Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Υ.Γ.2 Με προβληματίζει η έλλειψη κόσμου. Είμασταν 6/7. Πριν λίγες εβδομάδες αγχωνόμασταν που παρά είμασταν πολλοί.

ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ , ΚΥΡΙΑΚΟΣ , ORGIOS ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΙ?????

 

Προσωπικά έμπλεξα με κάτι θέματα και δεν έχω μπει για πάρα πολύ καιρό. Μετά έγινα και η αλλαγή του qualify σε 21.30-22.00 οπότε έμεινα τελείως απέξω γιατί τα μικρά μου κοιμούνται μέχρι τις 22.00. Είπα και χθες -αν είναι εύκολο -  το qualify να πάει 21.45 -22.15 ώστε να προλάβω και καμιά φορά. Επίσης θα ενεργοποιηθώ πάλι και στο Insomnia για να μαζέψω κόσμο. 

Έγινε επεξεργασία από newlynx
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Combo για αγώνα 4/12/14

 

 

Για τον επόμενο αγώνα πάμε φούλ Γερμανία. Η χαρά του tweaker!

 

Cars: BMW M3 E30 Gr. A DTM spec

Track: Nurburgring GP

 

dadadawd.jpg

 

 

 

Settings:

Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets 

Penalties OFF
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 20:30 Pickup Mode

Qualify 30 Mins @ 21:30

1o Race 10 Laps @ 22:00 ~ 17 Mins
2o Race 10 Laps @ 22:25 ~ 17 Mins Reverse Start

1ος αγώνας:
Standing start

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (http://www.racedepar...s/spotter.2307/
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (http://www.racedepar...artracker.3420/

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα τρελή φωτό. 

 

Ωραίος συνδιασμός. 

 

Στους έχοντες, σας το λέω από τώρα, το αμάξι το δεν το έχω καθόλου, θα ήθελα setup. 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

***SERVER UPDATE***

 

Cars: BMW M3 E30 Gr. A DTM spec

Track: Nurburgring GP

 

dadadawd.jpg

 

 

 

Settings:

Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets 

Penalties OFF
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear

 

Qualify 50 Mins

Race 6 Laps

 

 

Για τον αγώνα παρακαλώ κάνετε συνδρομή στο Calendar http://www.thelab.gr/calendar/event/8-assetto-corsa-greek-gathering/ ώστε να ξέρουμε πόσοι περίπου θα πάρουν μέρος, επίσης έβαλα την ώρα έναρξης 15 λεπτά αργότερα οπότε το practice ξεκινάει 20:45 !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφιερώνω το world record στον Άρη που με έπεισε να αλλάξω FOV (είναι game changer ) και στον Άκη που ακόμα δεν το έσπασε!!!

 

http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=126&car=552

 

 

 

Εχρίσθεις λοιπον ιππότης της ασφάλτου από σήμερα προτείνω να σε αποκαλούμε σερ Jim Liak. :crazypilot:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cars: BMW M3 E30 Gr. A DTM spec Track: Nurburgring GP

Κανονίστε και ένα ραντεβουδάκι μέσα στο Σ/Κ για προπόνηση ρε παιδιά δεν θα ΄ταν άσχημη ιδέα φαντάζομαι, περιμένω προτάσεις όσον αφορά την ώρα και την ημέρα . :argue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχρίσθεις λοιπον ιππότης της ασφάλτου από σήμερα προτείνω να σε αποκαλούμε σερ Jim Liak. :crazypilot:

 

Όχι πλέον http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=126&car=552

 

Respect Άκη. Εξωγήινος πραγματικά  :wub:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά πήρα τελικά το DTM 2013 και μπορω να πώ ότι για single player είναι ότι πρέπει αν και θα πρέπει να ψάξω λίγο τα FF/wheel Settings γιατί πρέπει να έχω αρκετό clipping και δεν έχω βρεί κάποιο τρόπο να δώ πόσο ακριβώς για να το διορθώσω (AC Clipping mod FTW), ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ο ήχος του πάντως!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Για τον επόμενο αγώνα πάμε φούλ Γερμανία. Η χαρά του tweaker!

 

Η Αγγέλα όλα τα λεφτά! :lol:


καλα ο ακης μην δει wr αμεσως να το σπασει  :p

Από εχτές στον αγώνα το είχε σπάσει, αλλά τον άφησε να χαρεί κι' αυτός λιγάκι :hug:

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω, ενω μπαινει κανονικα σε hotlap με το κομπο, στο σερβερ δε μπαινει κρασαρει. ξερουμε τιποτα?

Συμπίεσε όλο το φάκελο My Documents\Assetto Corsa\logs και ανέβασέ το να τσεκάρουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο σερ JIM  η bmw έχει αρετές θα σε βοηθήσει, εδώ πήγαινες αέρα πατέρα εκείνο το lotus δεν σε φοβάμαι θα τα καταφέρεις . Θυμάσαι?

Ενα είναι το μυστικό κάνε :gyro: . Εγώ δεν τολμώ να δηλώσω τα σετάπ μου γιατί τώρα τελευταία δεν είναι τόσο δημοφιλή. :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κουράγιο σερ JIM  η bmw έχει αρετές θα σε βοηθήσει, εδώ πήγαινες αέρα πατέρα εκείνο το lotus δεν σε φοβάμαι θα τα καταφέρεις . Θυμάσαι?

Ενα είναι το μυστικό κάνε :gyro: . Εγώ δεν τολμώ να δηλώσω τα σετάπ μου γιατί τώρα τελευταία δεν είναι τόσο δημοφιλή. :D

Πότε θα τρέξεις μαζί μας?

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα τρέξεις μαζί μας?

Θα προσπαθήσω να πάρω το βάπτισμα του πυρός την Πέμπτη αλλά δεν λέω και πολλά γιατί και τις άλλες φορές το θελα πολύ (εκτος της lotus xaxaxa) αλλά δεν μου βγήκε. Χθες μπήκα λίγο κατα τις 9 και ευτυχώς ήταν εκεί τα alien  ο Κώστας κι ο George o ιδιοκτήτης της πίστας ,κάναμε κάτι τρελές γύρες μαζί και φτιάχτηκα για την  Πέμπτη, είδομεν. :rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.