Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δηλαδή είχαμε ένα σωρό σελίδες μετά το Spa για κακή οδήγηση, τράκες κλπ που τρέχαμε όλοι με race cars και ο επόμενος αγώνας θα είναι με την SLS AMG που δε σταματάει με τίποτα, στη Monza που πρέπει απο τα 250 να σταματήσεις στα 60 για τα εσάκια;; :worship:

Μέσα είμαι αλλά κάτι μου λέει ότι θα γίνει σφαγή!

Link to comment
Share on other sites

@ PAREA Χαιρετώ μπορεί να μην μπορώ να τρέξω μαζί σας λόγω επιβαρυμένου ωραρίου δουλειάς αλλά για την Ελλάδα ρε γαμώτο τουλάχιστον συμμετέχω νοερά. Θα θελα να σας προτείνω να επιλέξετε για τον αγώνα να τρέξετε όλοι με pro εκτος κι αν κάποιοι επιθυμούν να τρέξουν οπωσδήποτε χωρίς βοήθειες .Απ ότι παρατήρησα επειδή ασχολήθηκα με το hotlaping στο rsr το αυτοκίνητο είναι πολύ πιο γρήγορο με pro(στο assetto) επιλογή οπότε θα ναι λίγο άδικο για αυτούς που επιλέξουν να το τρέξουν χωρίς βοηθήματα.:pleasantry:(polite remark)

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αλλά με το συγκεκριμένο combo έχουμε ξανατρέξει!!

Λοιπόν άρα κλείσαμε για αύριο.

1ος αγώνας

Μercedes SLS AMG @ Monza

Booking: 21.45

Qualifying: 22.00

Race: 22.20 (11 γύροι)

2ος αγώνας

GT3 @ Μugello

Βooking: 22.45

Qualifying: 23.00

Race: 23.20 (13 γύροι)

Τα assist στον server ορίζονται πάντα στο Factory. Δηλαδή αν τα έχει default το αμάξι, επιτρέπονται.

Link to comment
Share on other sites

:happy2:

@ PAREA Χαιρετώ μπορεί να μην μπορώ να τρέξω μαζί σας λόγω επιβαρυμένου ωραρίου δουλειάς αλλά για την Ελλάδα ρε γαμώτο τουλάχιστον συμμετέχω νοερά. Θα θελα να σας προτείνω να επιλέξετε για τον αγώνα να τρέξετε όλοι με pro εκτος κι αν κάποιοι επιθυμούν να τρέξουν οπωσδήποτε χωρίς βοήθειες .Απ ότι παρατήρησα επειδή ασχολήθηκα με το hotlaping στο rsr το αυτοκίνητο είναι πολύ πιο γρήγορο με pro επιλογή οπότε θα ναι λίγο άδικο για αυτούς που επιλέξουν να το τρέξουν χωρίς βοηθήματα.:pleasantry:(polite remark)

κατσε μπερδευτηκα... το προ ρσρ δεν εχει κανενα βοηθημα πλεον. αμα τα αφησεις φακτορυ και εχει το αμαξι, δε σε βγαζει προ ρανκ πλεον. θελει οφφ. ασχετα απο αυτο, οι τοπ χρονοι με σλσ μουτζελο απο οτι ειδα ειναι προ ρσρ δηλαδη χωρις κανενα βοηθημα...

Link to comment
Share on other sites

:happy2:

κατσε μπερδευτηκα... το προ ρσρ δεν εχει κανενα βοηθημα πλεον. αμα τα αφησεις φακτορυ και εχει το αμαξι, δε σε βγαζει προ ρανκ πλεον. θελει οφφ. ασχετα απο αυτο, οι τοπ χρονοι με σλσ μουτζελο απο οτι ειδα ειναι προ ρσρ δηλαδη χωρις κανενα βοηθημα...

Nαι έχεις δίκιο αναφέρθηκα στην pro ρύθμιση στο ASSETTO οχι στο rsr .Αλλά μας κάλυψε με την απάντησή του όσον αφορά στον αγώνα ο djkostas .

Με pro rsr χωρίς βοήθειες δηλαδή είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις το απόλυτο φρενάρισμα εγώ προσωπικά ημουν στο 2.02.4 με χωρίς βοήθειες.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλο παιχνίδι παίζουμε...:whistling

Traction control OFF και τα μυαλά στα κάγκελα.

Δεν νομίζω να υπάρχει αυτή την στιγμή πιο διασκεδαστικό αμάξι στο AC. Κάθε νέα πίστα με αυτό το δοκιμάζω.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άλλο παιχνίδι παίζουμε...:whistling

Traction control OFF και τα μυαλά στα κάγκελα.

Δεν νομίζω να υπάρχει αυτή την στιγμή πιο διασκεδαστικό αμάξι στο AC. Κάθε νέα πίστα με αυτό το δοκιμάζω.

Αυτοκίνητο που πατάς φρένο και πηγαίνει πέρα δώθε εχει σοβαρότατο πρόβλημα για μενα, δεν ξέρω αν ετσι ειναι στην πραγματικότητα, μάλλον οχι γτ αν ηταν δεν θα έβγαινε στο δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτη η αστάθεια στο φρενάρισμα καθώς και το "ανεξάρτητο¨πίσω μέρος στο γκάζι , είναι που κάνει αυτό το αμάξι τόσο ζωντανό ενώ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις υπέρ σου με το να το τοποθετήσεις πριν την στροφη (δεν μου κάθεται πάντα αλλά το προσπαθώ). Το χαμόγελο είναι μεγάλο πάντως.:man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

@djkostas o χρόνος που έκανα στη monza με sls ήταν κλεψιά γιατί έχασα το φρενάρισμα και το εσάκι παρ΄όλα αυτά μέτρησε ο χρόνος γιατί υπάρχει bug στο rsr.Aρα έχεις ουσιαστικά κάνει τον καλύτερο χρόνο μεταξύ ελλήνων.:o Eπικοινώνησα με τον Andrea Lojelo μέσω mail και του ζήτησα να αφαιρέσει τον συγκεκριμένο χρόνο από την κατάταξη ,ελπίζω να επανόρθωσα.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.