Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Πας σούπερ μάρκετ με μετρητά, και περιμένεις όλους τους μπροστινούς με κάρτα να πατήσουν pin και τα σχετικά, για μηδαμινά ποσά. :rant85:

Άσε που μερικές φορές δεν δέχεται τη κάρτα και δώστου ξανά απ' την αρχή τη διαδικασία... πρέπει να μπουν ταμεία μόνο για κάρτα.

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πας σούπερ μάρκετ με μετρητά, και περιμένεις όλους τους μπροστινούς με κάρτα να πατήσουν pin και τα σχετικά, για μηδαμινά ποσά. :rant85:

Άσε που μερικές φορές δεν δέχεται τη κάρτα και δώστου ξανά απ' την αρχή τη διαδικασία... πρέπει να μπουν ταμεία μόνο για κάρτα.

 

Δεν σας χάλασε. Εγώ αν δεν έχω κανέναν να περιμένει πίσω μου δίνω κάρτα και για 2€ :hehe:

Έγινε επεξεργασία από honda22
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφαγα έξω την περασμένη Πέμπτη και έδωσα 2 ευρώ σε μονόλεπτα, δίλεπτα και πεντάλεπτα.

 

Oh mon dieu!!! Tres banal!!!!111!!!

 

oh-mon-dieu-400x250.jpg

 

 

Δε το ξέρεις πως αυτά τα κρατάμε στο τασάκι του αυτοκινήτου αποκλειστικά για διόδια?troll.png

Link to comment
Share on other sites

Πας σούπερ μάρκετ με μετρητά, και περιμένεις όλους τους μπροστινούς με κάρτα να πατήσουν pin και τα σχετικά, για μηδαμινά ποσά. :rant85:

Άσε που μερικές φορές δεν δέχεται τη κάρτα και δώστου ξανά απ' την αρχή τη διαδικασία... πρέπει να μπουν ταμεία μόνο για κάρτα.

Καλά κάνουν, και δεν το λέω ειρωνικά. Η βάζουμε το πλαστικό χρήμα στην ζωή μας ή καθόμαστε όπως είμαστε.. Το PIN μου φαίνεται πιο γρήγορο από το "μέτρα ψηλά, πάρε, έχεις 20 λεπτά, μισο να δω, δεν έχω μέτρα πάλι ψηλά κτλ κτλ". Απλά πρέπει ο πελάτης να συνηθίσει να βάζει μόνος την κάρτα στο μηχάνημα.. Ολλανδία, το μηχάνημα ήταν μόνιμα στραμμένο προς τον πελάτη, βάζαμε την κάρτα, περιμέναμε λιγο, βάζαμε πιν, έτοιμο..

 

Δεν έχουν contactless για κάτω από 30€;;

Αλλά τι να λέμε τώρα.. το είχα πάθει κι εγώ σε σουπερμάρκετ το 15αυγουστο και βαρέθηκα να περιμένω, γύρισα τα πράγματα στα ράφια κι έφυγα..

Ακόμα και να έχουν τα μηχανήματα κάποιες παλιές κάρτες δεν τo υποστηρίζουν. Και ειναι μέχρι 25 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Στα διόδια θέλω να περνάω όσο πιο γρήγορα γίνεται. Δε φτάνει που μου διακόπτουν την οδηγική απόλαυση κάθε λίγο και λιγάκι, πρέπει να κάθομαι και 5 λεπτά να μετράω ψιλά;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πας σούπερ μάρκετ με μετρητά, και περιμένεις όλους τους μπροστινούς με κάρτα να πατήσουν pin και τα σχετικά, για μηδαμινά ποσά. :rant85:

Άσε που μερικές φορές δεν δέχεται τη κάρτα και δώστου ξανά απ' την αρχή τη διαδικασία... πρέπει να μπουν ταμεία μόνο για κάρτα.

 

το fail είναι που δεν είναι η κάρτα contactless ή δεν την δέχεται το s/m.'

Also, μετρητα; seriously;

Link to comment
Share on other sites

το fail είναι που δεν είναι η κάρτα contactless ή δεν την δέχεται το s/m.'

Also, μετρητα; seriously;

Εμ άμα έχεις κρύψει το ζεστό το χρήμα κάτω από το στρώμα κάπως πρέπει να το χαλάσεις :hehe:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.