Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

δεν το τρωμε, κατι αλλο του κανουμε που εχει σχεση με την διαιωνιση του ειδους αλλα σε practice mode ( :hehe: )

μια πουταναφεραμε λεω να παρω μερικα again απο το περιπτερο για review samples :p

Link to comment
Share on other sites

αμα κανω το review τοτε σιγουρα θα ... happen γιατι με την γκαντεμια που με δερνει παλι θα κατσει αστοχια υλικου  και  μετα θα εχουμε ,,,, SoF-ακια  :hehe:

 

duo και durex εχω στειλει για RMA  καμποσα - ισως φταιει  που ειμαι  λιγο λακαμας και προτιμω τα sensitive :p

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για τρίποδο για condenser mic. Φτηνιάρικο γιατί δεν έχει νόημα να δώσω περισσότερα στο stand από ότι στο μικρόφωνο. Δεν υπάρχει ούτε ένα οικονομικό τρίποδο που να σηκώνει μικρόφωνο (βαρύ) τέτοιου τύπου με shock mount. Μόνο κάτι scissor/boom βρίσκω από το ebay στα φτηνά (~€12-15) αλλά δε με αρέσουν. Δε μαμιέται λέω, παίρνω ένα πριόνι, κάτι παλιά ξύλα, 2-3 ξυλόβιδες, 4 αυτοκόλλητα "ποδαράκια" για έπιπλα, 1 χοντρή βίδα που ταιριαζε στο shock mount και 5 λεπτά μετά (πρώτη φορά που πιάνω πριόνι ωστόσο):

Αύριο θα πέσει βερνίκομα/βάψιμο/πλύσιμο και θα γίνει κουκλί. Στα διάολα που θα σας δώσω €40 για ένα τρίποδο...

 

Ωραίο. Διαδικτυακός ραδιοφωνικός παραγωγός είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο. Διαδικτυακός ραδιοφωνικός παραγωγός είσαι;

 

Όχι ρε συ, άμα ήταν της δουλειάς μου δε θα έκανα τέτοιες τσιπιές. €17 έκανε εξάλου το μικρόφωνο, απλά ήθελα κάτι καλύτερο από τα trust/χαζομάρες που παίρνεις σε αυτά τα $. Ντάξ, πιάνει λίγο χώρο αλλά η ποιότητα του ήχου είναι κλασεις καλύτερες από τα τυπικές πλαστικούρες που παίρνεις στα φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.