Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

 

πριν 5 λεπτά, το μέλος adpanos έγραψε:

 

Να πας. Αλλά να βρεις κάπου που θα σου δείξουν μια σωστή έκδοση με όλα τα καλούδια επάνω.

Γιατί αν πας σε καμιά έκθεση της πλάκας με τα GOLF του κιλού θα ξενερώσεις ....

 

VW Karenta -Μανδύλας Θεσσαλονικη αν δεν το εχει αυτος δεν το εχει κανεις εδω σε μας ειναι και κοντα :)

Έγινε επεξεργασία από Proteas
Link to comment
Share on other sites

 

Για τα άλλα δυο να πω τα παρακάτω.

 

Golf-GTI_41_M.jpg

 

Το FOCUS φαντάζει ο ανταγωνιστής του GOLF.

Για εμένα το χάνει στην κεντρική κονσόλα που είναι αλλά optimus prime .

Το τιμόνι επίσης δεν .... σου δίνει αυτό που θα ήθελες από αυτοκίνητο τέτοιας κατηγορίας.

Επίσης οι ταπετσαρίες στις πόρτες είναι κάπως φτηνές  (μπράτσα κ.λ.π.)

 

16_FRD_FCS_100091_RS_FullIp.jpg

 

Το TYPE R από την άλλη , κοντεύει να αντιγράψει σε κιτσαριά το GTR της φωτό...

 

πολύ φορτωμένες γραμμές εξωτερικά και πολύ φορτωμένο σχεδιαστικά εσωτερικά , λες και θέλει να φωνάξει την ιδιότητά του.

Αλλά κάπου το χάνει.

Και σε ποιοτητα και αυτό είναι λίγο κάτω ... και από το focus.

 

2018-Civic-Type-R-7.jpg

2017-honda-civic-type-r-014096-1500x1000

 

IMG_20161025_165652.jpg

IMG_20161025_165804.jpg

Έγινε επεξεργασία από adpanos
  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2018 at 10:05 PM, adpanos said:

 

Μα νομίζω πως μίλησα για 20 χρόνια πισω.

 

2000 -2018 ...:hehe:

 

Αλλαγή ιμάντα χρονισμού, τεντωτήρες  και σετ βαλβίδων χρονισμού + κάτι τσιμουχάκια στην αντπροσωπεία της FORD  = 950€ ...

 

Αλλαγή σετ ιμάντα χρονισμού στο arosa  = 110€ ... :amen:

 συγκρινεις αντιπροσωπεια  ford με τον Μαστρο-Μητσο της γειτονιας? η και στην vw ειναι αντιπροσωπεια?

Έγινε επεξεργασία από bassplayer
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, trib said:

Τι θα διαλέγατε;

 

Καλό το τρίο! Civic για ενοικίαση ξεκάθαρα, όλοι λένε οτι εχει τρελό πάτημα αλλά δεν δε λέει να ανακατεύεσαι κάθε φορά που το βλέπεις...

Το rs ποτέ δεν μου έκανε κλικ, οπότε εφυγε.

 

Golf r με τα 1000 dsg εννοείται, αν και έχοντας ζήσει λίγο το r32 πάντα θα λείπει το γουργουρητό του 6 κύλινδρου (και τον κόσμο που ψάχνει να δει τι κάνει έτσι και βλέπει απλά ενα λίγο φουσκωμένο golf :p ) Ενα σωστό stage 1 r όμως (με σωστά φρένα επίσης και οχι τα μεγάλα μεν μονοπίστονα δε που βάζει η vw) δύσκολα θα το δούν τα άλλα δύο σε καθημερινές συνθήκες/δημόσιο δρόμο...

Έγινε επεξεργασία από and64
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο επειδή θα ήθελα να οδηγήσω κάτι διαφορετικό θα πήγαινα στο Type-R. Είναι ένα αυτοκίνητο που ξεχωρίζει στο δρόμο ενώ τα Focus, Golf περνάνε σχεδόν απαρατήρητα. Βέβαια, σημασία έχει και που κυκλοφορεί :D Έπειτα θα ήθελα να νοικιάσω το Focus ενώ το Golf adios... 

 

Οδηγικά δεν ξέρω τι γίνεται πάντως το Civic δείχνει αυτοκίνητο που δεν θα πας ατσαλάκωτος... Θα ιδρώσεις, θα σκυλιάσεις και θα κατεβάσεις 2 panadol όταν φτάσεις. Τα Focus και Golf μπροστά του, δείχνουν A Class σε Boeing 737 :D Αναφέρομαι στο εσωτερικό τους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Proteas έγραψε:

Αν και δεν μου αρεσει το GOLF η ζαντα του τα σπαει :woot:

 

Tα χέρια σου και τα νεύρα θα σπάνε όταν προσπαθείς να τις καθαρίσεις απο brake dust τόσες γωνίες και πλευρές που έχουν...

Έγινε επεξεργασία από uhu
  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι αυτές τις 2 βδομάδες που μας πέρασαν το Yaris κόστισε 650 ευρώ χωρίς να έχει κάποια βλάβη

 

Mεγάλο service (εκτός των συνηθισμένων μπουζί βαλβολίνες και ένας πίσω υαλοκαθαριστήρας) 265 ευρώ. Τα μπουζί αλλάχτηκαν πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια και 65000 χλμ.

Ασφάλεια 12μηνη 340 ευρώ (έχω τα πάντα συν μεικτή με 1200 ευρώ απαλλαγή)

ΚΤΕΟ 45 ευρώ.

 

Ελπίζω να ξανασχοληθώ μαζί του του χρόνου το Μάρτιο...

 

Ιn other news το Mondeo του πατέρα ζήτησε συμπλέκτη μετά από 16 χρόνια και 160.000 χλμ. Kόστος κάπου 550 ευρώ...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 34 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Κάπως έτσι αυτές τις 2 βδομάδες που μας πέρασαν το Yaris κόστισε 650 ευρώ χωρίς να έχει κάποια βλάβη

 

Mεγάλο service (εκτός των συνηθισμένων μπουζί βαλβολίνες και ένας πίσω υαλοκαθαριστήρας) 265 ευρώ. Τα μπουζί αλλάχτηκαν πρώτη φορά μετά από 8 χρόνια και 65000 χλμ.

Ασφάλεια 12μηνη 340 ευρώ (έχω τα πάντα συν μεικτή με 1200 ευρώ απαλλαγή)

ΚΤΕΟ 45 ευρώ.

 

Ελπίζω να ξανασχοληθώ μαζί του του χρόνου το Μάρτιο...

 

Ιn other news το Mondeo του πατέρα ζήτησε συμπλέκτη μετά από 16 χρόνια και 160.000 χλμ. Kόστος κάπου 550 ευρώ...

 

 

Ιριδίου μπουζί φοράει ?

 

Βαλβολίνες γιατί ?

 

Πολλά τα χρήματα πάντως  εκτός και αν είχε και άλλα το γενικό σέρβις .

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.