Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Θοδωρής άξιος. Αν και όχι ο ταχύτερος, προέβλεψε τις συνθήκες.

Παναγιώτη κρίμα, τα hard καλύτερη επιλογή αν και διέλυσε τον συναγωνισμό στο qualy.

Άρης συνεχής άνοδος.

Κυριάκος , Αρκουδάδης και Γιάννης βλ είχατε μάχες.

Anthemius , Vitas το ίδιο.

Wolves μοναχικός λύκος.

 

Εγώ έφαγα τις κατάρες του τρελόσκυλου και με πέταξε ο server. Κρίμα κ θα είχα μάλλον τρελές μάχες στην μέση (έιχα βάλει και hard).

 

Ελπίζω να σας άρεσε το combo. Το θεωρώ ένα από τα καλύτερα του Assetto.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Θοδωρή τα πήγες περίφημα μου πήρες την κούπα από τα χέρια ρε φίλε στον τελευταίο γύρο ακόμα κλαίω :wall:

Τελικά μια με προδίδουν τα hard μια τα medium :Dπήγα αδιάβαστος που λέει κι ο λαός !

Δύσκολο αυτοκίνητο αλλά μαζέψαμε πολλούς γενναίους οδηγούς μπράβο σ΄  όλους!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κατ' αρχήν στον Θοδωρή καθώς και σε όλους όσους το τόλμησαν και συμμετείχαν! Αν και στην αρχή της εβδομάδας πάθαμε ένα σοκ με το αυτοκίνητο, μετά βρήκαμε έναν τρόπο να το κουμαντάρουμε χωρίς να σιχτιρίζουμε (ctrl-c),  και τελικά στον αγώνα πήγαν όλα (ή σχεδόν όλα, αν εξαιρέσουμε την αποσύνδεση του liakjim) και χωρίς να έχουμε ντράβαλα... 

 

Σε κάποια φάση στους πρώτους γύρους πάτησα λίγο παραπάνω το φρένο και έφυγε από τη θέση της η πεταλιέρα που την είχα βάλει πάνω στο αντιολισθητικό πατάκι του μπάνιου που μετέφερα στο γραφείο για τον αγώνα! Προσοχή! όχι το πατάκι! η Πεταλιέρα, γιατί το πατάκι μπορεί να είναι αντιολισθητικό, αλλά η επιφάνειά του δεν είναι και τόσο...  :tomato: Προσπαθούσα λοιπόν να βρώ που πήγε το γκάζι και το φρένο, ενώ κάθε φορά που πατούσα η πεταλιέρα απομακρυνόταν όλο και πιο πολύ! Ευτυχώς κάποια στιγμή της λέω : "Βάστα τοίχο! Θα σπρώξω!" Κι ευτυχώς βρήκε τοίχο και σταμάτησε να απομακρύνεται! Στο μεταξύ με είχαν περάσει κανα δυο και στους τους επόμενους γύρους οδηγούσα σχεδόν ξαπλωμένος για να φτάσω την πεταλιέρα, σηκώνοντας πότε πότε το κεφάλι για να δω τη μπάρα με τις σχετικές πληροφορίες!  :yikes:  :wall:

 

Λοιπόν, προτείνω την επόμενη φορά  (μετά το cup) κανένα πιο εύκολο αυτοκίνητο για να μαζευτούν περισσότερα άτομα!

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους, ωραίο το κόμπο αλλά το Spa έχει ένα κακό: θέλει κόσμο γιατί είναι αχανές, για 10 γύρους πήγαινα μόνος μου. Σύντομη μάχη στην αρχή με anthemius, μετά ήρθε ο teamate και με πέρασε σαν σταματημένο. Τον ευχαριστήθηκα όμως τον αγώνα γιατί απέφυγα τα spins, πήγαινα βέβαια σαν θεία. Ραντεβού στο cup!

Edit: Κι εμένα μου έσπασε το ένα τσέρκι που κρατάει την πεταλιέρα αλλά ευτυχώς στο quali και πρόλαβα και το έφτιαξα :)

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους!!! Δυνατός αγώνας σε ένα αντικειμενικά δύσκολο combo!!

 

Και πάλι συγνώμη στο panagioti vita για το φιλάκι στο bus stop!!!

Δεν πειράζει σε λέω ρε συ.... Συμβαίνουν αυτά με κρύα λάστιχα.. 

δεν μου τρεχει κολαει στο track

Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγωνας! Δεν περίμενα να τερματήσω πρώτος,ο Πάνος ήταν παντού πιο γρηγορος αλλα λόγω σωστης επιλογής ελαστικών καταφερα και εκλεισα την διαφορα περιπου 12 δευτερολεπτων που ειχε ανοίξει.Τα hard μέχρι τέλος ήταν στο 99%! Μπραβο σε ολους. ☺

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

καποιος αν μπορει να ανεβασει το replay?

 

παναγιωτη το τσεκαρα πολλες φορες :(

Θα το ξαναπεράσω το βράδυ.

 

Παιδιά ξέχασα να σας πώ.. !!

Συγχαρητήρια για τον αγώνα σε όλους..

