Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 48 λεπτά, το μέλος UltraB έγραψε:

Καλά να πάθεις! Ας αγόραζες μια DELL που δεν έχει πουθενά αεραγωγό :p

 

ΧΑΑΧ μιλάμε ήταν χιλιοστό, πολύ μικρό. Αφού το πέρασα για σκόνη και έφερα πανιά και ιστορίες :p 

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 7 ώρες, το μέλος minast έγραψε:

Οι άλλοι το κρατάνε μυστικό?

Πρέπει να υπάρχει τρελή ζήτηση, οπότε ίσως δεν θέλουν να μπουν στην διαδικασία να απαντάνε σε όλους. 

Είναι πάρα πολύ ευγενικοί σα λαός (ειδικά οι πιο μεγάλοι), αλλά για τα μάτια μόνο, οπότε αν δε σε ξέρουν.. σκασίλα τους... σε γράφουν απλά.. 

 

πριν 6 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Σε ποια χωρα ;  (προφανως και εχεις πει αλλα σιγουρα 376234235 σελιδες πριν :p )

 

Uk, around Yorkshire

Το χειρότερο είναι ότι λόγω των πανεπιστημίων εδώ γύρω, ψάχνουν όλοι φοιτητές, οπότε όταν λέω πώς ΔΕΝ το θέλω για 12 μήνες, κάνουν τα μούτρα τους. Διάβαζα χθες ότι για πρώτη φορά, τα σπίτια των φοιτητών στην περιοχή, έγιναν πιο πολλά απ'ότι των οικογενειών.. οπότε αυτό, δείχνει πολλά... 

 

Το καλό είναι ότι ένα από τα δυο σπίτια ήταν υπέροχο κ ως την Παρασκευή, αν δεν στραβώσει κάτι, θα'χω μετακομίσει.. με συμπάθησαν τόσο που δεν ζήτησαν καν guarantor ή συστατικές από προηγούμενους ιδιοκτήτες κλπ.. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πριν περίπου 10 ημέρες, έμαθα πως ο 6χρονος γιος ενός φίλου, που ταλαιπωρείται με λευχαιμία εδώ και καιρό, έχοντας περάσει τη μισή του ζωή στο Ελπίδα και έχοντας κάνει ήδη μία μεταμόσχευση, αρρώστησε ξανά. Μοναδική του ελπίδα πλέον, μία πειραματική θεραπεία στο Seattle. Έλα μου όμως που χρειάζονταν 455.000 $ προκαταβολή για να τον δεχθούν....

 

Κινητοποιήθηκαν θεοί και δαίμονες, τα social media πήραν φωτιά, βάλαμε όλοι όσα μπορούσαμε και χθες η μητέρα του μας ανακοίνωσε μέσω Facebook ότι τα λεφτά μαζεύτηκαν και σήμερα φεύγει το έμβασμα για Αμερική!!!!

 

Υ.Γ. Εάν μάθω πως από την τράπεζα τους κάναν το οποιοδήποτε πρόβλημα λόγω capital control, θα είμαι ο πρώτος που θα τα κάνει λαμπόγιαλο...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GriGaS said:

...455.000 $ προκαταβολή...

Δυστυχώς δεν ενδιαφέρονται για κανέναν και τίποτα όσο κι αν διακυρήττουν το αντίθετο. Λεφτά και μόνο λεφτά.

http://healthaffairs.org/blog/2015/10/29/how-government-policy-promotes-high-drug-prices/

 

Ότι καλύτερο για το παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα και βρήκα το συγκεκριμένο πρόγραμμα, κατάλαβα πως επειδή η συγκεκριμένη θεραπεία είναι πειραματική (αλλά με τεράστια ποσοστά επιτυχίας) τα φάρμακα είναι δωρεάν. Όλα τα υπόλοιπα όμως όχι...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GriGaS said:

Λίγο που το έψαξα και βρήκα το συγκεκριμένο πρόγραμμα, κατάλαβα πως επειδή η συγκεκριμένη θεραπεία είναι πειραματική (αλλά με τεράστια ποσοστά επιτυχίας) τα φάρμακα είναι δωρεάν. Όλα τα υπόλοιπα όμως όχι...

immune response training vaccine?

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με πιάνει η ψυχή μου με τέτοια περιστατικά.. 

βλέποντας buyout εταιριών που μπαίνουν μέσα τρελά και εταιρίες τύπου facebook που σπαταλάνε δις σε χαζομάρες, καταλαβαίνω πως η ανθρώπινη ζωή δεν έχει καμία αξία κι απλά οι αρρώστιες κάποιων ανθρώπων βοηθάνε στο να κρατάνε τα νούμερα του πληθυσμού χαμηλά.. είμαστε απλά νουμεράκια πάνω σ'ένα χάρτη.. 

Ήδη σε πολλά ιατρικά θέματα, ακολουθείται άλλη αντιμετώπιση στον "πρώτο" κόσμο (Uk, usa, australia) και άλλη στους κοινούς θνητούς.. δε μπορώ να καταλάβω γιατί άνθρωποι γεννημένοι στον ίδιο κόσμο έχουν άλλες ευκαιρίες επιβίωσης.. κατά τ'άλλα μας φταίει ο ρατσισμός.. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

LeL , δέιτε τι απεγινε το στρατοπεδο στο χωριό μου.  Ειναι degraded μεχρι αηδίας ως ανθρώπινο είδος μερικοι. Μετά λέμε να γίνουμε χώρα. Τσιπρα ρε μ0υνια και 23564532424356432 μνημόνια μονο.

http://eleftheriskepsii.blogspot.gr/2013/03/blog-post_4755.html

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rusty_Cookie said:

LeL , δέιτε τι απεγινε το στρατοπεδο στο χωριό μου.  Ειναι degraded μεχρι αηδίας ως ανθρώπινο είδος μερικοι. Μετά λέμε να γίνουμε χώρα. Τσιπρα ρε μ0υνια και 23564532424356432 μνημόνια μονο.

ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΟ????ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ ΝΤΡΟΠΗ ~ Ελευθερη σκεψη

 

 

Στο "Νυχτερίδες κι αράχνες" γέλασα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.