Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

[MENTION=13254]djkostas[/MENTION] o χρόνος που έκανα στη monza με sls ήταν κλεψιά γιατί έχασα το φρενάρισμα και το εσάκι παρ΄όλα αυτά μέτρησε ο χρόνος γιατί υπάρχει bug στο rsr.Aρα έχεις ουσιαστικά κάνει τον καλύτερο χρόνο μεταξύ ελλήνων.:o

Αχαχα, I KNEW IT!!!! :upside:

(Ο χρόνος του πρώτου sector βγάζει μάτι)

Ευχαριστώ που το ανέφερες/παραδέχεσαι πάντως. (το ότι είναι cheat time, όχι ότι είμαι καλύτερος) :p

PS. Μπορείς να κάνεις log in στο RSR και να τον σβήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα, I KNEW IT!!!! :upside:

(Ο χρόνος του πρώτου sector βγάζει μάτι)

Ευχαριστώ που το ανέφερες/παραδέχεσαι πάντως. (το ότι είναι cheat time, όχι ότι είμαι καλύτερος) :p

PS. Μπορείς να κάνεις log in στο RSR και να τον σβήσεις.

Καμιά συμβουλή για set-up, μπας και χτυπήσουμε το χρόνο σου...?:whistling

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω 20 συμμετοχές στο doodle!

To κακό είναι ότι ο server μου -όπως όλοι έχουμε διαπιστώσει- έχει πρόβλημα όταν ξεπεραστούν τα 15 αυτοκίνητα. Αυτό που μπορώ να κάνω είναι να δοκιμάσω το linux AC server μήπως είναι πιο ελαφρύς. Θα αφήσω ανοιχτό λοιπόν σήμερα το βράδυ μετά τις 22:00 το server σε pickup mode για να τεστάρουμε αν αντέχει. Όσο πιο πολλοί μπούμε τόσο το καλύτερο. Αν πάλι έχουμε πρόβλημα, στον αγώνα θα τρέξουν οι 15 πρώτοι που δήλωσαν συμμετοχή. :(

-------------------

Για το event 30/10/2014

Practice: 21.00 - 21.30

Qualifying: 21.30 - 22.00

Race: 22.00 (2 x 9 γύροι) Και οι 2 αγώνες θα είναι με rolling start. Ο 2ος αγώνας είναι reverse order rolling start.

1ος αγώνας:

Στο γύρο σχηματισμού (formation lap) ο 1ος δίνει το ρυθμό και όλοι ακολουθούν από πίσω. Ταχύτητες 100-180 km/h μέχρι την τελευταία στροφή (Parabolica). Από εκεί και έπειτα ο 1ος έχει το δικαίωμα να επιταχύνει όποια στιγμή θέλει (μεταξύ τελευταίας στροφής και γραμμής εκκίνησης δλδ). Οι προσπεράσεις επιτρέπονται αφού περάσουμε τη γραμμή εκκίνησης τερματισμού. Ουσιαστικά ο αγώνας ξεκινάει από τον 2ο γύρο.

2ος αγώνας:

Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session.

Στο next session το practice θα έχει το ρόλο του διαλείματος για όποιον το χρειάζεται. Όταν είμαστε όλοι έτοιμοι θα κάνουμε vote for next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.

Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας κανονικός γύρος γύρος σχηματισμού όπως ακριβώς έγινε στον 1ο αγώνα.

Προαπαιτούμενα:

-Ανάγνωση και τήρηση κανόνων συμπεριφοράς. Πιο αναλυτικά εδώ.

-Χρήση virtual mirror (f11)

-Χρήση map application

-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application

Διευκρινίσεις:

-Πρόκειται για φιλικό αγώνα, η κατάταξη δεν παίζει κανένα ρόλο.

-Δεν κάνουμε restart για κανένα λόγο πέραν τεχνικού προβλήματος του server.

-Οι κανόνες πρέπει να τηρούνται ασχέτα με το σε ποια θέση βρισκόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά συμβουλή για set-up, μπας και χτυπήσουμε το χρόνο σου...?:whistling

lol το προηγούμενο setup που ανέβασα ήταν κάποιο άκυρο για την απλή MP4. :wall:

Σόρρυ, δεν έχω ιδέα πως το κατάφερα αυτό! :whistling :)

Κι εγώ είναι πολύ πιθανό να έχω προβλήματα με το νετ, οπότε αν μαζευτούμε πολλοί, θα βγώ.

