Jump to content



Ποδηλατό-thread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω (μάλλον μεταχειρισμένο) ένα bike gps για turn-by-turn navigation (όπως στα αμάξια αλλά και για ποδηλατικούς δρόμους κλπ). Τείνω να πάω προς το garmin edge touring γιατί:

- είναι ΟΚ σε τιμή (κάπου στα 90 με 100 ευρώ το βρισκω  στο ebay μεταχειρισμένο)

- δείχνει να παίρνει και open maps

- έχει την garmin από πίσω (που έχει καλή online υποστήριξη και υπηρεσίες μια που έχει μεγάλη γκάμα μοντέλων)

- δεν βλέπω τον λόγο να πάω σε κάτι πιο ακριβό όπως το garmin edge 800/810 μια που έχω ήδη ένα μικρό ταχύμετρο που μετράει επίσης cadence & σφυγμούς (polar 100).

 

Έχετε κάτι άλλο να προτείνετε σε αυτό το budget (π.χ. καινούργιο 140 με 160 ευρώ για να το βρω μεταχειρισμένο στα 90-100).

Link to comment
Share on other sites

1sIOTS5.jpg

 

θα μας πάρω από ένα για τις μεγάλες αποστάσεις :p

 

και ένα για τους @DJD @l2phile οπωσδήποτε :p

 

νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε ομάδα με 4 

Έγινε επεξεργασία από wrong method
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν μπορώ να κάνω share την διαδρομή που έβαλα στο έκανα στο strava. Είχα εγκαταστήσει πρώτα το app στο android κινητό κάνοντας εγγραφή με gmail και τώρα ενώ προσπαθώ από ίντερνετ, με facebook λογαριασμό μου βγάζει σφάλμα. Στο facebook έχω hotmail λογαριασμό. Προσπαθώ να κάνω εγγραφή με το gmail από ίντερνετ αλλά μου λέει ότι χρησιμοποιείται είδη το email. Έχει κανένας καμία ιδέα τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Μπορω στη ζαντα του mtb 29" να βαλω κανενα λαστιχο πιο λεπτο για το δρομο να πηγαινει πιο ευκολα/γρηγορα?

 

Η ερωτηση ισχυει και για το 26" της κοπελας μου.

 

Ή θα χρειαστω νεες ζαντες, κασετες κλπ;

Link to comment
Share on other sites

Για προτεινετε κανενα... Δεν θελω να ειναι τα τελειως λεπτα. Πιο πολυ σε trekking μερια, κατι ενδιαμεσο δλδ, μιας και παμε σε ποδηλατοδρομο που δεν ειναι τελειως ομαλος και κατεβαινουμε και κανενα χαμηλο πεζοδρομειο.

 

Κανενα τετοιο πχ?

http://www.wiggle.co.uk/schwalbe-city-jet-mtb-tyre/

Έγινε επεξεργασία από FANISTELROOY
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.