Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

@panosdimp,  τεταρτη χτες που σουνα συ; α;

Αφ΄ ενός ήμουν πτώμα χώμα λιώμα κώμα αφ΄ ετέρου τις καθημερινές έχω πολύ teleporting λόγω εκτεταμένης χρήσης του wifi από τα 3 θηλυκά του σπιτιού .

Επί πλέον δεν αντέχω πια τους public servers έχω το πολύ μια ωρίτσα αν μου τη χαλάσουν μιά φορά πάει στράφι η βραδιά

Προτιμώ ένα κεκλεισμένων των θυρών ραντεβού κάπου στη μέση της εβδομάδας όπως κάναμε με το spielberg ,τρέξαμε δυό αγώνες και περάσαμε μια χαρά.

Στους public servers πρέπει να χεις μια καλή θέση στην εκκίνηση αν θες να απολαύσεις τον αγώνα ,όχι οτι αυτό σε εξασφαλίζει πάντα αλλά αν έχεις 5 και κάτω θέση έχεις άπειρες πιθανότητες να εμβολιστείς και να τελειώσει άδοξα πριν αρχίσει καν ο αγώνας.

Έχω κι ένα φιλοσοφικό ερώτημα να θέσω στην παρέα .

Πως βλέπετε τη χρήση του σέρβερ ,είναι σημαντικό για σας νά ναι ανοιχτός συνέχεια για νά ρχεται κόσμος με ότι καλό η κακό συνεπάγεται αυτό ή θα τον θέλατε να έχει μικτή χρήση δηλαδή κάποιες φορές να τον κλείνουμε για δική μας χρήση κατόπιν ραντεβού?

Το λέω γιατί έχω διαπιστώσει πως οι έλληνες αποφεύγουν τον σέρβερ για δυό λόγους ο ένας είναι όταν αυτός είναι άδειος και ο άλλος όταν είναι γεμάτος οπότε με το ραντεβού τον γεμίζουμε με δικούς μας που αλλιώς δεν θα έμπαιναν.

Επειδή θέλω να διατηρηθεί λίγο το δημοκρατικό πνεύμα μεταξύ μας βάζω και μια ψηφοφορία , αν υπάρχουν αντιρρήσεις την αλλάζουμε.

Φυσικά αν γίνει update αυτή την Παρασκευή .

Mπορείτε να ψηφίσετε δυό φορές ο καθένας αν θέλετε όχι το ίδιο βέβαια :p:D

http://www.poll-maker.com/poll374345xA4894B35-14

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δε το ευχαριστιεσαι με 24 ατομα μεσα.Ειδικα στα quals που ΣΙΓΟΥΡΑ καποιος θα βρεθει να σε κοψει.στα 15λεπτα που ειναι με αυτο το αμαξι που στον 2ο γυρο τα λαστιχα ειναι 99%
Ουσιαστικα εχεις 2 προσπαθειες μονο και σε αυτες παρακαλας να μη βρεθει καποιος στον δρομο σου.

Οποτε παιζω με τον thodoris.gr παντα παμε race με την μια.

Οσο για το combo , μου αρεσει πολυ η ιδεα να γινεται random επιλογη , αμαξιου / πιστας το σαββατο.
Ετσι να μην εχουμε καθολου χρονο για Practice :D
Βεβαια ολη την εβδομαδα ας εχουμε ενα combo να παιρναμε την ωρα μας.

 

