Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Εδώ και δυο μέρες μόνο Ιταλούς βλέπω στον server, δεν σας αρέσει βλέπω το 2o combo που πρότεινα, ενώ απ' ότι βλέπω το 1ο είχε ποιο πολλά "likes'', γι' αυτό και θα το αλλάξω σ' αυτό πάλι!

 

Γιώργο κάνε σε παρακαλώ τον κόπο και βάλε πάλι το:

 

Event Κυριακής 05 Απριλίου 2015

 

Server Password : :jester:

 

Abarth 500 EsseEsse step1 στη Vallelunga

maxresdefault.jpg

 

Practice: από τώρα :D

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, τελειώνει 99%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Το password θα δοθεί μέσω teamspeak.
  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
  • Την πατήσατε (αφού διαβάσατε μέχρι εδώ) - Πρωταπριλιά σήμερα - :sarcastic:

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστηχως χρόνο για practise δεν εχω.Ίσως το Σάββατο μονο.οπότε μπορείς να το αλλάξεις όσες φορές θες Μέχρι τότε:p

ροφλ.καλο μηνα.και διαβασα μονο τις πρώτες γραμμες:p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

O Server τέλος παίδες, αποφάσισα να πουλήσω το PC και να ασχοληθώ αποκλειστικά με το mobile gaming σε smartphones/tablets κλπ.

 

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πολύ που αποκαταστάθηκε η ηρεμία, γιατί είστε μια δραστήρια κοινότητα μέσα στο φόρουμ και φαίνεται ότι πραγματικά διασκεδάζετε την αλληλεπίδρασή σας. Αυτός είναι κι ο λόγος που επιμένω ότι καλώς έγινε η αναφορά, ώστε να επισημανθεί ξανά ότι η από πληκτρολογίου επικοινωνία θέλει λίγη περισσότερη προσοχή.

 

Οι καλές προθέσεις και ο αστεϊσμός δυστυχώς είναι δύσκολο να διαγνωστούν και είναι εύκολο να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις. Κι ακόμη κι αν δεν έχει θιγεί αρχικά ο @geovas77, ενδέχεται να είχε ενοχληθεί κάποιος αναγνώστης που δεν είναι τακτικό μέλος της κοινότητάς σας αλλά σκεφτόταν να σας προσεγγίσει.

 

Εν τέλει, τα μηνύματά μας εδώ αφήνουν και μια δημόσια εικόνα για το ποιος είναι ο καθένας. Νομίζω είναι ασφαλέστερο για όλους να αφήνουμε τα πιο πικάντικα για τα προσωπικά μηνύματα. :T:

 

Α, και το σημαντικότερο: αφού κλείνετε τον server, κλείδωσα το θέμα. Να φύγετε κύριοι, να πάτε αλλού!

Ή μήπως όχι; Καλό μήνα. ;)

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παίδες!! Χωράει καινούργιος στην παρέα?? Ο Oxide μου μίλησε για το forum, είχα πετύχει και το server σας ανοιχτό κάποια στιγμή. Διάβασα ότι ποστ αφορά το AC που μπόρεσα να βρω αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο για το teamspeak. Επίσης, ο σέρβερ κάθε πότε είναι ανοιχτός?? Και με το cup τι ακριβώς γίνεται???

Στο event την κυριακή δε θα μπορέσω να συμμετάσχω.. μετά το πασχα!

Καλώς σας βρήκα και καλούς αγώνες!

M32Yehz.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στο Racing Club, όλοι είναι καλοδεχούμενοι εφόσον σέβονται τους υπόλοιπους με τους οποίους μοιράζονται την πίστα. Ο Server είναι μονίμως online και μπορείς να τον βρείς κάνοντας search για thelab  στο server browser απλώς πρόσεξε λίγο τα φίλτρα του browser. Συνήθως στον server τρέχει το combo του κυριακάτικου αγώνα και τώρα τελευταία υπάρχει και πολύς κόσμος online εάν θέλεις να ανεβάσεις την αδρεναλίνη σου.

