρη τοτε που το συζητουσαμε....Ολοι λενε τα καλυτερα για τα πεταλια αυτα.!!!....καλοριζικα και καλοταξιδα!!....και αφου θα τα βαλεις...κανε και την γειωση στο συστημα....ειναι πεταλια που μπορει να σου εμφανισουν ΕΜΙ προβλημα οταν το servo ειναι χωρις γειωση!....κανε την να εισαι οκ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος troffeo έγραψε:


Καλοτάξιδα Άρη!!!
Θα τα ευχαριστηθείς, είμαι σίγουρος!
Για εμενα, το καλύτερο κομμάτι από όλο τον εξοπλισμό μου.
Καμία σχέση με Fanatec κλπ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Χαχα σ' ευχαριστώ! Πιστεύω τώρα μ' αυτά τα πετάλια να τελείωσα από θέμα χειριστηρίων!

Δυστυχώς δεν πρόλαβα χτες να τα στήσω (και μάλλον ούτε σήμερα) αλλά από τη μικρή επαφή που είχα μαζί τους - τρόμαξα από το πόσο σκληρά είναι, ιδίως το φρένο. Ξέρω, βέβαια, ότι δέχονται απίστευτες ρυθμίσεις οπότε πιστεύω να καταφέρω να τα φέρω στα γούστα μου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρη πήρες και την βάση τους;
Εάν ναι ειναι πανεύκολο, απλά θελεις λίγη ώρα για να το ευχαριστηθείς στο έπακρο!

Για την σκληρότητα του φρένου, εγώ εχω βάλει τα 2 λευκά πλαστικά-καουτσούκ και επιτέλους φρέναρε χωρίς να χρειάζεται να κάνω bodybuilding γυμναστική στα πόδια Χαχα.
Επίσης οι ρυθμίσεις τους ειναι παρα πολλές και θα μπορέσεις να τα φέρεις ακριβώς στα μέτρα σου και στα μέτρα της κατασκευής σου.
Εκτός από το φρένο, θα πάθεις την πλάκα σου και με το γκάζι!!!

Οπωσδήποτε να τα ρυθμίσεις με το προγραμματακι που προτείνουν το DIView.
Με αυτό θα τα ρυθμίσεις απίστευτα!!!
Δεν εχω δοκιμάσει ένα beta που έχουν βγάλει και δεν ξέρω εάν το κάνει καλύτερα από το DiView.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος troffeo έγραψε:

Άρη πήρες και την βάση τους;
Εάν ναι ειναι πανεύκολο, απλά θελεις λίγη ώρα για να το ευχαριστηθείς στο έπακρο!

Για την σκληρότητα του φρένου, εγώ εχω βάλει τα 2 λευκά πλαστικά-καουτσούκ και επιτέλους φρέναρε χωρίς να χρειάζεται να κάνω bodybuilding γυμναστική στα πόδια Χαχα.
Επίσης οι ρυθμίσεις τους ειναι παρα πολλές και θα μπορέσεις να τα φέρεις ακριβώς στα μέτρα σου και στα μέτρα της κατασκευής σου.
Εκτός από το φρένο, θα πάθεις την πλάκα σου και με το γκάζι!!!

Οπωσδήποτε να τα ρυθμίσεις με το προγραμματακι που προτείνουν το DIView.
Με αυτό θα τα ρυθμίσεις απίστευτα!!!
Δεν εχω δοκιμάσει ένα beta που έχουν βγάλει και δεν ξέρω εάν το κάνει καλύτερα από το DiView.




Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μακάρι, γιατί τα λεφτά είναι πολλά και στην ουσία - εκτός από την πολύ γερή κατασκευή - δεν μοιάζει να πρωτοτυπεί ιδιαίτερα σε σύγκριση με τα fanatec. Ίσως τα δύο επιπλέον loadcells σε γκάζι και συμπλέκτη να κάνουν την διαφορά...

