Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

οοοοοοοοοχχχχχχχχχχιιιιιιιιιιιι έχω μεγάλη αντιπάθεια σε αυτά τα abarth και γενικώς στα FWD, μα γιατί δεν βάζει κανείς την Alfa GTA που για μένα είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του DLC μαζί με το BMW 325i;

 

Για το θέμα του grip θα το βάλω στο 95% για αρχή το πόσο γρήγορα θα πάει στο 99% εξαρτάται από το πόσοι θα τρέξουν γιατί για να ανέβει υπολογίζει γύρους ανά οδηγό, επίσης πρέπει να μου πείς εάν θές κάποιο ποσοστό του grip να μεταφέρεται στo επόμενο session πχ εάν μετά το practice το grip έχει πάει στο 98% και βάλουμε μεταφορά 30% το Qualify θα ξεκινήσει από το 96% και αντίστοιχα για τον αγώνα.

 

Τέσπα μάλλον θα κάνω pass αυτήν την εβδομάδα, θα βάλω το combo το απόγευμα κάποια στιγμή στο server.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έλα Γιώργο δήλωσε εδώ για σήμερα http://www.racedepartment.com/threads/alfa-gta-barbagallo-monday-30-march-2015.102839/

 

Απόψε έχει Bloodborne, έχει αναριχηθεί ήδη στο μυαλό μου σαν το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ και έχω παίξει πάρα πολλά παιχνίδια με 34 χρόνια gaming στην πλάτη (από 6 ετών με spectrum 48k) :D

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πει, όχι λογοκρισία και κριτική στις επιλογές εκτός και τίθονται θέματα απόδοσης (πχ μερικές mod πίστες). Ό Άρης διάλεξε. (κ εμένα δεν με τρελένει το Abarth αλλά σε κλειστές πίστες δίνει τρελές μάχες).

 

Y.Γ. Άρη είσαι σίγουρος για τους 20 γύρους μόνο?  Θα κρατήσει 20 λεπτά http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=13&car=52&rank_type=all&tyre_type=all&controller_type=all&community=all&friends=all

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Απόψε έχει Bloodborne, έχει αναριχηθεί ήδη στο μυαλό μου σαν το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ και έχω παίξει πάρα πολλά παιχνίδια με 34 χρόνια gaming στην πλάτη (από 6 ετών με spectrum 48k) :D

Βαριές κουβέντες ξεστομίζεις! To δικό μου speccy είναι ετοιμοπόλεμο πάντως :D

 

 

dAB5b0i.jpg

 

 

 

Y.Γ. Άρη είσαι σίγουρος για τους 20 γύρους μόνο?  Θα κρατήσει 20 λεπτά http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=13&car=52&rank_type=all&tyre_type=all&controller_type=all&community=all&friends=all

Δεν είπε την club o Άρης ;)

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το είχα ξεχάσει το GTA και τώρα που το δοκίμασα συμφωνώ ότι είναι ποιο συναρπαστικό από το Abarth...

Αν δεν σας πειράζει θα ήθελα να το αλλάξω σε Alfa Romeo GTA + Vallelunga

 

Οπότε έχουμε:

 

Event Κυριακής 05 Απριλίου 2015

 

Server Password : :jester:

 

Alfa Romeo GTA στη Vallelunga

Screenshot_ks_alfa_romeo_gta_vallelunga_

 

Practice: από τώρα :D

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει 99%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Το password θα δοθεί μέσω teamspeak.
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Βαριές κουβέντες ξεστομίζεις! To δικό μου speccy είναι ετοιμοπόλεμο πάντως :D

 

 

dAB5b0i.jpg

 

 

 

 

Κάπως έτσι ξεκίνησαν όλα!

 

 

 

Η αλήθεια είναι ότι το είχα ξεχάσει το GTA και τώρα που το δοκίμασα συμφωνώ ότι είναι ποιο συναρπαστικό από το Abarth...

Αν δεν σας πειράζει θα ήθελα να το αλλάξω σε Alfa Romeo GTA + Vallelunga

 

 

 

Υπέροχα !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες μάχες χτες το βράδυ, το ίδιο κοντά ακολουθούσα και εγώ τον άλλο Παναγιώτη (Vitas) και η αδρεναλίνη στα ύψη!

Θα έχει θέαμα απόψε... Τι ώρα μαζευόμαστε?

Ακόμα απορώ πως κρατήθηκες να μη με στείλεις έξω, τόσο κλείσιμο που σου έριξα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ήταν ένας φανταστικός αγώνας, πραγματικά απολαυστικός.

Εγώ, έκανα ένα πιτ στοπ στον δέκατο γύρο.

Έτρεχα απο την αρχή με medium.

Περίμενα, να πηγαίνω 1,6 δευτερόλεπτα στο γύρο πιο γρήγορα, απο τον 12 και μετά, αλλά αυτό δεν επαληθεύτηκε..

Μάλιστα πήγαινα ακόμα πιο αργά..

Αν οδηγούσα τρακτέρ, πιο καλά θα το πήγαινα...

Ερώτηση. Είδα τους κανόνες του divebombing. Επειδή ο TAKISDIMP μου έχει σπάσει τον έρωτα θέλω εδώ να ρωτήσω κάτι..

Το εμπρός αυτοκίνητο φρενάρει, εγώ φρενάρω πολύ πιο μετά, ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΕΜΠΡΟΣ αυτοκίνητο κάνει κίνηση να μπεί στην στροφή,

έχω περάσει όλος εμπρος.

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Divebombing???????

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα απορώ πως κρατήθηκες να μη με στείλεις έξω, τόσο κλείσιμο που σου έριξα...

Χαχα, δεν παίζω πια έτσι, παίζω σαν "Άγιος" με υπομονή...

Είσαι πολύ καλός, θα κάνουμε ωραίες μάχες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το εμπρός αυτοκίνητο φρενάρει, εγώ φρενάρω πολύ πιο μετά, ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΕΜΠΡΟΣ αυτοκίνητο κάνει κίνηση να μπεί στην στροφή,

έχω περάσει όλος εμπρος.

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Divebombing???????

Μάλλον. Έχεις video?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Είδα τους κανόνες του divebombing. Επειδή ο TAKISDIMP μου έχει σπάσει τον έρωτα θέλω εδώ να ρωτήσω κάτι..

Το εμπρός αυτοκίνητο φρενάρει, εγώ φρενάρω πολύ πιο μετά, ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΡΩΗΝ ΕΜΠΡΟΣ αυτοκίνητο κάνει κίνηση να μπεί στην στροφή,

έχω περάσει όλος εμπρος.

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ Divebombing???????

Είναι ο ορισμός του divebomb εκτός εάν το μπροστά αυτοκίνητο φρέναρε πολύ πιο νωρίς από το συνηθισμένο σημείο και σε αιφνιδίασε :). Μάλλον σε είδε ότι βούτηξες και άφησε χώρο ώστε να μη γίνετε και οι 2 τροπέτα!

 

Μια περίπτωση που ίσως επιτρέπεται τέτοια κίνηση -με προσοχή πάντα- είναι όταν έχουμε multiclass race και το πίσω αυτοκίνητο είναι πολύ πιο γρήγορης κλάσης.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το θέμα αλλά ένα μικρό δείγμα του κολλήματος που έχω φάει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EjP2hxjnU34

 

Υπάρχουν και bosses ολόκληρη οθόνη αλλά εκείνα συνήθως τα καθαρίζω πιο εύκολα, το συγκεκριμένο το πάλευα καμμιά ώρα μέχρι να το μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.