Εχω τις ενστάσεις μου για τα ελαστικά, όπως τις είχα και την προηγούμενη φορά..

 

Ο @panosdimp έβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα ματάκια του.. Δεν εξαργύρωσε τα 2,5 δευτερόλεπτα στον γύρο που ήταν πιο

γρήγορος, και άφησε ανοικτό το παράθυρο στον @Thodoris1884 να τον γραπώσει στα πέναλτι..

Η μοναξιά της πρωτοπορίας μερικές φορές σε κάνει να μην αποδίδεις στο 100%...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα το ξαναπεράσω το βράδυ.

 

Παιδιά ξέχασα να σας πώ.. !!

Συγχαρητήρια για τον αγώνα σε όλους..

Εχω τις ενστάσεις μου για τα ελαστικά, όπως τις είχα και την προηγούμενη φορά..

 

Ο @panosdimp έβαλε τα χέρια του και έβγαλε τα ματάκια του.. Δεν εξαργύρωσε τα 2,5 δευτερόλεπτα στον γύρο που ήταν πιο

γρήγορος, και άφησε ανοικτό το παράθυρο στον @Thodoris1884 να τον γραπώσει στα πέναλτι..

Η μοναξιά της πρωτοπορίας μερικές φορές σε κάνει να μην αποδίδεις στο 100%...

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι ,κατ΄αρχήν ο Θοδωρής είναι alien και μπορεί να πάει συνέχεια στο 100%, εγώ δεν το μπορώ μέσα στον αγώνα αυτό γιατί φοβάμαι τα λάθη και θέλω να σιγουρέψω το αποτέλεσμα .

Δεύτερο , στην αρχή γυρνούσα αρκετά γρήγορα με αποτέλεσμα τα ελαστικά μου από τον 8 και μετά να αρχίσουν να χάνουν έδαφος φανερά ,το βλεπα στους χρόνους τους δικούς μου και του θοδωρή αν κοιτάξεις στα στατιστικά από τον 9 αρχίζει να κόβει πολύ στον 15 δεν είχα πίσω καθόλου πρόσφυση κατέβαζα ταχύτητα και έφευγε το πίσω μέρος οπότε ήταν μοιραίο να καθυστερήσω πολύ και να συμβούν και τα λάθη που έκριναν το αποτέλεσμα .

Για μένα η σωστή λύση ήταν hard .

Tην έπαθα γιατί δεν είχα χρόνο να τρέξω 15 γύρους για να το καταλάβω το Σάββατο που μου δόθηκε η ευκαιρία  αλλά μου την αφαίρεσαν απότομα οι παράλογες απαιτήσεις της  γυναίκας να συμφάγωμεν και παράτησα τα παιδιά στην εκκίνηση .

Το άλλο που έπαιξε ρόλο είναι μια παλαιότερη μεγάλη συζήτηση που είχαμε ανοίξει μετά τον αγώνα με τα 599 ferrari όπου είχα διαλέξει hard ενώ οι Ακης και Στελιος  medium ,πήγαινα από κοντά και ίσως είχα και καλύτερη πρόσφυση από αυτούς μέχρι τον 12 μετά απλώς τα hard πέσανε γρήγορα και έμεινα πάλι πίσω ,ο Δημήτρης το θυμάται σίγουρα γιατί ήταν πίσω μας.

Το λάθος μου ήταν πως πίστεψα πως τα ελαστικά των 90s θα συμπεριφέρονταν το ίδιο με τα σημερινά ,πήρα και στο λαιμό  μου και τους υπόλοιπους γιατί νομίσατε πως ήξερα καλύτερα :p  .

Ο άμοιρος ο arkoudadis φώναζε ρε παιδιά δεν βγάζουν ούτε 10 γύρους τα medium αλλά εμείς τίποτα με παρέσυρε και ο Δημήτρης στου οποίου τις γνώσεις έχω εμπιστοσύνη :p:D.

