Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Θα προσπαθήσω και εγώ να μπω σήμερα.Καλή χρονιά σε όλους! 

NSX ε? Το αγαπημένο μου αυτοκίνητο ever,δε το δοκίμασα ακόμα στο AC μιας και είμαι λιγαααααακι προκατειλημμένος με τα mods :D

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην έχουμε event στο Ημερολόγιο αλλά... σε πανthelabική αποκλειστικότητα....

Eξασφάλισα alien lap για τα μέλη μας!!! (προσφορά του γνωστού ποτέ-δε-Hany)

Στρωθείτε στη μελέτη λοιπόν.....

 

Έγινε επεξεργασία από djkostas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

***Race Server Online***

 

Password: 2015

 

Car: Honda NSX S1

Track: Barbagallo

 

Settings:
Ώρα πίστας: 14:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
Τyre blankets 

Penalties OFF
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
50% Damage
1x tyre wear


Qualify 45 Mins @ 21:45 (να έχουμε χρόνο να τα πούμε και να προλάβουν και οι πιο αργοπορημένοι μιας και έχουμε μόνο έναν αγώνα)
Race 25 Laps @ 22:30 ~ 30 Mins

 

Αγώνας:
Standing start

 

Επειδή η πίστα είναι μικρή θα είμαστε όλοι κοντά, αργοί και γρήγοροι. Αν κάποιος μείνει πίσω, δεν κάνει άκρη να τον περάσουν οι πιο γρήγοροι αλλά συνεχίζει κανονικά να μάχεται για την θέση του, φυσικά χωρίς ζιγκ-ζαγκ και μπλοκαρίσματα.

 

 

 

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (Spotter | RaceDepartment
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (ferito-liveCarTracker | RaceDepartment)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

με τα χιλια ζορια κρατηθηκα 3ος τελικα. α ρε στελαρα μου την εφερες στα φρενα.... ιδου (προπονημενη εκκινηση :Ρ , εκει που εχασα 2η θεση και εκανα και λαθος μπασιμο, εκει που ξαναπηρα 3η με το μακελειο):

 
Link to comment
Share on other sites

Άκλαυτος πήγε ο Στέλιος στην εκκίνηση :p. Ήταν divebomb μεγατόνων χαχαχα.
Τώρα για το 2ο... Θα του έδινα πιο πολύ χώρο αφού βρέθηκε δίπλα σου στα φρένα.

Race Replay

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από το replay του Άκη, είχαμε πολλά lag jumps.

Προτείνω όσοι βλέπουν συχνά τους άλλους να laggάρουν, να ελέγξουν τις συνδέσεις τους, και σε περίπτωση που δεν μπορεί να βελτιωθεί/αλλάξει κάτι (όπως ισχύει πχ, για μένα) να οδηγάτε ανάλογα.

Δηλαδή για παράδειγμα, κάποια στιγμή που είμουν ανάμεσα σε Στέλιο και Chris και είδα κάποιο ψιλό-lag, έκανα αμέσως άκρη και έκοψα λίγο ώστε σε περίπτωση lag jump να μην τους πάρω και τους 2 στο λαιμό μου.

 

@liakjim, είδα το περιστατικό μας αρκετές φορές και μπορώ να πω πως αν και με τον αυστηρό ορισμό του όρου ήταν όντως divebomb, σε παρόμοια περίπτωση θα έκανα ξανά ακριβώς το ίδιο. 'Ήμουν δίπλα σου από την αρχή της ευθείας, οπότε είχες αρκετό χρόνο να με δείς και παρόλα αυτά έκλεισες προς το apex.

Αν θέλεις τη συμβουλή μου, θα έπρεπε να αφήσεις χώρο και για τους 2 μας. Όχι τόσο γιατί χτυπήσαμε, αλλά ακριβώς λόγω διαφορετικών γραμμών πάλι μπροστά θα έβγαινες, μιας και εγώ έπρεπε να κλείσω αρκετά τη γραμμή μου.

Στην τελική όμως, μόνο ο αυστηρός ορισμός μετράει, οπότε και ζητώ συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

το spotter εφοσον το ενεργοποιεις απο τα settings και απο τo drop down menu in game θελει κατι αλλο?

χτες το εβαλα να το δοκιμασω στο quali δουλεψε μια χαρα στον αγωνα ομως δεν εβγαλε μιλια ο τυπος 

 

also ποιος ηταν ο allah akbar με το κοκκινο nsx που γυρισε τουμπες?

Έγινε επεξεργασία από airfathaaaaa
Link to comment
Share on other sites

Ποιός έχει σειρά παίδες για να μπεί το combo στο server?

 

ΥΓ Απίστευτο αλλά η Fanatec μου έστειλε επιτέλους το shifter/pedals combo με UPS οπότε λογικά μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα τα έχω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.