Δηλαδη το θεωρω καπως "αδικο" για καποιον που δε μπορει μεσοβδομαδα να παιξει και στον αγωνα να μη τα παει καλα.Θα μου πειτε , οκ its just a game.Τοτε ας επιλεγουμε combo το Σαββατο ωστε να ισχυει το ιδιο για ολους :)
Αποψη μου ετσι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως προτιμώ τα μεγάλα grid. Για το qualifying το αν θα βρεις καθαρή πίστα και το timing που θα βγεις από τα pits είναι κι αυτό μέρος του παιχνιδιού και ισχύει για όλους. Όσο για το random combo κάθε Σάββατο, αυτό πάλι δεν μειώνει το πλεονέκτημα, αλλά πιστεύω ότι αυξάνει την πιθανή ανισότητα γιατί κάποιος μπορεί να ξέρει ήδη την πίστα καλά π.χ. αν έχει τρέξει σε αυτή σε κάποια λίγκα. Καλύτερα είναι που γίνεται η ανακοίνωση του combo στην αρχή της εβδομάδας. Και το λέω παρ' ότι συνήθως μέσα στην εβδομάδα δύσκολα θα βρω χρόνο να μπω στο σέρβερ. Απλώς η άποψή μου βέβαια.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το combo , μου αρεσει πολυ η ιδεα να γινεται random επιλογη , αμαξιου / πιστας το σαββατο. Ετσι να μην εχουμε καθολου χρονο για Practice :D Βεβαια ολη την εβδομαδα ας εχουμε ενα combo να παιρναμε την ωρα μας. Δηλαδη το θεωρω καπως "αδικο" για καποιον που δε μπορει μεσοβδομαδα να παιξει και στον αγωνα να μη τα παει καλα.Θα μου πειτε , οκ its just a game.Τοτε ας επιλεγουμε combo το Σαββατο ωστε να ισχυει το ιδιο για ολους :) Αποψη μου ετσι

 

Για να πω τη γνώμη μου δεν με πειράζει αν αποφασίζουμε την πίστα την Παρασκευή η ακόμη και το Σάββατο πιστεύω όμως πως θα επηρεάσει τις συμμετοχές των λιγότερο έμπειρων οπότε δεν νομίζω πως είναι δίκαιο να τους βάλουμε ακόμη πιο δύσκολα .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100% με sud. Το qual πρέπει να είναι κάτι που να σε αγχώνει, να βγεις για γύρο γνωρίζοντας ότι δεν έχεις πολλές ευκαιρίες. Δεν κάνουμε hotlap, qualify κάνουμε.

 

Για τα τρακαρίσματα η λύση είναι να υπάρχουν μέσα 1-2 admins, να στέλνουν προειδοποίηση σε περίπτωση τρακαρίσματος και μετά kick..

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Για το combo πιστεύω κι εγώ ότι πρέπει να ανακοινώνεται στην αρχή της εβδομάδας ώστε να υπάρχει η δυνατότητα εξάσκησης. Κι εγώ τις περισσότερες φορές δεν τα καταφέρνω αλλά είναι αποκλειστικά δική μου ευθύνη/επιλογή.

Το θέμα δεν είναι να κάνεις εξάσκηση ώστε να πετύχεις υψηλή θέση κυρίως αλλά να μπορείς να σταθείς στην πίστα. Σε ένα κάπως δύσκολο combo αν κάποιος δεν είναι γνώστης ούτε της πίστας και κυρίως του αυτοκινήτου είναι επικίνδυνος και για τους άλλου συν του ότι τον αποτρέπει να τρέξει σε κάτι που του είναι τελείως άγνωστο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι ένα φιλοσοφικό ερώτημα να θέσω στην παρέα .

Πως βλέπετε τη χρήση του σέρβερ ,είναι σημαντικό για σας νά ναι ανοιχτός συνέχεια για νά ρχεται κόσμος με ότι καλό η κακό συνεπάγεται αυτό ή θα τον θέλατε να έχει μικτή χρήση δηλαδή κάποιες φορές να τον κλείνουμε για δική μας χρήση κατόπιν ραντεβού?

Το λέω γιατί έχω διαπιστώσει πως οι έλληνες αποφεύγουν τον σέρβερ για δυό λόγους ο ένας είναι όταν αυτός είναι άδειος και ο άλλος όταν είναι γεμάτος οπότε με το ραντεβού τον γεμίζουμε με δικούς μας που αλλιώς δεν θα έμπαιναν.

Το ιδανικο για μενα, αλλα κατανοω οτι ειναι δυσκολο να γινει, θα ηταν να ειναι ο σερβερ ανοιχτος ολη την εβδομαδα αλλα με αυστηρο administration και κλειστος για τον αγωνα της κυριακης.

Καλο ειναι να εχει κοσμο (και ειδικα αυτον τον κοσμο που ειδαμε αυτη την εβδομαδα). Ανεβαινει το επιπεδο της προπονησης ετσι.

