Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

ναι ρε συ εννοειται....για αυτο το γραψαμε στις εφημεριδες για να γινουμε ολοι καλυτεροι την επομενη φορα :D
και εγω και εσυ και ο οποιοσδηποτε βρεθει σε αντιστοιχη περιπτωση.

με τον σερβερ τι γινεται ; τι combo τρεχει ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jason @ Gomar  είχα και γω πάντα ένα θέμα με την αίσθηση της ταχύτητας ,η δική μου λύση έχει να κάνει με το fov(52) και το τράβηγμα του καθίσματος πίσω τέρμα σχεδόν για να υπάρχει και η περιφερική εικόνα όπου τα αντικείμενα "φεύγουν " πιο γρήγορα,δηλαδή ένα είδος ευρυγώνιου φακού, το χεις δοκιμάσει?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα θα βρείτε συνδυασμό τόσο fun to drive σαν την GTA στη Vallelunga.. Η αλήθεια είναι ότι και τα X-Bow έχουν πολύ γέλιο αλλά.....Να κάνω πρόταση; Δεν υπάρχει πουθενά στους server η 4C. Τι θα λέγατε για 4C στο Spa ή Mugello;

Ξέρω ότι η 4C είναι από τα πιο βαρετά του AC αλλά ίσως να πρέπει να της δώσουμε μια ευκαιρία να ανακαλύψουμε τις αρετές της. Δεν μπορεί να ε΄ναι τόσο ουδέτερη. Κάτι πρέπει να κρύβει!! (ωραία δεν το θέτω);

ΥΓ. είδα το replay και σας ζήλεψα πραγματικά.... :( next time! ;)

Έγινε επεξεργασία από VeRDeGR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να βγαζαμε το κομπο για την παραπανω κυριακη απο τωρα?

Μεχρι τη πεμπτη που φευγω για το χωριο τι θα κανω ε???? :p

 

Αυτήν την Κυριακή πάντως θα είμαι χωριό και θα χωνεύω τον οβελία :gyro:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Με την ταχύτητα που είχες ακόμα και αν δε σε ακουμπούσε ο wargasm θα έμπαινες εσύ στην περιοχή του.

Αυτός είναι ο λόγος που θεωρώ υπερβολικά αισιόδοξη την κίνηση του.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ηταν η κινηση και τα παντα ολα απλα το αλλο παλικαρι δεν υπολογισε την πορεια του Gomar και εγινε οτι εγινε αγωνιστικο συμβαν ειναι και τπτ παραπανω.

Μητσαρα αυτο ειναι υπερβολικα αισιοδοξη κινηση και μαλιστα μαματη. 

 

 

@Samael μπραβο αγορι μου! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jason @ Gomar  είχα και γω πάντα ένα θέμα με την αίσθηση της ταχύτητας ,η δική μου λύση έχει να κάνει με το fov(52) και το τράβηγμα του καθίσματος πίσω τέρμα σχεδόν για να υπάρχει και η περιφερική εικόνα όπου τα αντικείμενα "φεύγουν " πιο γρήγορα,δηλαδή ένα είδος ευρυγώνιου φακού, το χεις δοκιμάσει?

ειχα δοκιμασει διαφορα.με την GTA ειχα ριξει αρκετους αγωνες Incar αλλα τελικα με κερδισε παλι το εξω.

@liakjim,

αρα το σωστο θα ηταν να μην εμπαινα με τοσα χιλιομετρα , να κραταγα την εσωτερικη και ο αλλος οδηγος , να ανοιγοταν λιγο για να αποφυγουμε την συγκρουση.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα λιγο να αναλυσουμε το συμβαν αυτο που συνεβει με μενα και τον Δαρας στον αγωνα μεσα.Καθαρα εγκυκλοπεδικα ετσι.

Αν φταιω, φταιει , αγωνιστικο γεγονος , γενικα να το αναλυσουμε γτ αν με ρωτησει καποιος τι εφταιξε η τι επρεπε να ειχε γινει, δε θα ξερω να απαντησω σωστα.

 

 

 

εγω οσες φορες και να το δω καταληγω οτι ο δαρας ηθελε να παει πισω απο τον γκομαρ αλλα δεν υπολογισε καλα.Το πρασινο αλφα ειναι ξεκαθαρα διπλα του πριν την στροφη.Ο μονος τροπος για να σριψει το κοκκινο αλφα πριν το πρασινο ειναι να περασει απο μεσα του σαν "ghost".Ισως να ηταν πιο κομση η προσπεραση αν ο γκομαρ εκλεινε πιο πολυ στο εσωτερικο της στροφης αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις καποιος πρεπει να σηκωσει το ποδι του απο το γκαζι

Εχω την εντυπωση οτι παιζει ρολο και το σημειο επαφης.