Για το φρένο, φαντάζομαι ότι η προσθήκη ενός έξτρα άσπρου ελαστικού κυλίνδρου που μου έδωσαν στην συσκευασία θα δώσει μεγαλύτερη διαδρομή και θα κάνει ποιο μαλακό το φρένο. (θα μελετήσω τις ρυθμίσεις)

 

ΥΓ. Την βάση δεν την πήρα λόγο της ιδιαιτερότητας του κόκπιτ μου - δεν χρειάζεται - θα τα βιδώσω πάνω στην ιδική βάση που έχω. Θέλω αργότερα, όταν βρω χρόνο να φτιάξω μεταλλική κατασκευή για να τα αντιστρέψω!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Fanatec???
Ποια Fanatec??? Χαχαχαχα

Φιλε θα πάθεις την πλάκα σου!!!
Τα Fanatec v1, V2,v3 v100(!) θα σου μοιάζουν ψευτικα και εντελώς παιχνίδια μπροστά στα πετάλια που αγόρασες!
Και μην ξεχνάς ότι το σοβαρότερο, αλλα και πιο ουσιαστικό κομμάτι του εξοπλισμού, ειναι τα πετάλια και οπως λένε πολλοί ειναι ίσως το μόνο που όταν το αναβαθμίσεις, μπορείς να βελτιώσεις χρόνους και επιδόσεις.

Στηστα με το καλό και περιμένω εντυπώσεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Aris Teidis said:

 

Μακάρι, γιατί τα λεφτά είναι πολλά και στην ουσία - εκτός από την πολύ γερή κατασκευή - δεν μοιάζει να πρωτοτυπεί ιδιαίτερα σε σύγκριση με τα fanatec. Ίσως τα δύο επιπλέον loadcells σε γκάζι και συμπλέκτη να κάνουν την διαφορά...

Για το φρένο, φαντάζομαι ότι η προσθήκη ενός έξτρα άσπρου ελαστικού κυλίνδρου που μου έδωσαν στην συσκευασία θα δώσει μεγαλύτερη διαδρομή και θα κάνει ποιο μαλακό το φρένο. (θα μελετήσω τις ρυθμίσεις)

 

ΥΓ. Την βάση δεν την πήρα λόγο της ιδιαιτερότητας του κόκπιτ μου - δεν χρειάζεται - θα τα βιδώσω πάνω στην ιδική βάση που έχω. Θέλω αργότερα, όταν βρω χρόνο να φτιάξω μεταλλική κατασκευή για να τα αντιστρέψω!

 

Αρη δεν εχω ιδια αποψη αλλα απο οτι εχω ακουσει οταν συγκρινουμε τα Thrustmaster & Fanatec με τα συγκεκριμενα ειναι σα να κλεβουμε εκκλησια!....ετσι λενε ολοι!....

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Να τα χαρείς και να τους πιεις το αίμα!!!

Από φίλους που εχουν παιξει και με HE και με HPP το μόνο θέμα που είχαν με τα HE ήταν το πεντάλ του γκαζιού που είναι με loadcell.

Ιδανικός συνδυασμός απο ότι εχουν πει ειναι φρένο HE  και γκάζι από HPP

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GeoF1 said:

https://www.3drap.it/product/f1-rim-addon-pro-logitech-and-thrustmaster/

 

Ωραιο τιμονακι. Αλλα 550-600€ :noexpression:

και φτηνο ειναι Γιωργο.....μονο η οθονη εχει 140 ευρω.....αν δεις τι ζητανε καποιοι αλλοι για F1 τιμονια παιρνεις 2 τετοια!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ ειναι φοβερο. Αλλα για καποιον σαν εμενα που παιζει 1-2 ωρες την εβδομαδα και αν μαλλον δεν αξιζει. Αλλα το ερωτευτηκα

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wargasm said:

Ισχύει πως η τιμή του είναι τουλάχιστον τίμια, αν όχι εξαιρετική.
Αφήνει την fanatec εκτός όμως...


Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

η Fanatec μενει μονη της εκτος παιχιδιου απο custom τιμονια γιατι εχει παρα πολυ περιεργο quick release και δεν υπαρχει στο εμποριο για να αγοραστει.

Εγω παιρνω παρα πολυ συχνα mails απο κοσμο με fanatec που ζητανε τα τιμονια μου αλλα δυστυχως δεν μπορω να τους τα δωσω.

Έγινε επεξεργασία από Maximvs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.