Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Δεν αφορά ακριβώς τον server μας , αλλά σήμερα είχα ένα τρομερό αγώνα σε public server!!! 24 γύρους στο Spa με grip level που ξεκίνησε από 90% και σιγά σιγά πήγε στο 100%. Τέλεια εμπειρία. Προτείνω κ εμείς να ακολουθήσουμε σιγά σιγά ίδια τακτική. Ήδη το 95% είναι ένα 1ο βήμα.

Επίσης σιγά σιγά να αυξήσουμε την διάρκεια του αγώνα και να βάλουμε κ κανά Pitstop.

 

Τους έσκισα παρεμπιπτόντως χαχαχα

 

post-46220-0-40587700-1427035477_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Event Κυριακής 22 Μαρτίου 2015

 

Server Password : hybrid

 

LaFerrari εναντίον P1 στο Silverstone International

DZIeVQP.jpg

 

Practice: 75 Mins Started

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 2x 22 laps

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει 99%)

 

O δεύτερος αγώνας είναι reverse order (single file) rolling start. Δηλαδή ξεκινάμε με την ανάποδη σειρά τερματισμού του 1ου αγώνα. Ο 1ος γύρος θα είναι γύρος σχηματισμού. Single file = ο ένας πίσω από τον άλλο, όχι πλάι-πλάι κλπ. Όποιος τρακάρει στο γύρο σχηματισμού πέφτει τελευταίος και εκκινεί από εκεί.

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Το password θα δοθεί μέσω teamspeak.
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@geovas77 πάλι teleporting είχαμε μεταξύ μας?

 

Πρώτη φορά με πέταξε ο server και έτυχε ένα δευτερόλεπτο πριν τελειώσει το qualify ενώ είχα την pole position  αν δεν είναι γκαντεμιά αυτό τι είναι αα ρε Ακη πάλι βουντού ?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας! Στον 2ο μάλλον κάτι έπαθε το τουτούνι μετά την πρώτη επαφή γιατί δε μπορούσα να πέσω κάτω από 1.05.χχχ...

 

@Chris στην ευθεία το κοψες λίγο πάνω μου... :p:lol:

εσυ και ο jim liak ακυρωνεστε.....μου χαλασατε τον αγωνα και στα 2 race με τις στουκες πανω μου   :p

 

στον πρωτο αγωνα ο jim μπηκε οπως να ναι μεσα μου σπασε το μοτερ και ετρεχα απο τον πρωτο γυρο με σπασμενο μοτερ δεν μπορουσα να πεσω κατω 1,04 με τιποτα  +οτι με εβγαλε εκτος πιστας και δεν περιμενε μετα

 

Στον δευτερο αγωνα στην δευετρη στροφη επεσες πανω μου(ενω εγω με την σειρα μου προσπαθουσα να μην πεσω πανω στο vasmoulaki) μου διελυσες το αυτοκινητο πηγα στα πιτ αναγκαστηκα, και ειμουν σχεδον ενα γυρο πισω εξ αρχης, προς το τελος σε επιασα και μου εκανες κοντρα να μην χασεις την θεση σου  :p

 

Και στις δυο περιπτωσεις ενω ειμουν 4-5 βρεθηκα τελεταιος εξ αρχης να τρεχω μονος μου σε ολο σχεδον τον αγωνα

 

ΑΥΤΑ απο μενα.....ωραια περασαμε κατατα αλλα...συγχαρητηρια gomar και τασος για τους χρονους τους

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@panosdimp Όχι Πάνο δεν υπήρχε teleport απο απροσεξία έχασα τα φρένα, καθαρά δικό μου λάθος.

 

Τη δεύτερη φορά ενώ είχα την εσωτερική για την ευθεία δεν μου άφησες χώρο ενώ στην brooklands σου έδωσα αρκετό χώρο για να περάσεις, γενικά έχω παρατηρήσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι κλείνεις όταν ο άλλος έχει την εσωτερική γραμμή πχ και στην priory μετά την μεγάλη ευθεία έκλεισες πάνω μου έχεις το helicorsa για να βοηθάει;

 

Τεσπα συμβαίνουν αυτά, συγχαρητήρια για την νίκη στο δεύτερο αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

στον πρωτο αγωνα ο jim μπηκε οπως να ναι μεσα μου σπασε το μοτερ και ετρεχα απο τον πρωτο γυρο με σπασμενο μοτερ δεν μπορουσα να πεσω κατω 1,04 με τιποτα  +οτι με εβγαλε εκτος πιστας και δεν περιμενε μετα

Έχεις δίκιο :(

 

Γιώργο το 2ο race δεν λειτουργεί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@panosdimp Όχι Πάνο δεν υπήρχε teleport απο απροσεξία έχασα τα φρένα, καθαρά δικό μου λάθος.

 

Τη δεύτερη φορά ενώ είχα την εσωτερική για την ευθεία δεν μου άφησες χώρο ενώ στην brooklands σου έδωσα αρκετό χώρο για να περάσεις, γενικά έχω παρατηρήσει και σε άλλες περιπτώσεις ότι κλείνεις όταν ο άλλος έχει την εσωτερική γραμμή πχ και στην priory μετά την μεγάλη ευθεία έκλεισες πάνω μου έχεις το helicorsa για να βοηθάει;

 

Τεσπα συμβαίνουν αυτά, συγχαρητήρια για την νίκη στο δεύτερο αγώνα.

