Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

4. Βάλτε ρύθμιση turbo στο τιμόνι (βασικά γίνεται?)

 

 

Κάτι βρήκα αλλά είμαι στη δουλειά και δε μπορώ να το δώ, καθώς το κόβει ο server της εταιρίας... Ελπίζω να μην είναι καμιά τσόντα :-)

 

http://www.reddit.com/r/assettocorsa/comments/2zpx20/

Link to comment
Share on other sites

εχουμε τον κυριο απο πανω που μας δινει hints επειδη δε θα τρεξει και μας αφηνει να σκοτωθουμε μονοι μας , εχουμε και τον Ακη να μπαινει στον σερβερ , να οδηγει πρωτη φορα το αμαξι και να λεει "α κολλαει ωραια το αμαξι" οταν οι υπολοιποι 10 πλην 2-3 τρωγανε σβουρες σε καθε στροφη.

 

δε πατε καλα :hehe: :hehe:

Aχαχα, δεν είπα κολλάει, βεντουζάρει είπα :D

Βασικά η μόνη χρήσιμη συμβουλή είναι "don't crash". Αν το καταφέρεις αυτό τερματίζεις 1-2-3 χαλαρά :D

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Κάτι βρήκα αλλά είμαι στη δουλειά και δε μπορώ να το δώ, καθώς το κόβει ο server της εταιρίας... Ελπίζω να μην είναι καμιά τσόντα :-)

 

http://www.reddit.com/r/assettocorsa/comments/2zpx20/

Ωραίος, δούλεψε. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα...
Απο τον profiler της logitech ενω κανω keystrokes κτλ...
στο παιχνιδι μεσα δε μου λειτουργουν... εχω κανει λινκ τον profiler με το executable του assetto κτλ...
Οπως επισης δεν μου το τρεχει ποτε απο τον profiler "play assetto corsa "

Υ.Γ. σε αλλα παιχνιδια ολα αυτα λειτουργουν ρολοι, μονο στο assetto ειναι νεκρος ο profiler.

Καμια ιδεα?

Έγινε επεξεργασία από wargasm
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προβλημα...

Απο τον profiler της logitech ενω κανω keystrokes κτλ...

στο παιχνιδι μεσα δε μου λειτουργουν... εχω κανει λινκ τον profiler με το executable του assetto κτλ...

Οπως επισης δεν μου το τρεχει ποτε απο τον profiler "play assetto corsa "

Υ.Γ. σε αλλα παιχνιδια ολα αυτα λειτουργουν ρολοι, μονο στο assetto ειναι νεκρος ο profiler.

Καμια ιδεα?

Έχεις επιλέξει το αρχείο acs.exe ή το assettocorsa.exe; Γιατι παντού λενε πως το σωστό είναι το acs.exe

Link to comment
Share on other sites

Έχεις επιλέξει το αρχείο acs.exe ή το assettocorsa.exe; Γιατι παντού λενε πως το σωστό είναι το acs.exe

 

Μετα απο λιγο ψαξιμο καταφερα να τον κανω να τρεχει τα .exe απο τον profiler, αλλα δεν δουλευουν τα keystrokes.

Δοκιμασα να τρεξω το acs.exe και το πιστευεις οτι μου φορτωσε μονο τη τελευταια πιστα και αυτοκινητο που ειχα τρεξει? και καθολου το μενου, την εισαγωγη κτλ?

 

Ο λογος που δεν μου ετρεχε τα exe απο τον profiler ηταν γιατι το assetto το εχω τικαρει ως "run as administrator" ενω τον profiler οχι.

Τωρα εκανα "run as administrator" και τον profiler και τα τρεχει, αλλα δεν δουλευουν τα keystokes... πφ...

Link to comment
Share on other sites

@@wargasm Υπαρχει ενα προγραμματακι που λεγεται xpadder. Εκει μπορεις να δηλωσεις τα κουμπια που θελεις να αντιστοιχουν στα κουμπια της τιμονιερας. Δοκιμασε το και θα δεις οτι δουλευει. Αν δεν το βρρισκεις πμ και θα στο στειλω.

Έγινε επεξεργασία από AngeloVZR
Link to comment
Share on other sites

ενα επιθετικο setupattachicon.gif1.zip

 

Thank you! Χτες με το default 2.17, πρώτη φορά οδηγούσα τέτοιο πράγμα! Σήμερα με το δικό σου setup, 2.08 στον server, 2.04 σε hotlap σε 2-3 γύρους το πολύ! Εννοείται πως πέφτει πολύ πιο κάτω... Ή το setup σου είναι φοβερό, ή εγώ μαθαίνω πολύ γρήγορα :-). Και πλέον, είμαι 2ος (έστω και προσωρινά) στο RSR LiveTiming to Assetto Corsa |(100% grip) πίσω απο τον liakjim! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα ακριβώς τις οδηγίες με το mapping των keystrokes και δούλεψε, Έχω το πλήκτρο 7 (70%) και το 0 (100%) στο τιμόνι.

 

Γιώργο σου έχω 2 perma ban :

 

http://managerdc2.rackservice.org:50299/playerdetails?pid=743#

 

http://managerdc2.rackservice.org:50299/playerdetails?pid=745#

 

 

Stathis, GoMaR και Airfathaaa περνούν πολύ χρόνο μέσα. Μήπως να έκανες admin και κάποιον από αυτους?

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Thank you! Χτες με το default 2.17, πρώτη φορά οδηγούσα τέτοιο πράγμα! Σήμερα με το δικό σου setup, 2.08 στον server, 2.04 σε hotlap σε 2-3 γύρους το πολύ! Εννοείται πως πέφτει πολύ πιο κάτω... Ή το setup σου είναι φοβερό, ή εγώ μαθαίνω πολύ γρήγορα :-). Και πλέον, είμαι 2ος (έστω και προσωρινά) στο RSR LiveTiming to Assetto Corsa |(100% grip) πίσω απο τον liakjim! 

κανονικα πρεπει να εισαι τριτος αλλα δεν με δειχνει εμενα για καποιο λογο στο profile μου ομως εχει τον χρονο 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.