Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Χθές στην nurbugring μετά απο συμβουλή του Gomar να ανοίξω να βλέπω την βέλτιστη γραμμή (ctrl + i) είδα ότι κάποιες στροφές τις έπαιρνα πιό κλειστές και με κάποιες διορθώσεις έριξα 2 sec, οπότε παίζει και αυτό ρόλο, να μάθεις δηλαδή σωστά την πίστα. Με την τιμονιέρα που έχεις μιά χαρά χρόνους μπορείς να κάνεις, απλά θέλει εξάσκηση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χθές στην nurbugring μετά απο συμβουλή του Gomar να ανοίξω να βλέπω την βέλτιστη γραμμή (ctrl + i) είδα ότι κάποιες στροφές τις έπαιρνα πιό κλειστές και με κάποιες διορθώσεις έριξα 2 sec, οπότε παίζει και αυτό ρόλο, να μάθεις δηλαδή σωστά την πίστα. Με την τιμονιέρα που έχεις μιά χαρά χρόνους μπορείς να κάνεις, απλά θέλει εξάσκηση.

Και εγώ τον GoMar έχω για δάσκαλο! Το καλύτερο παιδί! :-). Αλλα κι αυτο με το practice που λέτε ρε παιδια, σχετικό ειναι... Στο RSR που συγκρινω χρόνους, αλλος με 10 Laps καταφέρνει να κάνει χρόνους που θα κανω μετά από 200 Laps! Τι να πω... Μάλλον δεν καταφέρω ποτέ να γινω οδηγός αγώνων :-p. Ίσως, τωρα που πάτησα τα 40 θα μου πήγαινε να δοκιμάσω κανένα farm simulator, ή train simulator που δεν έχει και τιμόνι :-)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολο gomar kai gomar ειστε:p Δεν είμαι δάσκαλος , ούτε κανένας φοβερός.θα το πάρω και πανω μου κιολας.λολ.απλα το συγκεκριμένο combo μου κάθετε Καλά.σε αλλα μπορει να πάω χειρότερα...

θα μπει κανενας αργότερα;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολο gomar kai gomar ειστε Δεν είμαι δάσκαλος , ούτε κανένας φοβερός.θα το πάρω και πανω μου κιολας.λολ.απλα το συγκεκριμένο combo μου κάθετε Καλά.σε αλλα μπορει να πάω χειρότερα...

Έλα ντε! Λες να σε ματιάσουμε και να μείνεις από μηχανή αύριο;

 

θα μπει κανενας αργότερα;
 

Για μάθημα οδήγησης δάσκαλε; lol

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θέλω kunos track - να γράψει ωραία στο ριπλέυ - να έχει φοβερή αίσθηση ταχύτητας - αρκετή δυσκολία - αλλά να ναι και διασκεδαστικό θέλω πολλά?

Αποφασίζω και διατάσω λοιπόν (δώσε σε κάποιον εξουσία να δείς σε τι τέρας μεταλλάσσεται) lotus 98t kai spa !(Από γύρους και τέτοια κανονίστε εσείς που ξέρετε καλύτερα Jim , Aki ,George)

Για σένα το κάνω Jason για να καθήσεις επιτέλους στη θέση του οδηγού :p :p σέ φαγε το αγιάζι εκεί πάνω στο καπό,θά χεις και την αίσθηση της ταχύτητας που έλεγες οτι σου αρέσει!

Το μόνο που θέλω είναι να αναλάβει κάποιος τα διαδικαστικά με την ενημέρωση και τα τοιαύτα !

 

ΥΓ:  Στην αρχή σκέφτηκα το Nord  εκεί θα ναι φοβερή η αίσθηση της ταχύτητας , αν βέβαια το προτιμάτε τρέχουμε εκεί Jim φτιάξε ψηφοφορία !

Aντε καληνύχτα και καλή εβδομάδα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παμε καλα? μετα τον Ιταλικο κουβα παμε σε 98t??
Θα αφησουμε τα μοτερια κατω στο πρωτο κατεβασμα! :p
Ωραιο combo! Θα εχει παααρα πολυ ενδιαφερουσες μαχες!!!!!!!
Να ανεβει και στον σερβερ να ανεβαζουμε παλμους ολη τη βδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

***SERVER UPDATE***

 

Panosdimp Combo

 

Lotus 98t @ Spa GP

 

Practice: από τώρα :D

Qualify: 15 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps??

