Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Σε εμενα δουλευει, δεν μπορω να ανεβασω τα λαστιχα πανω απο 64 βαθμους και στο practice-qualify γυρναω στο 1.49 (το συχαινομαι τοσο που δεν θελω καν να ψαξω να βρω το σημειο φρεναρισματος, αγγαρεια θα κανω την πεμπτη) ενω στον δευτερο γυρο του αγωνα ειμαι στο 1.47 με τη μονη διαφορα να ειναι στη θερμοκρασια των ελαστικων ~80 λογο κουβερτας. Βεβαια μολις χασεις 1% απο τα λαστιχα χανεις και 1 δευτερο στο γυρο, μολις πας στο 98% αρχιζεις τα ''η στραβος ειναι γυαλος η στραβα αρμενιζουμε'' οποτε εκει που μαζευεστε στο σερβερ καντε και κανα πιτ στοπ να συνηθιζετε. Τα λαστιχα θελουν 5-6 γυρους για να πιασουν το 98% και δεν βγαζετε 15 γυρους αγωνα με ενα σετ εκτος αν βγαλετε κουπια.

Εχω το φάρμακο για να τα καταφέρεις .

Σταμάτα να λύνεις εξισώσεις ,πάρε ένα setup από τα παιδιά που έχουν κάνει καλό χρόνο,ξήλωσε όλα τα apps κράτα μόνο τα απαραίτητα (basic)και άρχισε να γράφεις χιλιόμετρα μέχρι να συνιθήσεις τις αντιδράσεις του αυτοκινήτου μή πειράζεις τίποτα γιατί μπορεί να το καταστρέψεις το setup.Aν το υπομείνεις αυτό για μισή μία ώρα πάω και στοίχημα πως θα δεις πολύ εύκολα κάτω από 1.46. για αρχή μετά βλέπεις >>>>>practice makes the difference:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο setup, και του δημητρη και το πρωτο, σταθερα ολα αλλα το θεμα μου ειναι αλλο. οταν παταω φρενο στο σημειο π.χ που φρεναρει ο κωστας ξερεις που παει το car? ευθεια... μετα απο 3 γυρους το fanatec κανει σαν κομπρεσερ απο τα flat spot και αντε μετα να μπεις στη στροφη. Αλλος για τη βαρκα μας?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..υπαρχει κανενας που την τρεχει πανω κατω στο 1:52:xxx για να εχω παρεα την Πεμπτη?:magic:

Η να μην τρεξω καν...:hehe:

Eγώ λέω να τρέξεις , ο λαός λέει πάω αργά για να φτάσω γρήγορα. :D Πάντως είναι αλήθεια πως αυτό το αυτοκίνητο θέλει γερά νεύρα.:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο setup, και του δημητρη και το πρωτο, σταθερα ολα αλλα το θεμα μου ειναι αλλο. οταν παταω φρενο στο σημειο π.χ που φρεναρει ο κωστας ξερεις που παει το car? ευθεια... μετα απο 3 γυρους το fanatec κανει σαν κομπρεσερ απο τα flat spot και αντε μετα να μπεις στη στροφη. Αλλος για τη βαρκα μας?

Προτείνω να μην :nono: πατάς φρένο εκεί που πατάει ο :alien: kostas καθώς το πόδι του ισως να είναι βιονικό η διαβολικό :devil:. Να φρενάρεις πολύ πιο νωρίς και σταδιακά να δοκιμάζεις να φρενάρεις αργότερα, το θέμα δεν είναι να ξεπεράσεις έναν πολύ γρήγορο οδηγό, αυτό ούτως η άλλως δεν πρόκειται να το καταφέρεις εύκολα,ίσως να μην το καταφέρεις ποτέ :rofl:το θέμα είναι να βελτιώσεις τον δικό σου χρόνο, λίγο κάθε φορά χωρίς να σε πιάνει άγχος να γίνει αυτό στον πρώτο γύρο. Καλή τύχη και ήρεμα ένα βήμα κάθε φορά γιατί όπως λέει και ο λαός όποιος βιάζεται σκοντάφτει,το γοργον και χάριν έχει μεταφράζεται ως σχετικά γρήγορα όχι με τα μυαλά στα κάγκελα.:victory:

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο αμάξι, ενδιαφέρον οδηγηκά μεν, αλλά καθόλου "σπορ". Τι να την κάνω τόση δύναμη αν δεν μπορώ να στρίψω να φρενάρω να το "σανιδώσω" βρε αδερφέ...

Έσπασα χτες το όριο του 1:46 αλλά ως εκεί, βαρέθηκα δεν ασχολούμαι άλλο!:hang3:

Το μόνο καλό με το setup μου είναι ότι είναι πολύ σταθερό (για μένα) και μου επιτρέπει να γυρνάω σταθερά στο 1:46:xxx για πάνω από 10 γύρους. Ελπίζω αυτό να με κάνει ανταγωνιστικό απέναντι στους :alien: της παρέας μας.

Link to comment
Share on other sites

Eίχα λίγο χρόνο εχτές και έκανα καμμία ωρίτσα practice και με κάποιες αλλαγές στο Setup γυρνάω σχετικά σταθερά στα 44" και το καλό είναι πως επιτέλους κρατάνε και θερμοκρασία τα λάστιχα τουλάχιστον με τον τρόπο οδήγησης μου και το cobra είναι πιο σταθερό από ποτέ !

Νομίζω με λίγη προσπάθεια ακόμα θα μπαίνει σταθερά στα 43" τουλάχιστον για Qualify, θα ποστάρω το set το απόγευμα όταν επιστρέψω για όποιον το θέλει.

ΥΓ Όταν βλέπετε ότι ο χρόνος δεν κατεβαίνει με τίποτα αφήστε το λίγη ώρα και επιστρέψτε με καθαρό μυαλό, it's all about the practice και όλοι μπορούν να βρούν καλύτερο χρόνο κρατώντας φυσικά στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι ΠΑΝΤΑ κάποιος θα είναι ταχύτερος!

Link to comment
Share on other sites

Bλέπω αρκετοί απο εμάς αύριο να πεθαίνουμε(εικονικά) :p

Απολαυστικά δύσκολο combo, αλλά σε close combat racing τα βλέπω σκούρα τα πράγματα(πιο σκούρα και απο sls στην monza)

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Εγώ να βλέπω αρκετοί απο εμάς να πεθαίνουμε αύριο(εικονικά) :p

Απολαυστικά δύσκολο combo, αλλά σε close combat racing τα βλέπω σκούρα τα πράγματα(πιο σκούρα και απο sls στην monza)

Εδώ καλά καλά δεν μπορώ να το "χώσω" σωστά μέσα στη στροφή θα κάνω και μανούβρες αποφυγής ή προσπεράσματος? Άσε που δεν έχει και ευθείες...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά λαθάκια, νομίζω πέφτει και στα 42" με λίγο προσοχή ακόμα.

[ame]

[/ame]

ΥΓ Ο Αγώνας τελικά πότε είναι και πόσοι γύροι, δεν έχω δεί post με τα race settings!

pt_autosave_01_43_688.zip

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά λαθάκια, νομίζω πέφτει και στα 42" με λίγο προσοχή ακόμα.

ΥΓ Ο Αγώνας τελικά πότε είναι και πόσοι γύροι, δεν έχω δεί post με τα race settings!

Α πα πα, γέμισε ο τόπος εξωγήινους!!!:giveup:

Μπράβο φίλε, φοβερός χρόνος και πράγματι έχεις και λάθη:crazy:!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.