Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@GoMaR, Ιασονα , θυμαμαι ελεγες που να μπω με σας θα μου ριχνετε 15 γυρους και τετοια...και τωρα δεν μπορουμε να σε πιασουμε..πλακα μας κανεις?? :)

 

Congrats για την νικη! ;)

 

George darras sorry για το χτυπημα δυστυχως δεν μπορουσα να σε αποφυγω σε εκεινο το σημειο.. :(

 

@panosdimp Σε εβλεπα που ερχοσουν ησουν πολυ πιο γρηγορος δεν μπορουσα να σε κρατησω αλλο πισω μου .. :p

 

Εκαψα και μια μηχανη εγω.. :p

Μπραβο αλλη μια φορα σε ολα τα παιδια που τρεξαν!

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Η αδρεναλίνη στα ύψη και ο αγώνας συναρπαστικός

για μενα, που μπηκα γυρω στον 7ο γυρο για να τον παρακολουθησω ισως να ηταν ο πιο βαρετος απο οσους εχουν γινει :p

 

νομιζω σε αυτο το σημειο χαθηκε το ολο ενδιαφερον για μενα

Ίσως θα μπορούσαμε να κάνουμε rolling start. Να αρχίσουν τα προσπεράσματα ακριβώς μετά την Eau Rouge ώστε και να μη χάσουμε τον 1ο γύρο και να μη γίνει ο κακός χαμός.

αν ισχυε η "κανονικη" εκκινηση θα ειχαμε να λεμε τωρα με μπολικο ποπ κορν κιολας :hehe:

 

Μπραβο σε ολους σας και στον Ιασονα για την νικη του :T:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ALFA ROMEO 4C  @Magione

 

 

Παίδες σας παρακαλώ όταν βάζετε combo να κάνετε και λίγη βρώμικη δουλειά για να μου λέτε κάτι παραπάνω από αυτοκίνητο και πίστα, ειδικά αυτές τις ημέρες που έχω πολύ δουλειά στο γραφείο και δεν προλαβαίνω να κάνω δοκιμές.

 

Θέλω περισσότερες λεπτομέρειες για το format του αγώνα (Αριθμός Γύρων, μονός ή διπλός αγώνας, grip level κλπ.), το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις λίγο σε single player το combo για να μπορέσεις να απαντήσεις τα παραπάνω πχ συνήθως για δύο αγώνες θέλουμε γύρους για ένα εικοσάλεπτο ενώ για μονό αγώνα γύρους για 35-40 λεπτά.

 

Ευκαιρεία είναι πάντως να οδηγήσω λίγο το 4C γιατί ομολογώ ότι μετά από πέντε λεπτά που του έδωσα όταν βγήκε το DLC δεν το έχω ξαναπιάσει.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

NEXT COMBO:

Car : Alfa romeo 4C
Track : Magione
Laps : 20 (1.25~ per lap)
Grip level : Green
races : 1

Αυτα :)
 

Υ.Γ Γνωστη ωρα την Κυριακη και αν ειναι εφικτο τα quals να πανε στο 20λεπτο και να μειωθει το 5λεπτο απο το practice

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@,

George darras sorry για το χτυπημα δυστυχως δεν μπορουσα να σε αποφυγω σε εκεινο το ... !

Ρε τρελε εγώ δεν κατάφερα να τρέξω σημερα, που με είδες???

:) :) :)

Ιάσονα ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ!!

Ελπίζω την αλλη Κυριακή να τα καταφέρω!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώθηκα για να προλάβω και τελικά πάτος. Δεν πειράζει όμως.

 

Συγχαρητήρια σε όλους και πιο πολύ στον αλάνθαστο Ιάσονα με χρόνους που θυμίζουν Schumacher ως προς την σταθερότητα!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σ΄ όλους αν με χρειαστείτε είμαι στο τμήμα ψυχικής υποστήριξης .

Μπράβο Jason αλλά και στους υπόλοιπους που συμμετείχαν έστω και με ελλιπή προετοιμασία αυτοί είναι οι στυλοβάτες του thelab!

Jim συμπάσχω πράγματι ήταν κρίμα και για τους δυό μας εμένα με τσάκισε η βλακεία που έκανα να χρησιμοποιήσω τελευταία στιγμή 

άλλο setup  από αυτό που είχα συνιθήσει + τα hard +low grip στην αρχή.

