Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Όταν το πατάς στο καντράν ανάβει το λαμπάκι P2P κάτω αριστερά. Επίσης ένα tip,αν ανάψεις τα φώτα το καντράν γίνεται μπλε, που προσωπικά το βρίσκω πιο ξεκούραστο για τα μάτια από το default γκρι..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν το πατάς στο καντράν ανάβει το λαμπάκι P2P κάτω αριστερά. Επίσης ένα tip,αν ανάψεις τα φώτα το καντράν γίνεται μπλε, που προσωπικά το βρίσκω πιο ξεκούραστο για τα μάτια από το default γκρι..

 

Προϋπόθεση βέβαια είναι να οδηγείς από μέσα, δηλαδή από τη θέση του οδηγού (cockpit view), γιατι αν οδηγείς με οποιαδήποτε άλλη κάμερα (π.χ. από καπό) δε νομίζω να μπορείς να το δεις...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

 

Είμαι καινούριος στο Assetto. Θα κάνω μία προσπάθεια σήμερα το βράδυ να σας ακολουθήσω, με μεγάλη προσοχή πάντα, ελπίζοντας να μην χαλάσω τον αγώνα κάποιου. Έχω μελετήσει και τις σχετικές οδηγίες.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό αγώνα σε όλους !

 

Καλώς τον και καλή διασκέδαση! Να είσαι προσεκτικός στους πρώτους αγώνες και όλα θα παν καλά!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

 

Είμαι καινούριος στο Assetto. Θα κάνω μία προσπάθεια σήμερα το βράδυ να σας ακολουθήσω, με μεγάλη προσοχή πάντα, ελπίζοντας να μην χαλάσω τον αγώνα κάποιου. Έχω μελετήσει και τις σχετικές οδηγίες.

 

Μία γρήγορη ερώτηση μόνο: Υπάρχει κάποια φωτεινή ένδειξη που να δείχνει πότε το KERS είναι φορτισμένο και πότε όχι ?

 

Ευχαριστώ πολύ και καλό αγώνα σε όλους !

Καλως ηρθες!

Καλους αγωνες ευχομαι :)

Αν θες μπορεις να μπεις στον σερβερ  να ριξεις κανα γυρο να κανεις λιγο practice :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά πάει. Το KERS αφήστε το free. Σιγά το δύσκολο. Μπροστοκίνητο είναι.

 

edit : πολυ καλό combo. Ακόμα κ με gamepad το αμάξι είναι απολαυστικό και το KERS όλα τα λεφτά. Πολύ στρατηγική.

 

1:57:100 από μένα και σίγουρα μπορώ 1:56:500. Για να δούμε. See ya.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ένα hint για την στρατηγική: Μη ξοδεύετε άσκοπα το KERS και μη βιάζεστε να προσπεράσετε!... Τουλάχιστον στα "φιλικά", όλο και κάποιος τρωει πεναλτυ και πρέπει να κοψει για 5 ή 10 sec! Το καλύτερο σημείο για να αφήσεις το γκάζι είναι πριν τις 2 τελευταίες αριστερές στροφές μετά την κατηφόρα και πριν την τελική ευθεία. Τότε είναι η ευκαιρία για προσπέραση, δηλαδή στην ευθεία, όπως πέρασα τον liakjim πριν λίγο!  ;)

Link to comment
Share on other sites

Μία γρήγορη ερώτηση μόνο: Υπάρχει κάποια φωτεινή ένδειξη που να δείχνει πότε το KERS είναι φορτισμένο και πότε όχι ?

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το gear app του asseto όπου εκεί έχει μία πράσσινη μπάρα με το kers η οποία σου δείχνει πόσο σου έχει μείνει και αν είναι γεμάτο..

 

 

 

Όσον αφορά τον αγώνα για την αποφυγή μπαχάλου στην εκκίνηση με το kers, επειδή έχω τρέξει μερικούς αγώνες στο server, λίγοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν το kers στην εκκίνηση, με αποτέλεσμα να πηγαίνουμε στην πρώτη στροφή με μεγαλύτερα κενά ανάμεσα στα αυτοκίνητα απ ότι χωρίς την λειτουργία του kers, και με λιγότερα επεισόδια στην πρώτη στροφή. Οπότε θα το έβρισκα πιο σοφό να είναι ελεύθερο απο τον πρώτο γύρο! Άλλωστε δεν έχουμε όλοι την ίδια στρατιγική!!

 

Αν γίνετε να δώστε και το teamspeak όταν ανοίξει το session μπας και μπούμε :D

Link to comment
Share on other sites

Θα με πείτε καθυστερημένο...

Μάλλον θα έχετε δίκιο..

Κυριολεκτικά και μεταφορικά...

REPLAY απο Νissan gtr-gt3 Nurburgring sprint

Αγώνας 1 https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlVmp1UFJsTE9iWkU/view?usp=sharing

Αγώνας 2   https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlOWczYmdjVkVFQW8/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

                                                            ΣΗΜΕΡΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
                                                                           IMOLA ITALY

                                                        AUDI TT CUP   P2P

 

Practice 60 min ώρα 21:45

Qualify   15 min ώρα 22:45

Race      22 laps  ώρα εκκίνησης  23:00 περίπου

Grip στο practice 95% αν θέλετε να αυξηθεί για το qualify μπήτε και κάνετε γύρους από την αρχή.

 Kανόνες αγωνιστικής συμπεριφοράς +




Σημαντικό:

    Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλές σημείο τη θέση μας.
    Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
   Για καλύτερο spatial awareness προτείνεται το Hellicorsa Application Download
    Xρήση teamspeak .
    Το password δίνεται από δώ η από το teamspeak .

 

Το σημερινό αυτοκίνητο είναι μια φοβερή επιλογή γιατί διαθέτει το kers το οποίο οι οδηγοί πρέπει να χρησιμοποιήσουν συνετά αν θέλουν να τους βοηθήσει.

No restarts γι΄  αυτό προσοχή αφήνουμε λίγη απόσταση στην αρχή μετά ο θεός βοηθός.

post-63928-0-71431800-1442163705_thumb.j

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους για χτες! 1η φορά που έτρεχα με την G27 και νομίζω ήταν ο καλύτερος αγώνας μου!

 

Χτες στο teamspeak μετά τον αγώνα πρότεινα το επόμενο combo (την Κυριακή των εκλογών) να είναι στην Silverstone και ο @'Akis' πρότεινε κάποιο Lotus Evora...

 

Έκανα μερικές δοκιμές με το Lotus Evora GX στην Silverstone International και μου άρεσε.

 

Το WR είναι  κάπου στο 1.03 (RSR), ενώ εγώ με 3 laps που έτρεξα έκανα  Personal record 1.09 και είμαι στη θέση 19. Προφανώς δεν έχουν τρέξει πολλοί αυτό το combo. Νομίζω οι χρόνοι θα είναι στο 1.05. Το κακό βέβαια είναι πως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο δεν έχει shifter, αλλά paddles. 
 
Δοκιμάστε το αν θέλετε και πείτε απόψεις. Πάντως η Silverstone International μου αρέσει αρκετά, και επειδή είναι μικρή, νομίζω θα έχουμε δυνατές μάχες. Για το αυτοκίνητο, δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.