 

Για το teamspeak θα πρέπει να στείλεις ένα μύνημα στον orgios.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

περιττό να σας πω ότι είμαι κατα ενθουσιασμένος με την καινούργια κάρτα γραφικών και δεν μασαει πουθενά.Επίσης μετα απο πολλές ώρες παιξίματος Σήμερα στον σερβερ, ευχαριστήθηκα μονο εναν αγωνα και αυτός ήταν Όταν μπήκαν Έλληνες μέσα.Όλες οι άλλες φορές οι ξένοι παιζαμ συγκρουόμενα.δε προλαβαινα να κάνω γρήγορο γυρο στα quals , ξεκίναγα στη μέση και ΠΑΝΤΑ έπαιζα με κόκκινες αεροτομες και τα σχετικά.δε λεω δύσκολο αμαξι.πολλές φορες και εμένα στα φρένα μου έφευγε και ακουμπουσα συναδέλφους αλλα Όχι το χάλι που επικρατούσε από τους ξένους.πρώτη φορά είδα τόσα kick votes για οδηγούς απο άλλους.δε ξέρω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι(σίγουρα Όχι) αλλα ειναι σπασιμο.

Και συγχαρητήρια στον Θοδωρή για το πως πάει την Ιταλίδα με τις μπάντες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την νέα κάρτα GoMaR, απ΄ότι βλέπω στα session results ο server είναι γεμάτος και φυσικά θα υπάρχουν και φαινόμενα συγκρουόμενων αλλά τουλάχιστον μπορούμε να κάνουμε online race practice στο combo της εβδομάδας και είναι καλύτερο από να κάνουμε συνεχώς hotlaps ή να ψάχνουμε να βρούμε ;άλλον server με το combo.

 

Επίσης όποιος περνάει πολλές ώρες στo server μπορεί να μου ζητήσει μέχω pm να του δώσω τουλάχιστον το password για να κάνει ingame admin, ώστε να μπορεί να κάνει kick όσους είναι εξόφθαλμα προκλητικοί ή για θέματα restart/next session που μέχρι τώρα είναι και το μόνο ingame administration που μας έχει δώσει η kunos. Το kick είναι ρυθμισμένο ώστε να μην μπορεί κάποιος να ξαναμπεί μέχρι να γίνει ο server reset μέσω της κονσόλας.

 

Μπορώ επίσης να προσθέσω από τo session browser σαν admin να προσθέσω κάποιον στη banlist για να μην μπορεί να ξαναμπεί στον server για όσο διάστημα θέλουμε ή ακόμα και μόνιμα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δυστυχως περναω βασανα. μετα απο πατεντες καταλαθος κατι εκαψα στην πλακετα της g27 και δεν αναβει πια. εχω εμπειρια σε επισκευες αλλα μετα απο 2-3 ωρες το μονο που καταφερα ηταν να αναψει και να κανει το μισο καλιμπραρισμα. αναγκαστικα θα απεχω λιγο.

εχω ομως μια ερωτηση:

η πλακετα της g25 ειναι ακριβως ιδια;;

αν ξερει καποιος στανταρ ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ο Γιάννης Κ... Κατα τύχη σας βρήκα χθές αφού έτυχε να έχετε server με ένα από τα πιο διασκεδαστικά concept που βρήκα στους server του multiplayer (GTA στην Vallelunga). Θα τα λέμε από δω και πέρα διότι ο τρόπος που λειτουργεί το multiplayer στο Assettocorsa δεν βοηθάει για ευχαρίστηση σε random servers (έχει πείξει στο nurburgring) οπότε εδώ απ'οτι βλέπω κανονίζετε διάφορα event.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club.

 

Κατάφερα και έτρεξα ένα αγώνα σήμερα, τρελός συναγωνισμός σε γεμάτο server με πολλές προσπεράσεις και μηδέν επαφές τουλάχιστον για εμένα. Πολλοί έλληνες απ'ότι φάνηκε από τα ονόματα και παιδιά που δεν τα έχω δεί εδώ στο forum, νομίζω έτσι όπως πάμε σε λίγο δεν θα φτάνει ο ένας server :D

 

Σάββατο  17:30 Race Results

 

470 άτομα έχουν γράψει μέχρι στιγμής χρόνο για αυτό το combo, φάγαμε χαλαρά το RSR που υπάρχουν μόλις 89 !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ο Γιάννης Κ... Κατα τύχη σας βρήκα χθές αφού έτυχε να έχετε server με ένα από τα πιο διασκεδαστικά concept που βρήκα στους server του multiplayer (GTA στην Vallelunga). Θα τα λέμε από δω και πέρα διότι ο τρόπος που λειτουργεί το multiplayer στο Assettocorsa δεν βοηθάει για ευχαρίστηση σε random servers (έχει πείξει στο nurburgring) οπότε εδώ απ'οτι βλέπω κανονίζετε διάφορα event.

 

 

Καλώς ήρθες Γιάννη, θα τα πούμε στην πίστα την Κυριακή, δες εδώ για κανονισμούς TeamSpeak κτλ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.