Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Άντε επειδή δεν ξύπνησα στραβά σήμερα, ας σας δώσω άλλο 1,5 δευτερόλεπτο. :D

 

Όταν χρησιμοποιείτε soft, ενεργοποιήστε το tyre wear αλλιώς τα λάστιχα μένουν μόνιμα στο 98%.

Στον 1ο γύρο μην πάτε για χρόνο, αποφύγετε μπλοκαρίσματα-απότομες τιμονιές μέχρι τα λάστιχα να ανεβάσουν θερμοκρασίες και μετά βουρ στον πατσά!!

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να ανεβάσω το γκρίπ των soft  παραπάνω από 99% ακόμα και με απενεργοποιημένο το tyre wear ,αντιθέτως τα μεντιουμ συμπεριφέρονται κανονικά.

Τί κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν κατάφερα να ανεβάσω το γκρίπ των soft  παραπάνω από 99% ακόμα και με απενεργοποιημένο το tyre wear ,αντιθέτως τα μεντιουμ συμπεριφέρονται κανονικά.

Τί κάνω λάθος?

Για κάποια ελάχιστα δευτερόλεπτα γίνονται 100% (και όχι όλα μαζί).

Εγώ κατάφερα και έριξα μισό δευτερόλεπτο ακόμα χρησιμοποιώντας τα soft αλλά το αστείο είναι ότι έγινε αυτό στην 3η ή 4η γύρα όταν τα λάστιχα ήταν πάλι 98% - στο 100% είχα συνήθως εξόδους :slap:

Πάντως μην πας σε μέντιουμ - απατεώνες είναι όλοι τους :sarcastic:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

αρα pro και τιποτα αλλο!  ;)

 

με τα soft βγαζετε ολο τον αγωνα η μονο για qualif οσο αφορα το tatuus?

Αγώνας 30 λεπτών βγαίνει μόνο με hard. Ακόμα και τα mediums τα φτύνουν!

 

Τα softs αντέχουν το πολύ 2 γρήγορους γύρους. Μετά μπορούν να γίνουν ωραιότατες γλάστρες.

 

tire2.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος (που δεν θυμάμαι), την προηγούμενη Πέμπτη είχε θέμα με τον ήχο που εξαφανιζόταν.

Ας ρίξει μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/audio-suddendly-disappeared.19084/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αν και το έχω ξαναπεί πιο πρίν, τί θα λέγατε να βάλουμε (ναι θα προσπαθήσω να μπω έστω και απροπόνητος) το app που μας δείχνει το αυτοκίνητό μας από πάνω και τα διπλανά μας?

Δλδ αυτό

post-46220-0-67202600-1423119128_thumb.j

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και συχαίνομαι τις φορμουλες, σήμερα ίσως μπω για το χαβαλέ,να έχετε ένα επιπλέον αυτοκίνητο να προσπερνάτε :)

Liakjim,αν νιώθεις καλά να έχεις αυτό το app ή οποιοδήποτε άλλο,βάλτο,δε χρειάζεται όλοι να το βάλουμε.

Επίσης παιδιά να σας ρωτήσω..σας ενοχλεί πολύ να μη μπαίνω ts?Μια φορά μπήκα και μιλούσατε κατα τη διάρκεια του αγώνα και αυτό δε με κάνει να ευχαριστιέμαι τον αγώνα+οτι με αποσυντονίζει. Είναι μια συνήθεια που μου έμεινε απο το nkpro που απαγορευόταν και το παραμικρό στο chat κατα τη διάρκεια του αγώνα,ένα gl&hf γράφαμε και τρέχαμε,τα υπόλοιπα στο τέλος ή στο forum(τις συγνώμες,τα συγχαρητήρια κτλ) Ακόμα και όταν τερματίσει κάποιος δεν είναι σωστό να γράψει οτιδήποτε αν δεν έχουν τερματίσει όλοι. Ελπίζω να ακούγομαι έστω και λίγο λογικός :)

Link to comment
Share on other sites

Για το teamspeak θα συμφωνήσω ότι πέφτει πολύ μπλά-μπλα.

