Jump to content



Account Apps Παρόχων Κινητής Τηλεφωνίας


UltraB

Recommended Posts

Τόσα λεφτά παίρνουν εκεί στη Vodafone και μια λειτουργική σελίδα καθώς και μια ανθρώπινη εφαρμογή για να βλέπουμε τα διαθέσιμα λεπτά/sms/MB καθώς και όλα τα διαθέσιμα πακέτα δεν γίνεται να φτιάξουν...

Ααα ρε Wind, οι περισσότεροι σε κράζουν, μα και καλύτερα πακέτα έχεις και τα πάντα τα κάνεις πολύ πιο εύκολα. Αν είχε καλύτερο σήμα θα ήταν απλά η καλύτερη.

Sorry αλλά ούτε μισή ώρα συνδρομητής της Vodafone για να δω τι μου προσφέρει ένα δωρεάν φοιτητικός αριθμός που μου έδωσαν και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

jv6m3m.jpg

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά παίρνουν εκεί στη Vodafone και μια λειτουργική σελίδα καθώς και μια ανθρώπινη εφαρμογή για να βλέπουμε τα διαθέσιμα λεπτά/sms/MB καθώς και όλα τα διαθέσιμα πακέτα δεν γίνεται να φτιάξουν...

Ααα ρε Wind, οι περισσότεροι σε κράζουν, μα και καλύτερα πακέτα έχεις και τα πάντα τα κάνεις πολύ πιο εύκολα. Αν είχε καλύτερο σήμα θα ήταν απλά η καλύτερη.

Sorry αλλά ούτε μισή ώρα συνδρομητής της Vodafone για να δω τι μου προσφέρει ένα δωρεάν φοιτητικός αριθμός που μου έδωσαν και μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

To Vodafone Αpp μου δουλεύει μια χαρά στο S2, όπως και το online του myCU.

Τί δοκίμασες και τί έπαθες ?

Sorry, τώρα είδα το image.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, να σου πώ την αλήθεια....

Link to comment
Share on other sites

To Vodafone Αpp μου δουλεύει μια χαρά στο S2, όπως και το online του myCU.

Τί δοκίμασες και τί έπαθες ?

Sorry, τώρα είδα το image.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο, να σου πώ την αλήθεια....

Το online του myCU δουλεύει αλλά σε σχέση με αυτό της Wind, δεν το θεωρώ καθόλου λειτουργικό και εύχρηστο. Όσο για το app, τι να πω... Έκανα ότι λέει αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η Wind σε αυτό τον τομέα, αλλά χωρίς να έχω γνώση για τους άλλους. Ένα θέμα είχα την πρώτη φορά που πήγα να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή της - ίσως μία στις εκατό φορές που σκέφτηκα να βάλω user name με ελληνικούς χαρακτήρες και μου βγήκε ξινή - και οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έσπασε σε νέο θέμα, αν έχεις κανείς καμία ιδέα, ευπρόσδεκτη. Να σημειώσω ότι την απεγκατέστησα, εγκατάσταση ξανά, επανεκκίνηση κινητού και τίποτα. Το widget δε λέει να λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το app δουλεύει μόνο όταν συνδεθεί στο ίντερνετ μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας και όχι με το wifi

Δεν ισχύει, ιδού και screenshot από το Wi-Fi...

post-5217-1416078928,3776_thumb.png

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει με wifi. Χρησιμοποιεί username και password οπότε έχεις πρόσβαση στον λογαριασμό σου και μέσω 3G και μέσω wifi και μέσω browser.

Διόρθωση. Το σχόλιό μου ήταν για το app της Wind.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς αν η Cosmote έχει κάτι αντίστοιχο του myF2GO;

Γενικά να διαχειρίζομαι σχεδόν τα πάντα μέσω internet και όχι με sms/κλήσεις.

Και επειδή δεν μπορώ να κάνω τον Wind αριθμό μου φοιτητικό, τι προτείνετε να βάλω μεταξύ των άλλων εταιριών;

Επίσης καμία ιδέα για να το πως να κρατήσω τον ίδιο αριθμό στην Wind;

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο, κάνε ένα λογαριασμό (Είσοδος /Εγγραφή πάνω αριστερά) αν δεν έχεις και δοκίμασε να δείς τις επιλογές που σου δίνει το My-Cosmote ( έχω σύνδεση και δεν πολυπαίζω με πακέτα, αλλά μπορεί να σε βολέψει )

( Σε FF δεν λειτουργεί καλά FYI)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=30472]UltraB[/MENTION] το widget ανανεώνεται μόνο μέσω δεδομένων κινητής.

Κατά τ'άλλα θα συμφωνήσω ότι το widget της Wind είναι κλάσεις ανώτερο, όπως και η εφαρμογή της. Της cosmote δεν το έχω δει.

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να ανανεώσω το widget με ρα δεδομένα να δω.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.., μπορώ να προωθώ τις κλήσεις από ένα αριθμό σε άλλο; Δηλαδή μιας και με βλέπω να αλλάζω νούμερο, να προωθούνται από το παλιό στο νέο νούμερο.

Επίσης να προτιμήσω φοιτητικό Cosmote ή Vodafone , ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό Vodafone θα έλεγα εγώ.

Αυτό με την προώθηση στον αριθμό δεν ξέρω πόσο θα βολέψει αφού για να αλλάξεις νούμερο μάλλον θα καταργήσεις το προηγούμενο και άρα θα απενεργοποιηθεί. Ακόμα και αν δεν το καταργήσεις, αν είναι κάρτα θα πρέπει να βάζεις κάρτα ανά ένα χρόνο για να μην απενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό Vodafone θα έλεγα εγώ.

Αυτό με την προώθηση στον αριθμό δεν ξέρω πόσο θα βολέψει αφού για να αλλάξεις νούμερο μάλλον θα καταργήσεις το προηγούμενο και άρα θα απενεργοποιηθεί. Ακόμα και αν δεν το καταργήσεις, αν είναι κάρτα θα πρέπει να βάζεις κάρτα ανά ένα χρόνο για να μην απενεργοποιηθεί.

Δεν παίζει και τίποτα καλό σε Dual Sim Smartphones... :/

Μπορεί να πάρω ένα απλό τηλέφωνο και να τον βάλω εκεί αυτόν που έχω τώρα. Μια ανανέωση που και που και όλα καλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει ποτέ αριθμό, αλλά όταν έχει γίνει με επαφές μου, μου στέλνουν σε sms το καινούριο τους νούμερο πρώτα κάμποσο καιρό πριν το καταργήσουν και ενα δεύτερο sms λίγο πρίν το καταργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει ποτέ αριθμό, αλλά όταν έχει γίνει με επαφές μου, μου στέλνουν σε sms το καινούριο τους νούμερο πρώτα κάμποσο καιρό πριν το καταργήσουν και ενα δεύτερο sms λίγο πρίν το καταργήσουν.

Ναι, το ίδιο σκέφτηκα να κάνω και εγώ. Απλά δεν έχω όλους στις επαφές μου, συν ότι θέλω να κρατήσω τον παλιό αριθμό, να μην χαθεί δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.