Ακη προφανώς ήσουν περαστικός και μπήκες να δεις τι παίζει οπότε πάλι η απόδοσή σου ήταν παραπάνω από καλή.

Το φιλαράκι μου ο panosvitas συνεχίζει να με εκπλήσει μόλις το μεσημέρι γύρισε από το εξωτερικό και με ελάχιστη προετοιμασία προετοιμασία έκανε έναν πάρα πολύ καλό αγώνα μου αρέσει που τού λεγα επί λέξη " μη μπεις καθόλου είναι δύσκολο να αποφύγεις την έξοδο αφού δεν έχεις προετοιμαστεί " και τελικά την έκανα εγώ την πατάτα :D ,είναι κι αυτός στυλοβάτης λοιπόν από τους καλύτερους.

George σταθερή αξία και η βάση του οικοδομήματος.

Βilly πήγαινες πολύ γρήγορα σε  κάποιες στροφές και πολύ αργά σε άλλες οπότε και συ απ΄ ότι καταλαβαίνω δεν είχες πολύ χρόνο για προετοιμασία είσαι όμως κι εσύ από τους καλύτερους στυλοβάτες.

George Mallis ευγενικός και προσεκτικός στυλοβάτης με ήθος.

Wolves  ο καλύτερος παρατηρητής, άντε κατέβα από τις κερκίδες και μπες στην αρένα χωρίς άγχος .

Stathis πάντα εκεί σαν τον billy από τους καλύτερους στυλοβάτες.

Ilia Axarli στην αρχή σε σκούντηξα από τη βιασύνη μου να κάνω καλό χρόνο  στο  qualify  συγνώμη φίλε κακή εκτίμηση.

Αnthemius Angelevzr jim parisis πρώτα παιδιά με προοπτικές .

Αρης ο συμπαθέστατος παρ΄ ολίγον teammate στυλοβατάρα.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα, που από ότι φαίνεται ανοίγει το καλοκαίρι με την ζέστη που θα έχει.....

 

@Billys  δεν τρέχει τίποτα φίλε, συμβαίνουν αυτά και εγώ sorry για το "...γιατί τι έγινε ρε παιδιά..." που είπα στο ts εκέινη την ώρα.

Πολύ ευαίσθητη η Lotus αφού μετά το χτύπημα, παρέδωσε το πνεύμα το μοτερ, έπεσε η απόδοση του στο 60% και καταρεύσανε οι αναρτήσεις γενικά lol, με το τιμόνι να είναι αλλού για αλλού :(

Επίσης κατεύρευσα και εγώ, αφου στους 3 πρώτους γύρους μπήκα στα πιτς 3 φορές...!!!!!, μπερδεύοντας το τι και πως θα επισκευάσω από την βιασύνη μου.

Τελικά κατάφερα και χάρηκα έναν αγώνα, που παρόλη την φτωχή προετοιμασία μου και το λάθος στην επιλογή setup (hard λάστιχα), που και απαιτητικός ήταν και πολύ καλό συναγωνισμό είχε!

 

@panosdimp Φίλε σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, απλά προσπαθώ να τιμώ την πολύ όμορφη παρέα που μου δίνει το δικαίωμα να συμμετέχω μαζί της!!!!

Το ποιό δύσκολο για εμένα είναι ότι δεν έχω συνηθίσει να τρέχω σε πίστες, εικονικά και πραγματικά ασχολούμουν περισσότερο με rally οπότε με πιάνει "κάτι" με πολλά αυτοκίνητα γύρω μου :p :p :p

Από την άλλη είναι και τα 50 χρόνια μου :) :) :)  που με "κρατάνε" κ'αποιες στιγμές από το όρμα!!!

Που θα πάει όμως θα κάτσω και θα προετοιμαστώ κάποια στιγμή και θα μάθω :lol: :lol: :lol:

 

Τέλος πολλά μπράβο σε όλους και ιδιαίτερα στον Ιάσωνα για την νίκη του!!! Αν εξακολουθήσεις έτσι σε βλέπω να γίνεσαι ο "μέντορας" μου!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σ΄ όλους αν με χρειαστείτε είμαι στο τμήμα ψυχικής υποστήριξης .

Μπράβο Jason αλλά και στους υπόλοιπους που συμμετείχαν έστω και με ελλιπή προετοιμασία αυτοί είναι οι στυλοβάτες του thelab!