Αλλά νομίζω ότι για λόγους ανάγκης πχ προσπεράσεις σε μπλε σημαία ή για τους 2ους αγώνες που κάνουμε το σκηνικό , πρέπει να υπάρχει.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι,φυσικά και χρησιμεύει αλλά για blue flag είχατε βάλει ένα app και για το σκηνικό τι εννοείς?Την αντιστροφή του grid? Συμφωνώ στη χρήση του ts, απλά δε μου αρέσει η επιβολή αυτού όπως αναγράφεται εδώ στο forum. Αν είναι να μιλάμε κατά τη διάρκεια του αγώνα ή και του qual, εγώ θα απέχω. 

Link to comment
Share on other sites

lol τουλάχιστον σε μας τα θέματα παραμένουν σχετικά με τον αγώνα.

 

Που να είσαι σε τόσο κλειστή μάχη που δεν μπορείς καν να πάρεις το χέρι από το τιμόνι για να πατήσεις το mute ή το push-to-talk (για να τους πεις να το βουλώσουν) και οι άλλοι να συζητάνε  για το Elite Dangerous...  :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος (που δεν θυμάμαι), την προηγούμενη Πέμπτη είχε θέμα με τον ήχο που εξαφανιζόταν.

Ας ρίξει μια ματιά εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/audio-suddendly-disappeared.19084/

 

Εγώ είχα πρόβλημα και το προκαλούσε το Teamspeak, το έλυσα :T:

 

Λοιπόν αν και το έχω ξαναπεί πιο πρίν, τί θα λέγατε να βάλουμε (ναι θα προσπαθήσω να μπω έστω και απροπόνητος) το app που μας δείχνει το αυτοκίνητό μας από πάνω και τα διπλανά μας?

Δλδ αυτό

attachicon.giftitle_small.jpg

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/

 

Το έγραψα και παραπάνω, είναι πολύ καλή ιδέα αλλά προς το παρόν δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις γιατί το car σου εμφανίζεται στο ίδιο χρώμα με τα άλλα (άσπρο) οπότε είναι σαν παίζεις "εδώ ο παπάς εκεί ο παπάς" :sarcastic:

 

Αν και συχαίνομαι τις φορμουλες, σήμερα ίσως μπω για το χαβαλέ,να έχετε ένα επιπλέον αυτοκίνητο να προσπερνάτε :)

Liakjim,αν νιώθεις καλά να έχεις αυτό το app ή οποιοδήποτε άλλο,βάλτο,δε χρειάζεται όλοι να το βάλουμε.

Επίσης παιδιά να σας ρωτήσω..σας ενοχλεί πολύ να μη μπαίνω ts?Μια φορά μπήκα και μιλούσατε κατα τη διάρκεια του αγώνα και αυτό δε με κάνει να ευχαριστιέμαι τον αγώνα+οτι με αποσυντονίζει. Είναι μια συνήθεια που μου έμεινε απο το nkpro που απαγορευόταν και το παραμικρό στο chat κατα τη διάρκεια του αγώνα,ένα gl&hf γράφαμε και τρέχαμε,τα υπόλοιπα στο τέλος ή στο forum(τις συγνώμες,τα συγχαρητήρια κτλ) Ακόμα και όταν τερματίσει κάποιος δεν είναι σωστό να γράψει οτιδήποτε αν δεν έχουν τερματίσει όλοι. Ελπίζω να ακούγομαι έστω και λίγο λογικός :)

 

Συμφωνώ ότι γίνεται πολύ φασαρία στους αγώνες που μαζευόμαστε αλλά πρέπει απλώς να συνηθίσουμε τα κουμπάκια mute speakers και mute microphone και όλα λύνονται

 

Πιθανώς να μην μπορέσω να τρέξω σήμερα (από τα παυσίπονα εξαρτάται) ...

Link to comment
Share on other sites

Άρη στο v3 είναι χρωματισμένα αλλα κ να μην είναι , στο app το αμάξι σου είναι στο κέντρο ακίνητο κ τα άλλα κινούνται γύρω από αυτό (σωματοπαγές σύστημα συντεταγμένων για να μιλήσω στην γλώσσα του μεταχπτυχιακού) , άρα κάνει μπαμ ποιός είσαι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.