Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Μετά από μια βδομάδα Κύπρο γυρνάς Ελλάδα. Με το καλησπέρα σας διόδια και πηχτρα ο Κηφισος.

Και κοινόχρηστα.

Σκέφτεσαι γιατί κάθομαι Ελλάδα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πέθανε χθες ένας φίλος που αν τον γνώριζες δεν σου έφτανε το φίλος. Κάτι σε ωθούσε να τον βλέπεις και σαν πατέρα, δεδομένης μιας διαφοράς ηλικίας.

 

Ετοιμαζόμουν να τον πάρω τηλέφωνο ώστε να τον "σπρώξω" να παει επιτέλους να οργανώσει κάποιες φυσικοθεραπείες για τα πόδια.

 

[Δυστυχώς η μοναξιά και η ατυχία που έχουν αρκετοί άνθρωποι να δημιουργούν πολλά "γιατί;;;" εσωτερικά τους, βλέποντας τον κόσμο γύρω τους, τον έτρωγαν αργά αλλά σταθερά. Ομοίωμα ανθρώπου και όχι ο κ. Νίκος που ήξερα μου άνοιξε τέλη Αυγούστου την πόρτα του σπιτιού του. Αν και μιλούσαμε τηλεφωνικά, είχα να τον δω από το 2005. Βλέπετε η γαμημένη η ζωή και η ρουτίνα και το "αύριο μωρέ, δεν χάθηκε ο κόσμος", έκαναν την απόσταση Λάρισα-Θεσσαλονίκη να φαίνεται σαν Αθήνα-Τόκυο.

 

Αν και εμφανώς λοιπόν τον είχαν εγκαταλήψει οι δυνάμεις του, μετά το πέρας μια 20ήμερης περίπου νοσηλείας όλα τα πορίσματα, όλες οι διαγνώσεις από τους "αγαπημένους" μας ιατρούς ήταν ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ. Πια γαμημένη ιατρική είναι αυτή που κρίνει έναν άνθρωπο ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ τη στιγμή που είναι μισός και δεν μπορεί να πάρει να πόδια του δεν ξέρω.]

 

Δεν πρόλαβα λοιπόν να τον πάρω τηλέφωνο. Με πρόλαβε το τηλέφωνο και ο Χρήστος που μου ανακοίνωσε την είδηση.

 

 

Στις 3 Δεκ 2014 είχε γράψει στο FB:

 

"Θεέ μου ΕΛΕΟΣ!!!!
Το τελευταίο εξάμηνο
έχω χάσει πάνω από 10 γνωστούς και φίλους...
από 44 έως 72 ετών....
Λυπήσου με!!!..."

 

Ενώ ένα μήνα αργότερα και με το γνωστό χιούμορ που πάντα μα πάντα τον χαρακτήριζε:

 

Σκεφτόμουν, στην πλειοψηφεία μας,
πόσους χαρακτήρες μιας γυναίκας γνωρίζει ένας άντρας
σε μια μόνιμη, διαρκή και υγιή σχέση του, που οδήγησε σε γάμο...

1. Μια κοπέλλα πριν τον γάμο...
2. Μία γυναίκα αμέσως μετά τον γάμο,
που αργά ή γρήγορα κατηγορεί
ή και μισεί την πεθερά της για διαφόρους λόγους...
3. Μια άλλη γυναίκα μετά τη γέννηση τέκνων...
4. Μια μητέρα των ενήλικων παιδιών της (ειδικά των άρρενων τέκνων)
που με το πέρασμα του χρόνου γίνεται χειρότερη από την πεθερά της...
5. Μια γυναίκα μετά την εμμηνόπαυση...

Ευτυχώς πεθαίνουμε νωρίτερα!!!...
Ποιός ξέρει, πόσες άλλες θα ανακαλύπταμε;;;

 

 

Σχεδόν ένα χρόνο μετά, αποφάσισε η μοίρα να παίξει τα παιχνίδια της.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Με τι υψος 109 κιλα;

Αρχες 2013 ημουν 95 (υψος 1.70). Θερμοσιφωνας με ποδια.

Οτι εκανες και εσυ εκανα. Τηγανιτα κομμενα, πιτογυρα κομμενα, πατατα ετρωγα βραστη και με μετρο για να παρω αυτα που πρεπει, χυμους μονο φυσικους και απο ζαχαρη, στεβια , αν και οταν. Επισης ειχα πρωινο,δεκατιανο,μεσημεριανο, απογευματινο, βραδινο - τα ψιλοκαταφερνα με το προγραμμα αυτο). Βραδινο ποτέ μετα τις 9.

Τρεξιμο και λιγη ασκηση στη συνεχεια, 3 με 4 φορες την εβδομαδα. (τρεξιμο με προοδευτικα αυξανομενο ρυθμο, δε μπηκα αμεσως και καθαριζα 10+ γυρους).

Εφτασα σε 6 μηνες τα 62 κιλα (70 ηθελα να φτασω, απλα παρασυρθηκα :p ).

Πλεον ειμαι σταθερα 72-74. Δεν ανεβηκα ξανα παραπανω. Η γυναικα και τα γλυκα της φταινε :p

Τελος το offtopic του offtopic :p

Αδερφε το υψος δεν παιζει τοσο μεγαλο ρολο οσο το πως εχει δουλευτει ενα σωμα στο παρελθον. Ημουν 109 κιλα και 1.78 υψος. Λογω καποιων καταστασεων αφησα τον εαυτο μου και εφτασα στα 109. Τωρα ειμαι 90 και εχω βαλει στοχο τα 85. Δεν υπαρχει λογος για κατι τετοιο απλα θελω να εχω μια ασφαλεια 5 κιλων να παιζω μεσα εκει. Να μπορω δηλαδη να παιζω απο 85 εως 87...ωστε με μια ζυγιση την εβδομαδα να μπορω να δω τι κανω και που παω...ωστε να μην εχουμε παρατραγουδα αλλα ταυτοχρονα να μπορω να χαρω και τη βολτα μας μια στο τοσο που θα παμε να φαμε μαλακιες καποια στιγμη. Απλα τωρα θα υπαρχει η ασφαλεια των 5 κιλων κατω και ο ελεγχος στη μαλακια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.