Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

On 22/9/2016 at 10:49 ΠΜ, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Πες μου ότι ο πληθυντικός υποδηλώνει δίδυμα :D 

Υιος ειναι αλλα επειδη ειμαστε πολλοι πατεραδες μαζεμενοι παει σε ολους :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Ένα τεστ DNA νομίζω θα ξεκαθάριζε την κατάσταση :hehe:

Ειμαι τοσο κουρασμενος που δεν μπορω να σε ταπωσω ελα παλι αυριο :hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

φτιάχνεις ένα φίλτρο σε vhdl, χρησιμοποιώντας το ISE της Xilinx (παλιότερη έκδοση του IDE της). Behavioral & Post-Route Simulations δε βγάζουν κανένα πρόβλημα. Το έχεις τσεκάρει και στο Παν/μιο, όπου τα πισιά τρέχουν το Vivado (αντικαταστάτης του ISE), και πάλι όλα παίζουν σωστά. "Φτιάξε κι ένα module για το ρολόι στη συγκεκριμένη πλακέτα που έχουμε, κι έλα να το περάσουμε να παίξουμε". Και επειδή η πλακέτα υποστηρίζεται μόνο από το Vivado (επίσημα τουλάχιστον), λες κάτσε να περάσω στο λαπτοπ το Vivado. Και δε βγαίνει κανένα simulation σωστό.

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

 

Προφανώς κάποια ρύθμιση για τα simulations χρειάζεται, αλλά ΕΛΕΟC, δε μπορούμε να βρούμε ησυχία πια :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, deninho said:

φτιάχνεις ένα φίλτρο σε vhdl, χρησιμοποιώντας το ISE της Xilinx (παλιότερη έκδοση του IDE της). Behavioral & Post-Route Simulations δε βγάζουν κανένα πρόβλημα. Το έχεις τσεκάρει και στο Παν/μιο, όπου τα πισιά τρέχουν το Vivado (αντικαταστάτης του ISE), και πάλι όλα παίζουν σωστά.

Μ' αρέσει που το διευκρινίζεις κιόλας!!!!!:hehe:

(Δεν κατάλαβα τίποτα, μόνο τη γενική ιδέα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχουν το Ζωιδάκη κατά καιρούς σε διάφορες εκπομπές και το παρουσιάζουν σαν Κρητικά με ξεπερνάει!

Και όχι τίποτα άλλο αλλά δίνουν την εντύπωση ότι τα Κρητικά είναι αυτά που λέει. Αίσχος.

 

Δεν έχω τίποτα με τον άνθρωπο, ίσα ίσα θα τον άκουγα κάπου. Αλλά το ότι το προβάλουν σαν Κρητικά μου είναι κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.