Περι συνθηκων public σερβερ, παιζει ρολο και το combo. Aυτη την εβδομαδα, παροτι ηταν γεματος ο σερβερ, ευχαριστηθηκα, στην πλειοψηφια τους, καθαρους αγωνες και οι περισσοτεροι εφευγαν με τα πιο καλα σχολια για τον σερβερ και την "καθαροτητα" των αγωνων. Αυτο ειναι καλο.

 

Tο combo προτιμω και εγω να ανακοινωνεται στην αρχη της εβδομαδας.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιθέτως προτιμώ τα μεγάλα grid. Για το qualifying το αν θα βρεις καθαρή πίστα και το timing που θα βγεις από τα pits είναι κι αυτό μέρος του παιχνιδιού και ισχύει για όλους. Όσο για το random combo κάθε Σάββατο, αυτό πάλι δεν μειώνει το πλεονέκτημα, αλλά πιστεύω ότι αυξάνει την πιθανή ανισότητα γιατί κάποιος μπορεί να ξέρει ήδη την πίστα καλά π.χ. αν έχει τρέξει σε αυτή σε κάποια λίγκα. Καλύτερα είναι που γίνεται η ανακοίνωση του combo στην αρχή της εβδομάδας. Και το λέω παρ' ότι συνήθως μέσα στην εβδομάδα δύσκολα θα βρω χρόνο να μπω στο σέρβερ. Απλώς η άποψή μου βέβαια.

Συμφωνω αλλα σε συνθηκες αγωνα.Δηλαδη μιση ωρα + τα quals.Ετσι ναι.Το να εχω ομως σε public ΜΙΑ προσπαθεια , αν μη τι αλλο ξενερωνω αν βρεθει καποιος αλλος μπροστα μου και επισης ξενερωνω ακομα περισσοτερο οταν δε με σεβονται και με τρακαρουν.Για αυτη τη περιπτωση μιλαω.

Τωρα για το combo , οτι θελετε.Αρχη; Αρχη. Δε θα τα χαλασουμε:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλος για admin δεχόμαστε αιτήσεις ,πρώτος μισθός η ικανοποίηση της προσφοράς με τον καιρό θα υπάρξουν αυξήσεις όπως η ικανοποίηση που παρέχει η εξουσία να αποβάλλεις με ένα κλίκ όποιον σου γουστάρει και το bonus να του ρίχνεις τα μπινελίκια του πριν το κάνεις :p:D

Link to comment
Share on other sites

To Quali πρέπει να γίνεται όπως στην πραγματικότητα. Δηλαδή ναι μεν υπάρχουν αυτοκινήνητα στην πίστα, αλλά είναι κάτι το οποίο είναι αναπόφευκτο.

Προσωπικά μου αρέσει γιατί αυξάνει τα επίπεδα ρεαλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα όταν δεν τραβάει το combo κάνουμε marketing, κλείνουμε ραντεβού και τον γεμίζουμε ας είναι και για μια ωρίτσα.

Οταν τραβάει μπαίνουν αυτοί με τα γερά νεύρα και τον περισσότερο χρόνο και κάνουν προπόνηση άλλου επιπέδου :-P ;-).

Το combo μπαίνει απο την αρχή της εβδομάδος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο σέρβερ είναι ανοικτός όλη την εβδομάδα, να μπεί μέσα ο οποιοσδήποτε και να παίξει...

Την Κυριακή, για 3 ώρες είναι κλειδωμένος μόνο για εμάς...

Αν ήταν ανοικτός συνέχεια, δεν θα μπορούσαμε να παίξουμε...

Αν ήταν κλειδωμένος μεσοβδόμαδα, δεν θα βρίσκαμε άνθρωπο να παίξουμε.

Όπως είναι, νομίζω δεν είναι άσχημα..

Όπως βλέπει ο φίλος @panosdimp τα αυτοκίνητα κινητά σικέην, έτσι τον βλέπω και εγώ πολλές φορές στους αγώνες και τον εμβολίζω...

(του το έχω κάνει περισσότερες φορές απο όσες μπορεί κάποιος να φανταστεί, και κάθε φορά γελάω με την ψυχή μου...)

Εμένα μου αρέσουν οι αργοί και οι δύστροποι οδηγοί στην πίστα.

Δεν θέλω να υπάρχουν wreckers που σκόπιμα χτυπούν κόσμο..

Αυτά, συγγνώμη αν σας κούρασα... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.