Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Οδηγώντας αυτά τα αυτοκίνητα (Cobra, Lotus 49 κλπ) καλά στο όριο είναι που σε κάνουν καλύτερο simracer κάτι GT2/3 κλπ είναι για το easy mode!

Όταν έρθει η σειρά μου για combo πάμε για Lotus 49/Monza 1966 και τα μυαλά στα κάγκελα, κρίμα μόνο που δεν υπάρχει το παλιό Spa για Full GP Legends mode !!

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώντας αυτά τα αυτοκίνητα (Cobra, Lotus 49 κλπ) καλά στο όριο είναι που σε κάνουν καλύτερο simracer κάτι GT2/3 κλπ είναι για το easy mode!

Όταν έρθει η σειρά μου για combo πάμε για Lotus 49/Monza 1966 και τα μυαλά στα κάγκελα, κρίμα μόνο που δεν υπάρχει το παλιό Spa για Full GP Legends mode !!

Link to comment
Share on other sites

Οδηγώντας αυτά τα αυτοκίνητα (Cobra, Lotus 49 κλπ) καλά στο όριο είναι που σε κάνουν καλύτερο simracer κάτι GT2/3 κλπ είναι για το easy mode!

Όταν έρθει η σειρά μου για combo πάμε για Lotus 49/Monza 1966 και τα μυαλά στα κάγκελα, κρίμα μόνο που δεν υπάρχει το παλιό Spa για Full GP Legends mode !!

Δεν υπαρχει easy mode ουτε στους αγωνες ουτε στο simracing. Μην μπερδευεις το ποσο ευκολα οδηγειται ενα αυτοκινητο με το αν θα βρεις το οριο του.

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι δεν μου αρεσει καθολου οδηγικα, ειναι μονο για βολτες.

Το Cobra είναι υπέροχο και σου μαθαίνει οδήγηση.

Το default setup ειναι όμως ασταθές ενώ και το setup του Geovas77 αν και γρήγορο δεν μου δίνει αυτοπεποίθηση.

Δοκίμασε αυτό το setup το οποίο μου δίνει απόλυτο έλεγχο στο όριο και λίγο πιο γρήγορους χρόνους (1:46:100)

fast.zip

Link to comment
Share on other sites

Οδηγηση μαθαινεις με εξασκηση, το ποσο γρηγορα θα πας εχει να κανει μονο και μονο με τις ικανοτητες σου και οχι με το τι οδηγεις. Το αυτοκινητο ειναι απλα ενα εργαλειο το οποιο η εχεις εξασκηθει και το ξερεις η δεν εχεις ασχοληθει και δεν το ξερεις και παλι η ταχυτητα σου θα περιοριζεται βαση του επιπεδου ικανοτητων σου. Εγω π.χ ειμαι 2.5 sec πιο αργος απο τον ακη σε hotlap με ολα τα αυτοκινητα ανεξαρτητως, GT cobra street πες τα οπως θες, το αν θα βελτιωθω εχει να κανει με την εξασκηση οχι επειδη θα οδηγω το cobra.

Link to comment
Share on other sites

@parea Οντως φοβερό αυτοκίνητο το cobra.Xθες το βράδυ είχα την τιμή να με προπονεί ο αρχηγός Ακης:worship: του οποίου τη ζωή έκανα λίγο δύσκολη ,επέδειξε όμως υπομονή και μου έκανε τη χάρη να τερματίσουμε μαζί.

Ετοίμασα λοιπόν ένα βιντεάκι προς τιμήν του οπου φαίνεται η προσπάθεια του .Στο πρώτο μέρος με προσπερνά με άνεση και αλλάζει τις ταχύτητες πολύ νωρίς για να μου δώσει χώρο να τον προσπεράσω στη συνέχεια χορεύει τσάμικο για να μη με στουκάρει καθώς φρενάριζα αρκετά πιο νωρίς από αυτόν .Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος από τον προπονητή, σας τον συστήνω,να φανταστείτε με την πίεση που μου εξάσκησε κάποια στιγμή έγραψα 1.44.4 ενώ στο qualify γύριζα γύρω στο 1.45.4.

Εδώ το βιντεάκι https://www.youtube.com/watch?v=F1VqeCs6St4&list=UU4ruvVhQ3YN0NvsFe5ELSGg

Σας εύχομαι να περάσετε καλά την Πέμπτη ωραία επιλογή αυτοκινήτου και πίστας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχυει στον αγωνα στους 3 πρωτους γυρους κανεις 2 sec ταχυτερο γυρο αποτι στο qualify. Τα λαστιχα σε αυτο το αυτοκινητο δεν ζεσταινονται και στο ξεκινημα λογο blanket effect κραταει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

@parea Οντως φοβερό αυτοκίνητο το cobra.Xθες το βράδυ είχα την τιμή να με προπονεί ο αρχηγός Ακης:worship: του οποίου τη ζωή έκανα λίγο δύσκολη ,επέδειξε όμως υπομονή και μου έκανε τη χάρη να τερματίσουμε μαζί.

