Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Καλώς ήρθες Γιάννη, θα τα πούμε στην πίστα την Κυριακή, δες εδώ για κανονισμούς TeamSpeak κτλ.

Κυριακή δυστυχώς δουλεύω απογευματινός μέχρι 1 το βράδυ. Την επόμενη ελπίζω ;)

Δεν είμαι simracer με την έννοια του hardcore. Αλλωστε το AssettoCorsa είναι το πρώτο sim που ασχολήθηκα για πάνω από 5 ώρες.. Απλός gamer είμαι που απλά μου αρέσει η οδήγηση στην πραγματική ζωή και βγάζω γούστα στο Assettocorsa..

ΥΓ. Δεν βρήκα κάτι για teamspeak. Πως το κανετε;

 

Verde σου είχα στείλει στο steam παλιότερα για τις συναντήσεις μας στο thelab.. Έστω και τώρα, καλώς ήρθες!

Τότε δεν ήθελα να ασχοληθώ ακόμα με online. Είχα μπλέξει με το career! :D

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Δεν βρήκα κάτι για teamspeak. Πως το κανετε;

 

Εγκατέστησε το Teamspeak και μετά ζήτα (παρακάλεσε) από τον Orgios δικαιώματα για το κανάλι που συνδεόμαστε στο Assetto Corsa.

Το χρησιμοποιούμε σαν ενδοσυνεννόηση για τις συναντήσεις μας.

Link to comment
Share on other sites

Event Κυριακής 05 Απριλίου 2015

 

Server Password : SPIN

 

Alfa Romeo GTA στη Vallelunga

Screenshot_ks_alfa_romeo_gta_vallelunga_

 

Practice: από τώρα :D

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει 99%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ακης μας δουλεύει μες τα μούτρα μας. Δε μας υπολογίζει καν και ξεκινάει τώρα απο το τέλος για να μας περνάει έναν έναν. Αν κάποιος κερδίσει τον αγώνα παρ 'ολα αυτά,λέει ένα συγχαρητήρια αλλά απο μέσα του λέει: Καλά,αν έτρεχα κανονικά σιγά μη κέρδιζες άσχετε  :laughing:

Πλάκα κάνω φυσικά :) Μπράβο σε όλους,πολύ ευχάριστο γεγονός το πόσος κόσμος συμμετείχε! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιος αγωνας.το ευχαριστηθηκα.Ηθελα βεβαια λιγο κοντρα παραπανω.
συγχαρητηρια στους πρωτους.Μπραβο στον chris για την σταθερη του πορεια και στον Ακη που μας περναγε ολους εναν-εναν.

εμενα καποιος με εβγαλε εκτος πανω στην προσπεραση και επεσα στις πισω θεσεις.

ημουν απο την εσωτερικη..Δε ξερω αν επρεπε να γινει ετσι η ηταν λαθος δικο μου που χωθηκα.δεν αποθηκευτηκε και το replay............
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αχ, τα έκανα μαντάρα... :embarrassment::hm::erm:

Συγνώμη Γιώργο (Vas) για την επαφή και μπράβο για το πόντιουμ,

Συγνώμη Πάνο (Vitas) δεν σε είδα στον πανικό,

Συγνώμη Άκη και εσένα δεν σε είδα - θεώρησα ότι ήσουν στα χορτάρια - πιστεύω κάτι δεν πήγε καλά με το Hellicorsa (όπως και με τον Πάνο) ή ήμουν ανίκανος εκείνη τη στιγμή να το προσέξω, μπράβο για την επίδοσή σου και που δεν το έβαλες κάτω και τερμάτισες δεύτερος!

Μπράβο Christian για τη νίκη!

Μπράβο σε όλους και Καλό Πάσχα!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο εμένα! Πρωτη φορά συμμετείχα και το ευχαριστηθηκα πολυ, τουλάχιστον στον 1 γυρο που προλαβα να παιξω πριν με πεταξει ο server... :-(.

Ειχα μπροστά μου τον GoMar και ειδα την επαφη στον 1ο γυρο. Στο τσακ προλαβα να τον αποφυγω και βρεθηκα στην 10η θεση πριν το disconnect.

Οταν ξαναμπηκα έπαιρνα μαθήματα οδήγησης παρακολουθώντας τον chris! Απ ότι καταλαβα ειστε ολοι πολυ δυνατοί και προσεξα πως σεβεστε το fair play (οταν προσπερνουσε ο chris ειδα πως οι οδηγοι εκοβαν ταχυτητα και εκαναν στην ακρη).

Anyway, εγω και να μη με πετουσε ο server μαλλον τελευταιος θα τερμάτιζα, αλλα σαν εμπειρια ηταν πολυ καλη.

Καλή συνεχεια και συγχαρητηρια στους πρωτους αλλα και σε όσους τερμάτισαν :)

Anthemius

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες φίλε! Disconnect γιατί έφαγες? Κρίμα που δε μπόρεσες να τρέξεις σε όλο τον αγώνα, την επόμενη φορά ελπίζω να έχει διορθωθεί το όποιο πρόβλημα έχει η σύνδεση σου και να το ευχαριστηθείς κανονικά.

Το fair play που λες ίσως είναι και ο βασικός λόγος που το ευχαριστιόμαστε όλοι και η κοινότητα μεγαλώνει όλο και πιο πολύ. 

Btw πως με παρακολουθούσες?Υπάρχει τρόπος για spectate?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ το ευχαριστήθηκα αν και λόγω έλλειψης χρόνου μπήκα στο παρατσάκ, δεν πρόλαβα να στήσω σωστά τον εξοπλισμό (ειδικά να βάλω κόντρα στο wheelstand pro και έτσι μου γλίστραγε σιγά σιγά στα φρεναρίσματα), δεν έκανα αρκετό practice και έτσι ήμουν αργός (βέβαια όλα αυτά είναι δικαιολογίες μιας και παρόλα όσα λέει ο Πάνος ξέρω που βρίσκομαι).

