Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

ναι αλλα παλι δεν καταλαβα

 

οταν ειναι pro ειναι στο factoty ετσι δεν ειναι? δεν θα επερεπε να μου βγαζει pro rank? στα δικα σας που ειναι pro rank δεν ειναι στο factory?

 

Νιετ, Pro στο RSR είναι με TC Off.

 

 

Μπορείτε να μου πείτε την ip του ts και του server?

 

Για το TS: 85.195.91.244:7165

και για τον σέρβερ στο AC ψάξε για thelab

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε την ip του ts και του server?

 

Για τον server πατάς μεσα στο multiplayer assetto στην αναζήτηση:  thelab ,με τσεκαρισμένο το λουκέτο για σήμερα την ώρα του αγώνα ,το password δίνεται εδώ στο site.

Για teamspeak >>  85.195.91.244:7165 μετά ζητάς τον orgios(ένας τρόπος είναι αφού μπείς στο thelab τον ζητάς στο chat) να σε βάλει στο assetto corsa.

Link to comment
Share on other sites

***SERVER RACE DAY UPDATE***

 

 

PASSWORD: ENZO

 

 

O server είναι Online, καλή μας διασκέδαση !

 

 

 

Cars: MP4-12C GT3/BMW Z4 GT3
Track: Imola
imola_600.jpg

 

Settings:
Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 20:45 Pickup Mode
Qualify 30 Mins @ 21:45
1o Race 10 Laps @ 22:15 ~ 18 Mins
2o Race 10 Laps @ 22:40 ~ 18 Mins Reverse Start

 

1ος αγώνας:
Standing start

 

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (Spotter | RaceDepartment)
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (ferito-liveCarTracker | RaceDepartment)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

οοολεεε...

 

ομολογουμενως ηταν λιγο ευκολο στο 2ο (αν και αν ειχαμε αλλο ενα γυρο μαλλον ο κωστας θα με περναγε) γιατι με το ξεκινημα του πρωτου την εφαγα απο πισω και πηγα πιτ... προτελευταιος μετα και ψιλοσταθερα 1.46 δε θα χανα :p

 

και το replay: http://www.firstfloor.gr/imola_11_12_2014_race2.rar

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Aris Teidis , ζητώ συγγνώμη για την επαφή. Από μέσα φάνηκε πως είχα χώρο.

 

Νόου πρόμπλεμ μάϊ φρέντ, συμβαίνουν αυτά.

 

Επί της ευκαιρίας όμως θα ήθελα να κάνω μια πρόταση - ερώτηση: Αφού δεν τρέχουμε σε πρωτάθλημα μήπως θα ήταν καλύτερα να βγάζαμε off τις ζημιές ώστε σε μια τέτοια άτυχη στιγμή να μην χρειάζεται να κάνεις restart από τα pits και να ξεκινάς τελευταίος και με μεγάλη διαφορά?

Πραγματικά χάνει το ενδιαφέρον του το παιχνίδι, κυρίως για τον λόγο ότι δεν μπορείς πλέον να (αγωνιστείς) ανταγωνιστείς κανέναν αφού η προειδοποιητική σημαία θα είναι μόνιμα μπλε και εσύ πρέπει μόνιμα να παραχωρείς θέση στον από πίσω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Good Games!! Παιδια επειδη δεν θα συμμετεχω λογω Launch του Elite την αλλη εβδομάδα καλυτερα να βαλει ο επομενος combo!!

 

Άρα ακολουθούν με αλφαβητική σειρά Oxide, panosdimp (αν μπορoύν να τρέξουν την επόμενη βδομάδα), αλλιώς βάζει ο Stathis1 (έχει account εδώ; ). Αν όλα αυτά αποτύχουν μέχρι αύριο βράδυ, θα βάλω εγώ ένα combo.

 

 

 

Εντωμεταξύ τα mentions δε βλέπω να δουλεύουν και το member bbcode δεν ξέρω αν κάνει την ίδια δουλειά, οπότε ρίχνω τα quotes για σιγουριά..

...

 

 

..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

@akis_z80,  (Άκυρο metion)  :bleh:

 

Ωραίοι οι αγώνες χτές!

Για το damage ίσως μπορούμε να το ρίξουμε στο 70%, αλλά όχι off, θα παίζουμε συγκρουόμενα μετά!

 

Edit: Αν και θυμήθηκα γιατί μισώ την Ζ4, έχω να πω πως τα GT3 είναι 100% balanced!!

Έγινε επεξεργασία από djkostas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι με εχετε ξεχασει στην επιλογη combo :p δε με πειραζει απλα δε ξερω και ποια ειναι η σειρα? και ηθελα να βαλω καμια φορμουλιτσα. πως και δεν χει προτεινει κανεις ως τωρα?

 

@akis_z80,  (Άκυρο metion)  :bleh:

 

Ωραίοι οι αγώνες χτές!

Για το damage ίσως μπορούμε να το ρίξουμε στο 70%, αλλά όχι off, θα παίζουμε συγκρουόμενα μετά!

 

Edit: Αν και θυμήθηκα γιατί μισώ την Ζ4, έχω να πω πως τα GT3 είναι 100% balanced!!

 

οκ για να το λες και συ ισχυει... δοκιμασα και με την sls και ειδα οτι παλι κινουμουν στους ιδιους χρονους χωρις να χω ξαναοδηγησει. αλλα παρατηρησα οτι στο rsr η κατανομη χρονων ειναι 1sec αργοτερη. ισως πιο πολλοι οδηγουν την ζ4 γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι με εχετε ξεχασει στην επιλογη combo :p δε με πειραζει απλα δε ξερω και ποια ειναι η σειρα? και ηθελα να βαλω καμια φορμουλιτσα. πως και δεν χει προτεινει κανεις ως τωρα?

 

Gratz, ήρθε η ώρα σου!!!!

 

Αν βάλεις Taatus σε SPA, τρως instaban!  :bleh:  :bleh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.