Ομολογώ ότι έκλεισα απότομα γιατί ήμουν εκνευρισμένος από το προηγούμενο συμβάν  και επειδή δεν είπες τίποτα τη στιγμή που συνέβη , συγνώμη λοιπόν και από μένα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος αγώνας! Στον 2ο μάλλον κάτι έπαθε το τουτούνι μετά την πρώτη επαφή γιατί δε μπορούσα να πέσω κάτω από 1.05.χχχ...

@Chris στην ευθεία το κοψες λίγο πάνω μου... :p:lol:

ωω μεγα λαθος εκει ρε συ σορρυ... ηρθα πολυ κοντα και σε ακουμπησα. κοιταζα το helicorsa και νομιζα οτι τελικα φρεναρες!!

Μπραβο σε ολα τα παιδια. Καναμε καλο αγωνα. Ζηταω συγνώμη απο τον chris mavrides για το χτυπημα στην αρχη του δευτερου. Chris ηταν καλη η μαχη μας μετα.

no prob. οντως ωραια μαχη, ουσιαστικα καναμε απο ενα λαθος το οποιο εκμεταλλευτηκαμε εναλλαξ :)

γενικα θελω να πω οτι βελτιωνεται ο σερβερ αν και ακουγα πααρα πολλη γκρινια σημερα στο teamspeak :ρ παλι καλα που δεν εγινε κανενα ρεσταρτ, ειμαι κατα γενικοτερα. παιδια πρεπει να μαστε ακομα πιο προσεκτικοι! ακομα και γω που οταν ειναι πολλοι μπροστα φρεναρω πιο πριν επιτηδες, εκανα λαθος στην ευθεια τελικα εκει με τον πανο... καλα παει ομως!! το μονο κακο για μενα ειναι παρα τους 200 γυρους που εκανα αυτη τη βδομαδα δε καταφερα κατι κατω απο 1.02.9. anywayz

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

εσυ και ο jim liak ακυρωνεστε.....μου χαλασατε τον αγωνα και στα 2 race με τις στουκες πανω μου   :p

 

στον πρωτο αγωνα ο jim μπηκε οπως να ναι μεσα μου σπασε το μοτερ και ετρεχα απο τον πρωτο γυρο με σπασμενο μοτερ δεν μπορουσα να πεσω κατω 1,04 με τιποτα  +οτι με εβγαλε εκτος πιστας και δεν περιμενε μετα

 

Στον δευτερο αγωνα στην δευετρη στροφη επεσες πανω μου(ενω εγω με την σειρα μου προσπαθουσα να μην πεσω πανω στο vasmoulaki) μου διελυσες το αυτοκινητο πηγα στα πιτ αναγκαστηκα, και ειμουν σχεδον ενα γυρο πισω εξ αρχης, προς το τελος σε επιασα και μου εκανες κοντρα να μην χασεις την θεση σου  :p

 

Και στις δυο περιπτωσεις ενω ειμουν 4-5 βρεθηκα τελεταιος εξ αρχης να τρεχω μονος μου σε ολο σχεδον τον αγωνα

 

ΑΥΤΑ απο μενα.....ωραια περασαμε κατατα αλλα...συγχαρητηρια gomar και τασος για τους χρονους τους

 

Στο 2ο αγώνα δεν κατάλαβα τι έγινε. Έτσι πως μπήκα στη στροφή κάποιος ήρθε πάνω μου και με τη σειρά μου έφυγα πάνω σε άλλον. Θέλω να δω το replay να καταλάβω κι εγώ τι έγινε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι προτείνω να το σοβαρέψουμε λίγο το πράγμα με έναν αγώνα μεγαλύτερης διάρκειας σε πιο ρεαλιστικές συνθήκες όπου και η στρατηγική ίσως παίξει τον ρόλο της.

Ας το κάνουμε σαν δοκιμή και αν δεν σας αρέσει πάμε πάλι στους 2 μικρούς αγώνες (οπου νομίζω πιο πολύ μπελά και εκνευρισμό δημιουργούν).

Επίσης θεωρώ σημαντικό το Password να δωθεί ΜΟΝΟ μέσω Teamspeak ώστε έτσι να επιβληθεί η χρήση του.

Τέλος αν και το έχουμε πει 1000 φορές καλό είναι όλοι να έχουμε και αυτή την εφαρμογή : Hellicorsa Application ενώ εννοείται ΟΛΟΙ χρήση virtual mirror (f11).

 

Event Κυριακής 29 Μαρτίου 2015
 
Alfa Romeo 155 Ti V6 vs Mercedes-Benz 190E 2.5 EVO II at Mugello

 

maxresdefault.jpg


 
Practice: Από τώρα!!!
Qualify: 20 λεπτά @ 22:00
Race: 20 laps (διάρκεια αγώνα περίπου 42~45 λεπτά).
Κατάσταση πίστας: Slow (ξεκινάει 94%)

Damage : 100%

Assists : Pro mode

Penalties: ON

Tyre Blankets : ON

 
 
Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +video
 
 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.