Πάνο όντως η προπόνηση που κάναμε ήταν πολύ καλή για όλους μας! Θεώρησα ότι ο τρόπος που βούτηξα στα φρένα δεν ήταν και πολύ σωστός, οπότε νομίζω ότι ήταν το πιο δίκαιο να μείνω πίσω και να ξαναπροσπαθήσω... άσχετα που μετά άρχισα τις ζεμπεκιές :p

Πάντως πιο κατάλληλο soundtrack από dire straits δεν υπάρχει για το συγκεκριμένο race.. Βρετανικό γκρουπ που παίζει "αμερικάνικο" blues rock :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι κι από μένα, έτσι να υπάρχει! :whistling

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xyRiXJvemkw]Cobra 427SC Donington Park Movie Edition[/ame]

[MENTION=29381]akis_z80[/MENTION] εμένα πότε θα με προπονήσεις, να κόψω κάνα δευτερόλεπτο? :hug:

Γιατί δεν βλέπω τον server?

Μάλλον γιατί δεν έχεις επιλέξει το δεύτερο κουτάκι, ώστε να βλέπεις και τους άδειους.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί δεν έχεις επιλέξει το δεύτερο κουτάκι, ώστε να βλέπεις και τους άδειους.

Σωστός!:T:

Για την οδήγησή σου τι να πω: χειρούργος!:clap:

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι κι από μένα, έτσι να υπάρχει! :whistling

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xyRiXJvemkw]Cobra 427SC Donington Park Movie Edition[/ame]

@akis_z80 εμένα πότε θα με προπονήσεις, να κόψω κάνα δευτερόλεπτο? :hug:

Αψογος λιίιγο ταχύτερος από μένα χαχαχαχα . Μπορώ αν θες να σε προπονήσω εγώ στις προσπεράσεις! To rsr δεν έχει μέσα το Donington η εγώ δεν το βρίσκω?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που έχω εγω να πω είναι ενα μπραβο σε ολους μας γιατί πραγματικά γίνεται κατι πολυ ωραιο εδώ και αυτός ήταν ο σκοπός απο την αρχη που το ξεκινησαμε

α)Βλεπω αυξανόμενη συμμετοχη

β)Ο ενας να βοηθαει τον άλλο

γ)Setup , settings κοινοχρηστα

δ)Ενδιαφέρουσες αναλύσεις συζητήσεις

ε)Φιλαθλο και κόσμιο πνεύμα στους αγώνες και όχι μόνο

Με το καλο να μεγαλώσει ακομα περισσοτερο η παρεα και να μη μας χωραει κανενας server!

Έγινε επεξεργασία από Orgios
Link to comment
Share on other sites

@akis_z80 εμένα πότε θα με προπονήσεις, να κόψω κάνα δευτερόλεπτο? :hug:

Εσένα σε παραπροπόνησα απότι βλέπω :p

Ωραίος γύρος! Μέχρι προχτές πίστευα ότι ο χρόνος δεν κατεβαίνει κάτω από 1.44. I was so wrong!!!

Link to comment
Share on other sites

Εσένα σε παραπροπόνησα απότι βλέπω :p

Ωραίος γύρος! Μέχρι προχτές πίστευα ότι ο χρόνος δεν κατεβαίνει κάτω από 1.44. I was so wrong!!!

Χαχα, εσύ έσπασες το φράγμα, εγώ απλά είδα φώς και μπήκα! :dance3:

Αν ισχύει και αυτό που λεέι ο fatalara για τους 3 πρώτους γύρους, πάμε και για το 1:42 που είχα προβλέψει!! :mamba:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εσύ έσπασες το φράγμα, εγώ απλά είδα φώς και μπήκα! :dance3:

Αν ισχύει και αυτό που λεέι ο fatalara για τους 3 πρώτους γύρους, πάμε και για το 1:42 που είχα προβλέψει!! :mamba:

Το είδα κι εγώ αυτό το φως χθες το βράδυ >>>> 1.43.7:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, εσύ έσπασες το φράγμα, εγώ απλά είδα φώς και μπήκα! :dance3:

Αν ισχύει και αυτό που λεέι ο fatalara για τους 3 πρώτους γύρους, πάμε και για το 1:42 που είχα προβλέψει!! :mamba:

Σε εμενα δουλευει, δεν μπορω να ανεβασω τα λαστιχα πανω απο 64 βαθμους και στο practice-qualify γυρναω στο 1.49 (το συχαινομαι τοσο που δεν θελω καν να ψαξω να βρω το σημειο φρεναρισματος, αγγαρεια θα κανω την πεμπτη) ενω στον δευτερο γυρο του αγωνα ειμαι στο 1.47 με τη μονη διαφορα να ειναι στη θερμοκρασια των ελαστικων ~80 λογο κουβερτας. Βεβαια μολις χασεις 1% απο τα λαστιχα χανεις και 1 δευτερο στο γυρο, μολις πας στο 98% αρχιζεις τα ''η στραβος ειναι γυαλος η στραβα αρμενιζουμε'' οποτε εκει που μαζευεστε στο σερβερ καντε και κανα πιτ στοπ να συνηθιζετε. Τα λαστιχα θελουν 5-6 γυρους για να πιασουν το 98% και δεν βγαζετε 15 γυρους αγωνα με ενα σετ εκτος αν βγαλετε κουπια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.