Jim συμπάσχω πράγματι ήταν κρίμα και για τους δυό μας εμένα με τσάκισε η βλακεία που έκανα να χρησιμοποιήσω τελευταία στιγμή 

άλλο setup  από αυτό που είχα συνιθήσει + τα hard +low grip στην αρχή.

Ακη προφανώς ήσουν περαστικός και μπήκες να δεις τι παίζει οπότε πάλι η απόδοσή σου ήταν παραπάνω από καλή.

Το φιλαράκι μου ο panosvitas συνεχίζει να με εκπλήσει μόλις το μεσημέρι γύρισε από το εξωτερικό και με ελάχιστη προετοιμασία προετοιμασία έκανε έναν πάρα πολύ καλό αγώνα μου αρέσει που τού λεγα επί λέξη " μη μπεις καθόλου είναι δύσκολο να αποφύγεις την έξοδο αφού δεν έχεις προετοιμαστεί " και τελικά την έκανα εγώ την πατάτα :D ,είναι κι αυτός στυλοβάτης λοιπόν από τους καλύτερους.

George σταθερή αξία και η βάση του οικοδομήματος.

Βilly πήγαινες πολύ γρήγορα σε  κάποιες στροφές και πολύ αργά σε άλλες οπότε και συ απ΄ ότι καταλαβαίνω δεν είχες πολύ χρόνο για προετοιμασία είσαι όμως κι εσύ από τους καλύτερους στυλοβάτες.

George Mallis ευγενικός και προσεκτικός στυλοβάτης με ήθος.

Wolves  ο καλύτερος παρατηρητής, άντε κατέβα από τις κερκίδες και μπες στην αρένα χωρίς άγχος .

Stathis πάντα εκεί σαν τον billy από τους καλύτερους στυλοβάτες.

Ilia Axarli στην αρχή σε σκούντηξα από τη βιασύνη μου να κάνω καλό χρόνο  στο  qualify  συγνώμη φίλε κακή εκτίμηση.

Αnthemius Angelevzr jim parisis πρώτα παιδιά με προοπτικές .

Αρης ο συμπαθέστατος παρ΄ ολίγον teammate στυλοβατάρα.

 

Μέλι στάζεις για όλους :bleh: (και το αξίζουν ;)) - σου χρωστώ μια μπύρα!!! :beer:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wolves  ο καλύτερος παρατηρητής, άντε κατέβα από τις κερκίδες και μπες στην αρένα χωρίς άγχος .

Αγχος δεν υπαρχει, ετσι κι αλλιως δεν αλλαζει κατι, παρατηρητης ειμαι και οταν κατεβαινω απο την κερκιδα, τα παρατηρω ολα απο τερμα πισω :hehe:

Ειναι δυσκολη μερα η Κυριακη ομως, ειδικα η ωρα που τρεχετε....

Παιδια, σκυλια κλπ.... μεχρι να πεσει το "σιωπητηριο" που μετα μπορω να κατσω ανετος εχει περασει η ωρα.... εχουμε και το greek event καθε Κυριακη στο BF, οποτε τι να πρωτοκανουμε;

Καθημερινες τον τιμω τον σερβερ οταν ειναι βατό το combo για τις ικανοτητες μου...

ts μονο τις Κυριακες μπαινετε;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

***SERVER UPDATE***

 

Combo by GoMaR

 

Alfa Romeo 4c @ Magione

Practice: από τώρα :D

Qualify: 20 λεπτά @ 22:00

Race: 1x20 laps

Penalties: On

Tyre Blankets: On

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει 95%, Lapgain 50, Session Transfer 30%)

 

Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +

 

 

Σημαντικό:

  • Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
  • Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
  • Χρήση virtual mirror (f11)
  • Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download

To Combo έχει ανέβει με Qualify 15 λεπτά και αγώνα δέκα γύρων για εξάσκηση μέχρι την Κυριακή, μόνο 18 pitboxes @ Magione .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μέλι στάζεις για όλους :bleh: (και το αξίζουν ;)) - σου χρωστώ μια μπύρα!!! :beer:

O γιατρός μου είπε να κόψω τα simκωτικά και πως δεν είναι για την ηλικία μου τέτοιες συγκινήσεις, κανα δυό μπυρίτσες όμως θα μου κάνουν καλό ,κάποια στιγμή θα πρέπει να την κάνουμε αυτήν την μπυροθεραπεία.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.