Penalties: On

Tyre Blankets: On

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, Lapgain 50, Session Transfer 30%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

To Combo έχει ανέβει με Qualify 15 λεπτά και αγώνα επτά γύρων για εξάσκηση μέχρι την Κυριακή.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

καλα ο χαμος στον σερβερ.ενα εχω να πω.Πανο μας κατεστρεψες.Οχι μονο αυτο , αλλα και τα αμαξια μαζι..δεν υπαρχει μερος που να μη δεις αμαξι εκτος πιστας η σημειο με καπνους απο λαστιχα.Ειδικα στο ξεκινημα ; τα συγκρουομενα στο λουνα παρκ , πιο λιγο χτυπανε.μονο αν παρεις pole την γλυτωνεις :p
παντως ο liakjim δε μας τα λεει καλα...εχει ξεφυγει το παλικαρι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καλα ο χαμος στον σερβερ.ενα εχω να πω.Πανο μας κατεστρεψες.Οχι μονο αυτο , αλλα και τα αμαξια μαζι..δεν υπαρχει μερος που να μη δεις αμαξι εκτος πιστας η σημειο με καπνους απο λαστιχα.Ειδικα στο ξεκινημα ; τα συγκρουομενα στο λουνα παρκ , πιο λιγο χτυπανε.μονο αν παρεις pole την γλυτωνεις :p

παντως ο liakjim δε μας τα λεει καλα...εχει ξεφυγει το παλικαρι.

:hehe::sarcastic:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1η φορά που τρέχω σε αγώνα με αυτό το αυτοκίνητο (κανά δυο ακόμα αλλά απλά να δω πως είναι).

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ κανενα mod δεν θα φτάσει τα επίπεδα της KUNOS.

Το αμάξι ειναι απλά Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο!!!!!!!!!!!!!!

Η SPA του πάει πολύ.

Κάποια hints( μιας κ την Κυριακη δεν θα είμαι).

1. Τον καλύτερό μου χρόνο τον έκανα με full αεροτομές. Χάνεις σε τελική αλλά στις στροφές μπαίνεις μπούνια (εδώ υπάρχει θέμα με τις προσπεράσεις πάντως).

2. Την Eau Rouge την παίρνω τέρμα (οριακά).

3. Το 100% boost οριακά βγάζει 2 γύρους.

4. Βάλτε ρύθμιση turbo στο τιμόνι (βασικά γίνεται?)

5. Κοιτάμε την πίεση turbo. Υπάρχει πολύ turbo lag. Άρα ακόμα κ στο 100% πατάμε γκάζι από πιο νωρίς για να "φορτώσει" στην έξοδο.

6. Στη 2η ταχύτητα όμως πολύ προσοχή.

7. Μακριά από kerbs.

8. Προσοχή στο setup. Αν το βάλετε πολύ χαμηλά να κάθεται, θα στολάρει το diffuser.

9. Το αμάξι είναι πολύ πιο εύκολο από ότι φαντάζει στην αρχή. Με το που πάρει ταχύτητα έχει τρελό downnforce κ πάει τρένο. Απλά στις στροφές με χαμηλή ταχύτητα (πχ τελευταίο S), προσοχή στην έξοδο.

10. 'Εκανα 1:59 με 94% grip (κ με 2 λαθάκια). Άρα σε πιο πολύ grip οι πιο γρήγοροι τους βλέπω για κάτω από 1:55.

11. Σε συνθήκες αγώνα όμως (με 70% boost που δεν σπάει την μηχανή), medium tyres και 95% grip λογικά κάπου στο 2:03~04

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

εχουμε τον κυριο απο πανω που μας δινει hints επειδη δε θα τρεξει και μας αφηνει να σκοτωθουμε μονοι μας , εχουμε και τον Ακη να μπαινει στον σερβερ , να οδηγει πρωτη φορα το αμαξι και να λεει "α κολλαει ωραια το αμαξι" οταν οι υπολοιποι 10 πλην 2-3 τρωγανε σβουρες σε καθε στροφη.
 

δε πατε καλα :hehe: :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.