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου άποψη: :)

 

Ο gomar καθορίζει πλήρως την γραμμή που θα ακολουθήσει αφού ουσιαστικά είναι σαν κλασσικό προσπέρασμα

από την εσωτερική.Το μόνο που πρέπει να κάνει είναι να αφήσει  το πλάτος ενός αυτοκινήτου στον αντίπαλο  εφόσον είναι δίπλα του

(που δεν είναι παρά ελάχιστα).Το οτι το πιο πιθανό είναι να μην μπορούσε να του το δώσει τελικά είναι εικασία και δεν θα το μάθουμε ποτέ αφού τα παιδιά ακούμπησαν.

Άρα για εμένα λάθος 100% του Γιώργου (George Daras)

 

Γράφω ένα αναλυτικό κείμενο με όλα αυτά για το κυπελλάκι μας.Ελπίζω να το τελειώσω μέσαι στο Πάσχα.

Θα προσπαθήσω να στηριχθώ στις ιδιαιτερότητες του simulation και στα της πραγματικότητας. (έχω καμιά εξηνταριά αγώνες σε καρτ και ενιαία... :p )

Θα τα προσαρμόσουμε και όλοι μαζί πριν τον πρώτο αγώνα.  

 

Πάντως να δηλωσω πως καρα-γουστάρω το κλίμα εδώ μέσα ;)

Έγινε επεξεργασία από thazio
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι το θες το hackicorsa μωρε  :p μια χαρα κοκκινο βελακι υπαρχει εκει σε ολη τη διαρκεια της ευθειας απλα ο ανθρωπος δεν το ειδε γτ κοιταγε το hackicorsa το οποιο δεν ανοιξε και σου λεει κομπλε, στριβουμε. Αναπτυξτε ενστικτο μαγκες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ρωταω για το helicorsa γιατι στο replay δειχνει πως δε δουλεψε.Για αυτο. οχι οτι σου ριχνω ευθυνες..
εκτος αν παιζεις αλλουνου replay και δειχνει του αλλου οδηγου.

 

με ποιον τροπο γραφετε βιντεος ;

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο συμπέρασμα που βγάζω εγώ από τα video είναι ότι τίποτα δεν έγινε με πρόθεση και δυστυχώς τέτοια περιστατικά πάντα θα συμβαίνουν στα πλαίσια των εξομειωτών, καθώς το FOV για τον καθένα είναι διαφορετικό και από εκεί και πέρα παίζουν θέματα latency/mods/hardware κλπ.

 

Εγώ ειδικά κατά τις πρώτες στροφές ενός αγώνα προτιμώ να χάσω θέσεις παραχωρώντας την αγωνιστική γραμμή παρά να την κρατήσω πάση θυσίας με κίνδυνο ατυχήματος, στον χτεσινό αγώνα έχασα στην αρχή την δεύτερη θέση ακριβώς έτσι και στη συνέχεια παρόλο που ήμουν ακτός αγωνιστικής γραμμής είχα δύο μικροεπαφές με τον Άρη και τον Δημήτρη αλλά ευτυχώς δεν με επηρέασαν ιδιαίτερα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Το helicorsa σίγουρα δεν δούλεψε σωστά. @wargasm έχεις σίγουρα την τελευταια έκδοση?

Σβήστο κ ξαναπέρνα το από εδώ : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?attachments/helicorsa_v4b-zip.54693/

Τι το θες το hackicorsa μωρε :p μια χαρα κοκκινο βελακι υπαρχει εκει σε ολη τη διαρκεια της ευθειας απλα ο ανθρωπος δεν το ειδε γτ κοιταγε το hackicorsa το οποιο δεν ανοιξε και σου λεει κομπλε, στριβουμε. Αναπτυξτε ενστικτο μαγκες.

Όπως έγραψα κ πιο πάνω ειδικά σε στενά FOV αυτό είναι πολύ δύσκολο.

είχα δύο μικροεπαφές με τον Άρη και τον Δημήτρη αλλά ευτυχώς δεν με επηρέασαν ιδιαίτερα.

Αλήθεια? Με εμένα? Ήμουν αρκετά πίσω. Δεν θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.