 

Συγχαρητήρια σε όλους, προσωπικά είχα πολλές μάχες ειδικά με Vita (ο panos2171 είσαι ε?) και με τον Στέλιο που τον ταλαιπώρησα μέχρι να με περάσει (αν και με αυτό το αμάξι είναι δύσκολο να διατηρήσεις σταθερή πορεία).

 

Άρη αν μπεις στο θέμα του helicorsa θα δεις ρυθμίσεις που μπορείς να πειράξεις αν νομίζεις πως έχεις ακόμα τυφλά σημεία (υπάρχει ένα τυφλό σημείο όταν έχεις αμάξι λίγο μπροστά πλάι δλδ κάπου στις 30~40 μοίρες) πχ κοίτα εδώ http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/helicorsa-radar-app.20223/page-11#post-435643

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά εντυπωσιακός αριθμός συμμετοχών. Σε λίγο όντως θα θέλουμε 2 servers!

 

@Aris Teidis, δεν πειράζει γίνονται αυτά. Ήμουν τέρμα αριστερά την ώρα που με προσπέρναγες και ίσως γι'αυτό να μη με έδειξε στο ραντάρ σου. Πάντως κανένα πρόβλημα.. Η GTA αντέχει το ξύλο :D

 

Καλό Πάσχα σε όλους! Θα πρότεινα να μπει κανένα πιασάρικο combo για τους αμετανόητους που θέλουν να τρέξουν λίγο και τη Μ.Εβδομάδα. Αυτά τα KαTέMια έχω πεθυμήσει, αλλά ας το αφήσουμε στον geovas.. Όλο και κάτι καλό θα εμπνευστεί :D

Link to comment
Share on other sites

Σταθη δεν πρεπει να με ειχες δει καθολου ε??Παει ο αγωνας...:p :p

Γινονται αυτα δεν πειραζει.

Αρη τι παιχτηκε εκει??Ησουν στην μεση τ δρομου κ δυστυχως επεσα πανω σου..

Συγνωμη , ελπιζω να μην εκανα μεγαλη ζημια.

Καλο πασχα σε ολα τα παιδια και προσοχη στους δρομους!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες φίλε! Disconnect γιατί έφαγες? Κρίμα που δε μπόρεσες να τρέξεις σε όλο τον αγώνα, την επόμενη φορά ελπίζω να έχει διορθωθεί το όποιο πρόβλημα έχει η σύνδεση σου και να το ευχαριστηθείς κανονικά.

Το fair play που λες ίσως είναι και ο βασικός λόγος που το ευχαριστιόμαστε όλοι και η κοινότητα μεγαλώνει όλο και πιο πολύ.

Btw πως με παρακολουθούσες?Υπάρχει τρόπος για spectate?

A, εσενα παρακολουθουσα! :) Καλώς σας βρηκα! Πολλες φορες στο AC ξαφνικα εξαφανιζονται ολα τα αυτοκινητα και μενω να τρεχω μονος μου και μετα εμφανιζεται το μηνυμα "server seems unavailable".

Spectate εννοώ αυτο που είπε ο GoMar. Πας στα pits και πατας στο ονομα οποιου θες.

@GoMar, Μπορει προς το παρον να θελει στρωσιμο ο κινητηρας, αλλα έτσι και πάρει μπρος θα βλεπετε τη σκονη μου! :-p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια πρόταση-συμβουλή θα κάνω και αν θέλετε με ακούτε :) To helicorsa πιστεύω καλύτερα να μη το χρησιμοποιείτε. Μου φαίνεται ότι κάποιοι επαναπαύονται σε αυτό και ξεχνάν τα βασικά ένστικτα της οδήγησης σε αγώνα. Πχ σε μια στροφή ξέρετε περίπου ότι έχετε αυτοκίνητο δίπλα σας αλλά επαναπαύεστε και πχ δε κοιτάτε δίπλα σας πατώντας τα κουμπιά που γυρίζει το κεφάλι. Σε μια φάση που δε θα δείξει σωστά η εφαρμογή (όπως και έγινε απ οτι φαίνεται) τότε θα συγκρουστείτε. Προσπαθήστε σιγά σιγά με τους καθρέφτες και το γύρισμα του κεφαλιού για να καταλάβετε που βρίσκεται ο αντίπαλος. Εγώ ποτέ δεν έβαλα το helicorsa και καμία εφαρμογή τέτοια στο παρελθόν σε κάνενα sim και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, απλά αφήνω πάντα χώρο στον αντίπαλο αν δε νιώθω σίγουρος και αν με περάσει με πέρασε, δεν έγινε τίποτα.. Έτσι με τον καιρό συνηθίζεις και γίνονται όλα αυτόματα και ο αγώνας ακόμα πιο συναρπαστικός. Δε ξέρω αν γίνομαι κατανοητός, το helicorsa μου φαίνεται σαν cheat, σαν wallhack σε fps ξέρω γω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στο πρώτο σκέλος, ότι δηλαδή επαναπαυόμαστε. Προσωπικά χρησιμοποιώ πάντα τα look left right που πρέπει να είναι οπωσδήποτε assigned στα κουμπιά του τιμονιού για εύκολη πρόσβαση. Για το hack νομίζω είσαι υπερβολικός :p

Παραθέτω video από πραγματικό αγώνα. Δώσε βάση στην οθόνη :)

 

 

Replay link για όποιον δεν το έσωσε.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.