Παρεμπιπτόντως πολύ καλή η ιδέα του Δημήτρη να βάλουμε το ίδιο κόμπο για προπόνηση γιατί από ότι κατάλαβα θα χουμε απουσίες στο cup και ίσως χρειαστούν κι άλλες μεταγραφές Θοδωρή, Θέμη, wolves ,djkosta είστε υποψήφιοι αν μπορείτε φυσικά ,ελπίζω να ξέρουμε μέχρι Τετάρτη . :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη rapid fast.....και η δευτερη θεση δεν ειναι κακη,αν δεν συβιβαστεις με την κατασταση γρηγορα θα την χασεις και αυτη  ;) Καμια φορα δεν παιζει ρολο  ο χρονος αλλα ο ρυθμος/ψυχολογια που εχεις στον αγωνα.Η δικια μου αποδοση δεν ειχε καμια σχεση με τα προσωπικα χοτ λαπ,ουτε μονος που χτυπαγα 2,25,050 αλλα και στον σερβερ,Στον αγωνα δε εκει που ημουν για 2,3 γυρους πισω απο τον θωδορη και αρι(με σχετικη ανεση οσο ημουν πισω τους,με προσδοκια να περασω καποιον,αφου εβλεπα οτι το εχω   :p ),ηρθε ενα γλιστρημα και μετα πεναλτυ.Αυτο ηταν εχασα την εμπιστοσηνη μου,εκοψα ρυθμο και δεν μπορουσα να κατεβω κατω απο το 2,32 ειχα φτασει και στα 2,33 σε καποια φαση.Νομιζα οτι ειχα ξεχασει τα σοφτ αντι για τα μιντιουμ,Μεχρι που ηρθε ο αρκουδαδις,τον αφησα να περασει ανετα να μην εχουμε παρατραγουδα :p και συνεχισα πισω του στο υπολοιπο του αγωνα με ρυθμο στα 2,30 :) χωρις να πιεζω για προσπεραση ουτε ρισκα(δεν ενιωθα και καμια περισσεια ανεση να τον πιεσω περισσοτερο,οποτε cool λεω).Μεχρι που ειδα προς το τελος τα γλιστρημα τα του.Αρχισα ασυνεστητα να πιεζω το γκαζι περισσοτερο.Δεν αντεξε την πιεση και ξαναπηρα την θεση μου.Ωραιος αγωνας αρκουδαδι μπραβο μας  :)  ;)

 

Συμπερασμα θα μπορουσα να μην ειχα συμβιβαστει με την κατασταση και να ερχοντουσαν πολλα περισσοτερα πεναλτυ η στουκες, οπως ειχα κανει στα audi TT....5 συνολικα για τον ιδιο λογο και χαμενες πολλες θεσεις .... ;) το παθημα μου εγινε μαθημα ....καλιο πεντε και στο χερι  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι ,κατ΄αρχήν ο Θοδωρής είναι alien και μπορεί να πάει συνέχεια στο 100%, εγώ δεν το μπορώ μέσα στον αγώνα αυτό γιατί φοβάμαι τα λάθη και θέλω να σιγουρέψω το αποτέλεσμα .

Δεύτερο , στην αρχή γυρνούσα αρκετά γρήγορα με αποτέλεσμα τα ελαστικά μου από τον 8 και μετά να αρχίσουν να χάνουν έδαφος φανερά ,το βλεπα στους χρόνους τους δικούς μου και του θοδωρή αν κοιτάξεις στα στατιστικά από τον 9 αρχίζει να κόβει πολύ στον 15 δεν είχα πίσω καθόλου πρόσφυση κατέβαζα ταχύτητα και έφευγε το πίσω μέρος οπότε ήταν μοιραίο να καθυστερήσω πολύ και να συμβούν και τα λάθη που έκριναν το αποτέλεσμα .

Για μένα η σωστή λύση ήταν hard .  :)

Ναι, το είδαμε όλοι πως σιγούρεψες το αποτέλεσμα.. ;) 

Πήγες συντηρητικά, δεν απέδωσες το 100% και έδωσες το δικαίωμα στο άλιεν να σε προσπεράσει.

Δεν εξαργύρωσες το πλεονέκτημα τον μεσαίων ελαστικών στους πρώτους 8 γύρους...

Νομίζω αγχώθηκες, και έπαψες να οδηγάς σαν τον πρόστ=γιαγιά, με αποτέλεσμα στα κατεβάσματα να σου ψαρεύει..

Η σωστή λύση, θα ήταν δύο αγώνες των 8 γύρων αγαπητέ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σε ολους για τον καθαρο και συναμα δυσκολο χτεσινο αγωνα.
Συγχαρητηρια στον Θοδωρη για την νικη του.
Μπαρμπα Πανο περαστικα σου :p
 

Wolves μοναχικός λύκος.

Πληρης απογοητευση για χτες...
Περισσοτερο μου την εχει δωσει γιατι εριξα και ωρες στην προπονηση.
Σαν στοχο ειχα θεσει να εχω ενα "αργο" (λογω ασφαλειας κυριως) αλλα σταθερο ρυθμο χωρις καποια εξοδο και να εκμεταλλευτω τις οποιες εξοδους ή ατυχηματα προκυψουν στους αλλους ωστε να ανεβω ενα-δυο θεσεις απο την τελευταια που σιγουρα θα ειχα. Πραγμα που θα γινοταν, τελικα αν δε τα σκ@τωνα...
Απο τον 1ο γυρο ειχα εξοδο, κοπανησα, ειπα να μην μπω pits αλλα το αμαξι τελικα με εκανε οτι ηθελε, ωσπου 2 γυρους πριν το τελος προτιμησα να τα παρατησω και να παρω ματι καποια απο τις μαχες που γινοντουσαν. Ειδα "ζωντανα" την μαχη για την πρωτη θεση....
Κριμα, γιατι με τις ωρες που εριξα για practice ειχα καταφερει αυτο που ηθελα, ενω στην αρχη της εβδομαδας ειχα τρομαξει αρκετα...
 
Μην αρχισετε να μου λετε περι gamepad οτι φταιει αυτο κλπ....
Δειτε απλα τους χρονους που εκανε ο @liakjim, με αυτο.
Μπραβο Δημητρη :T:

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.