SLS MONZA.rar

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα, I KNEW IT!!!! :upside:

(Ο χρόνος του πρώτου sector βγάζει μάτι)

Ευχαριστώ που το ανέφερες/παραδέχεσαι πάντως. (το ότι είναι cheat time, όχι ότι είμαι καλύτερος) :p

PS. Μπορείς να κάνεις log in στο RSR και να τον σβήσεις.

Aπ ότι είδα σιγούρεψες την πρωτιά 2.00.6 ? Χωρίς βοήθειες?:o Ε όσο και να χτυπηθώ δεν υπάρχει περίπτωση να τον πιάσω αυτόν τον χρόνο. Το παραδέχομαι λοιπόν είσαι καλύτερος :giveup::rant:

Link to comment
Share on other sites

Meh, από κάποιο σημείο και μετά, είναι ποιος θα κόψει περισσότερο τις στροφές χωρίς να φάει penalty.

Άσε που και η SLS είναι σα να οδηγάς ένα κομμάτι αφρολέξ... :p

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=B9DljWDk3h0]SLS AMG Monza 2:00.621[/ame]

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ξαναηρθαν μαυρες μνημες απο εποχες Lfs στα public...

συγνωμη που δεν εκατσα πολυ αλλα τα νευρα μου εχουν και ενα οριο..

Αν σου πω οτι δεν καταλαβα τι θες να πεις?

Link to comment
Share on other sites

σηκωσε ο ακης τον σερβερ σημερα για να δοκιμασει το lag και ποσους αντεχει ο σερβερ

ε μπηκαν κατι ξεμπαρκοι ξενοι και πραγματικα δεν καταφερα να κανω εναν clean γυρο ο αλλος εκατσε στην εξοδο της eau rouge λες και επινε φραπε

αλλος στην pouthon με το που μπηκα στην στροφη ειπε να μπει και αυτος μαζι στην πιστα

γενικα πολλα τραγικα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ωραία μάχη με τον κυριάκο, εκεί στο τέλος πετάχτηκε ένας άκυρος μπροστά και πήγα να πάθω καρδιακό, αλλά κομπλέ.

Σε κάποια φάση είδα 18 αλλά τελικά δεν άντεξε.

Link to comment
Share on other sites

εγω το ευχαριστηθηκα παντως.Δεν πηρα χαμπαρι , ποιος μπηκε ποιος βγηκε,ειχα αφοσιωθει στην μαχη με τον D4rkst3EL,(μια χαρα μου φανηκε ο server :hehe:)Μονο προς στο τελος ειδα εναν που βγηκε καθετα στην πιστα,(απο δικο του λαθος μαλλον,οχι εσκεμμενα) αλλα ευτυχως φυγαμε σφαιρα και οι δυο :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Meh, από κάποιο σημείο και μετά, είναι ποιος θα κόψει περισσότερο τις στροφές χωρίς να φάει penalty.

Άσε που και η SLS είναι σα να οδηγάς ένα κομμάτι αφρολέξ... :p

Τι μου κάνεις στα γεράματα έβγαλα κι εγώ τις βοήθειες και συνηδειτοποίησα το πόσο λάθος setup είχα, μπορεί να μην τα κατάφερα καλά με τους χρόνους αλλά παρήγαγα θέαμα: Sls amg monza assetto corsa - YouTube

Η κακή ποιότητα του βίντεο οφείλεται στο ότι είναι από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

lol το προηγούμενο setup που ανέβασα ήταν κάποιο άκυρο για την απλή MP4. :wall:

Σόρρυ, δεν έχω ιδέα πως το κατάφερα αυτό! :whistling :)

Κι εγώ είναι πολύ πιθανό να έχω προβλήματα με το νετ, οπότε αν μαζευτούμε πολλοί, θα βγώ.

Πολύ ενδιαφέρον γίνεται το αυτοκίνητο με το set up σου αν και δεν κατάφερα να κατεβάσω τον χρόνο μου (μόνο κάτι ψιλοδέκατα...) Το κουφό είναι όμως είναι ότι αφού είδα και απόειδα με το set up σου είπα να ξαναδοκιμάσω για πλάκα το δικό μου και :jump: ώ κουφό... έριξα πάνω από 1 δεύτερο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον γίνεται το αυτοκίνητο με το set up σου αν και δεν κατάφερα να κατεβάσω τον χρόνο μου (μόνο κάτι ψιλοδέκατα...) Το κουφό είναι όμως είναι ότι αφού είδα και απόειδα με το set up σου είπα να ξαναδοκιμάσω για πλάκα το δικό μου και :jump: ώ κουφό... έριξα πάνω από 1 δεύτερο!!!

Μήπως να μου έδινες το δικό σου setup, να το ρίξω κι εγώ κανα δεύτερο ?? :yes4: :no: :boxed:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.