Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

 @wolves, τo παραπάνω ήταν αυστηρά για GT3!

Στα DTM βάζουμε ΠΑΝΤΑ hard tyres!!!!

 

 

@airfathaaaaa, κάθε μήνα φορμάτ κάνεις εσύ; :p

Παρακαλώ τα στοιχεία του ts να δίνονται με pm γιατί δεν ξέρουμε αν τα παιδιά που μας κάνουν την εξυπηρέτηση θέλουν να φαίνεται η ip..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tα medium απ΄ ότι διαπίστωσα χθες με τα παιδιά αρχίζουν και τα φτύνουν από τον 4ο γύρο στον 6ο είχα 96%, χαρντ δεν έχω βάλει .

Τι λέτε κι εσείς ωρέ ειδήμονες?

ΥΓ. Συγνώμη Ακη δεν το είδα οκ μας κάλυψες.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Θα χει πιτ στοπ η πάμε τα hard μέχρι τέλους, δουλεύουν τα πιτς έτσι ώστε να κάνουμε ένα στο δέκατο γύρο?

Τελικά 20 γύρους θα τρέξουμε ?

Και βέβαια δουλεύουν τα pits. Δεν έχω τρέξει πάνω από 6 γύρους αλλά νομίζω ένα pitstop θα χρειαστεί.

Προσωπικά θα βάλω καύσιμο για 20 γύρους και Hard ελαστικά και βλέποντας.

Προτείνω όσοι δεν έχετε κάνει ποτέ pistop να το κάνετε practice. Η διαδικασία είναι απλή αλλά καλό είναι να το δείτε πριν τρέξουμε.

Όντως χθες φανταστικά αλλά κλείνανε τα μάτια μου.

Και ορίστε ο τελευταίος γύρος με τον Πάνο όπου δεν νομίζω να έχω ξαναβρεθεί τόσο κοντά σε κάποιον :

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ευγενέστατος στην τελευταία στροφή και όχι μόνο, δεν είχα άδικο όταν σε αποκάλεσα ιππότη.

Ωραία κάμερα αναδεικνύει την μεγάλη ταχύτητα με την οποία κινούνται τα dtm!

ΥΓ:Μόνη ένσταση πως έπρεπε να τρέχει και ο σερβερ το σενάριο των 20 γύρων έστω για μια μέρα όπως η χθεσινή για να μην έχουμε μπερδέματα από άγνοια!

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να μπω τώρα το απόγευμα να τους γράψω ότι θα κλειδώσει ο server αλλά που. 24 άτομα συνέχεια μεσα.

ΥΓ:Μόνη ένσταση πως έπρεπε να τρέχει και ο σερβερ το σενάριο των 20 γύρων έστω για μια μέρα όπως η χθεσινή για να μην έχουμε μπερδέματα από άγνοια!

Ε βάλε old και τρέξε μόνος σου 20 γύρους ή με ΑΙ να δεις τί παίζει. Προσωπικά βαρέθηκα. Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση έχουμε πότε ξεκινάμε παίδες?

@panos2171 κάποιοι άλλοι θα μπουν πριν από μας χαχαχα θα τους μιμηθούμε, πάντως εγώ παρακολούθησα ένα διαφωτιστικό βιντεάκι στο youtube ,δώσε πιτ στοπ στο ασσεττο και θα σε βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Μα τελευταιά στιγμή!!!

Λοιπόν μπες σε έναν server ας είναι κ άδειος. Και μπες στα pist στον αγώνα. Θα δεις ένα άσπρο βελάκι που θα λεει pits για να καταλάβεις που είσαι εσύ.

Εκεί θα δεις ένα άσπρο διάφανο σαν κουτί. Σταματάς εκεί. Βγαίνουν οι επιλογές κ επιλέγεις.

Παιδιά το χρονοδιάγραμμα είναι εδώ http://www.thelab.gr/topic/137510-assetto-corsa-multiplayer-racing-greek-gatherings/page-102#entry2144663

Φαντάζομαι σε λίγο ο Γιώργος θα ανεβάσει τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

***Race Day Update***

 

 

PASSWORD: DTM1

 

 

Alfa Romeo 155 Ti V6 vs Mercedes-Benz 190E 2.5 EVO II at Mugello

 

maxresdefault.jpg


 
Practice: Από τώρα!!!
Qualify: 20 λεπτά @ 22:00
Race: 20 laps (διάρκεια αγώνα περίπου 42~45 λεπτά).
Κατάσταση πίστας: Slow (ξεκινάει 94%)

Damage : 100%

Assists : Pro mode

Penalties: ON

Tyre Blankets : ON

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εγω ειxα συγκρουση με τον airfathaaa στην ευθεια και δεν καταλαβα το γιατι(ειχες helicorsa?)Πηγα πιτ για φτιαξιμο οχι για κατι αλλο.
απο εκει και περα με 20 ατομα μεσα στην πιστα μου ειναι αδυνατον να παιξω.εχω χαμηλωσει ηδη 2 αναλυσεις κατω και ολα lowest και ειμαι κατω απο 20 fps.(Ορισμενες φορες)

Παντως μπραβο σε ολους.ηταν καθαρος αγωνας αυτη την φορα.Αν ανεβει η διαρκεια και εχουμε pit stops θα παιξει ρολο και η στρατηγικη...
μπραβο στους πρωτους!

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα και από εμένα σε όλους!!!!

 

Εγώ ξεχάστηκα πανηγυρίζοντας τον GRANDE VALE!!! και έτσι μπήκα 1 λεπτόν πριν από το τέλος του quali.

Πάνω στην βιασύνη μου στην εκκίνηση ΔΕΝ φόρτωσα setup με αποτέλεσμα έως να το συνηθίσω το TAXI να πηγαίνω βάρκα γυαλό.....

Ανέβηκα σιγ'α - σιγ'α και πίεσα, κάνοντας και κάποιες προσπεράσεις, αλλά για κάποιο λόγο είχε καρφωθεί στο μυαλό μου ότι υπάρχει ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ pit stop (μάλλον μπερδεύτηκα διαβάζοντας στο νήμα για το πως γίνεται lol) και έτσι μπήκα στον 10ο γύρο στα Pits.

Μέσα υπήρχαν ή μπήκαν λίγο πριν να βγώ και άλλα αυτοκίνητα.

Από εκεί και πέρα (και μόλις κατάλαβα ότι δεν είναι υποχρεωτικό το Pit stop), οδήγησα χαλαρα και safe στο τέρμα.

 

ΠΟΛΥ ωραίος αγώνας, μάλλον χωρίς καθόλου συμβάντα σε ότι εγώ είδα μπροστά μου, έχει ανεβεί νομίζω πολύ το επίπεδο, ιδιαίτερα στους μπροστινούς!!!!

 

Πολλά μπράβο σε όλους.

 

ΥΓ. ενώ μπήκα ts, ποτέ δεν κατέβηκα κάτω στο κανάλι που είσασταν όλοι οι υπόλοιποι. Μήπως υπάρχει περίπτωση να γίνει ποιό μανιτζέβελη η διαδικασία?????

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.