Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

19 hours ago, UltraB said:

Ναι συμφωνώ, άξιζε το παιδί να ακούει τα καντήλια σου για την μαλακία του πατέρα του... :mellow:

 

1 λεξουλα ειπα , ας του γινει μάθημα να προσέχει όταν μεγαλώσει και πως οι γονεις δεν ειναι αλάνθαστοι ;)

ειναι μεγαλο  dick move να παρκαρεις σε  θεση ΑΜΕΑ

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Ταλινιώτες και Ταλινιώτισσες  :hehe:

 

Το ωραίο ήταν οτι έβλεπες οτι καινούργιο κυκλοφορούσε απο πολλά brands, ανάθεμα κι αν είδα αυτοκίνητα >10 έτων && <20Κ ευρώ

Το κακό ήταν οτι έβλεπες και την τιμή της βενζίνης 30λεπτά κάτω απο τη δικιά μας και ήξερες οτι μπορούν να τα κυκλοφορούν κιόλας.

 

Λίγοι μηχανόβιοι με straight pipes, μερικά δυνατά supercars (R8 κυρίως, πολύ Porsche)  και 1 custom αμερικανικό pick up με ασφάλτινο

στήσιμο , χαμήλωμα , περιποιημένο , ωραία καγκουριά , με άρεσε πολύ :p

 

Στην οδήγηση τους, είναι ελαφρώς απότομοι , έμπαιναν και στις στροφές ενώ το γκάζι δε το λυπούνται. Σταματούν φυσικά ακόμη και στο πράσινο για τους πεζούς.

Σε νερά του δρόμου , υποδειγματικά προσεκτικοί , μάλλον λόγω πολλών περιπτώσεων πάγου.

 

Porsche_Panamera_redux.jpg

Lexus_LC500.jpg

LexusLC500_2.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2018 at 9:32 AM, adpanos said:

Με τυφλώνεις και δεν είναι από την ταχύτητα .... :p

 

Enhance!

olc0vpv4.thumb.jpg.25ceb96b41f6106fdae71cc01470b774.jpg

 

On 4/10/2018 at 10:57 AM, f117 said:

10,5-11 αλλά δεν πιστεύω οτι είναι αληθινό για κάποιον λόγο....από τα 140 και πάνω δεν.....δεν πάει...

 

Πολλά μου φαίνονται. Τουλάχιστον 20% περισσότερα από το 320d

 

22 hours ago, Lakisss said:

Να έρθω να σας μετρήσω;:p

 

Έλα να μας τη μετρήσεις:p (τη διαφορά ντε!)

 

19 hours ago, jax7480 said:

Πάλιωσε. 13 ετών αυτοκίνητο και άρχισε να βγάζει.

 

Οδήγησες την Panamera;

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ποιο σε ευχαριστεί περισσότερο όταν θα είσαι πίσω από το τιμόνι. Μην απορρίψεις κάτι επειδή δεν χωράει π.χ. το καρότσι, που όπως ειπώθηκε, σε ένα χρόνο δεν θα το χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λέτε αλλά το καρότσι τι θα το κανω; στο κεφάλι μου θα το βαλω; για να μην πω αλλού...

Δεν θα μπορούμε να πάμε κάπου με τα παιδιά χωρίς καρότσι... Δεν γίνεται αυτό. Έστω και για ένα χρόνο. Δεν είναι και μικρο διάστημα. Δε μιλάμε για ένα μήνα.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μάλιστα. Χρησιμο ειδικα για παιδικο καροτσι.

Αν βρέξει βέβαια ή αν χιονίσει (πράγμα σπάνιο στη Νορβηγία, μην ακούς τι λενε) τα παιδιά θα κάνουν και ραφτινγκ ή σκι πάνω στο καρότσι. :hehe:

 

Ξέρω πως προσπαθείς να δώσεις λύσεις αλλά αν λέω πως δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται. Αύριο που θα το πάρω για test drive (Το S8) θα κάνω και δοκιμή. Στην Panamera ειμαι σίγουρος πως χωράει.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2018 at 11:48 ΠΜ, το μέλος Nickzzz έγραψε:

Το διάγραμμα του νέου κινητήρα της Toyota που συζητάγατε τις προηγούμενες ημέρες.

 

tq.thumb.png.7c216a81a37c2ce1a2e4ee57ee2823a3.png

Υπάρχει κάποιο site με τέτοια διαγράμματα για όλους τους κινητήρες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jax7480 said:

Αυτό μάλιστα. Χρησιμο ειδικα για παιδικο καροτσι.

Αν βρέξει βέβαια ή αν χιονίσει (πράγμα σπάνιο στη Νορβηγία, μην ακούς τι λενε) τα παιδιά θα κάνουν και ραφτινγκ ή σκι πάνω στο καρότσι. :hehe:

 

Ξέρω πως προσπαθείς να δώσεις λύσεις αλλά αν λέω πως δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται. Αύριο που θα το πάρω για test drive (Το S8) θα κάνω και δοκιμή. Στην Panamera ειμαι σίγουρος πως χωράει.

 

 

https://www.topgear.com/car-news/modified/800bhp-lamborghini-huracan-roof-box

 

Μην τρελένεσαι, λύσεις υπάρχουν....

Link to comment
Share on other sites

@jax7480 από περιέργεια, τι καρότσι έχετε; μου είναι δύσκολο να φανταστώ πως ένα καρότσι του στυλ maclaren twin techno δεν χωράει στο πορτ μπαγκάζ του s8.

 

Και μια δεύτερη ερώτηση: τι ακριβώς έχουν βάλει πίσω στο S8 και έχει μικρότερο πορτ μπαγκάζ από το Α8 που έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jax7480 said:

Αυτό μάλιστα. Χρησιμο ειδικα για παιδικο καροτσι.

Αν βρέξει βέβαια ή αν χιονίσει (πράγμα σπάνιο στη Νορβηγία, μην ακούς τι λενε) τα παιδιά θα κάνουν και ραφτινγκ ή σκι πάνω στο καρότσι. :hehe:

 

Ξέρω πως προσπαθείς να δώσεις λύσεις αλλά αν λέω πως δεν γίνεται, απλά δεν γίνεται. Αύριο που θα το πάρω για test drive (Το S8) θα κάνω και δοκιμή. Στην Panamera ειμαι σίγουρος πως χωράει.

 

Ε, τί το συζητάμε τότε!!!!

Καλορίζικη!!!!!!!!!!!!!!1111111111

:hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να το πω αλλοιώς. Μην αφήσεις το θέμα του καροτσιού να σου καθορίσει τι αμάξι θα πάρεις. Εάν σου αρέσει καλύτερα το S8 βρες ένα καρότσι που να χωράει. Υπάρχουν. Εάν σου αρέσει η Panamera, πάρε την Panamera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tragikos said:

Υπάρχει κάποιο site με τέτοια διαγράμματα για όλους τους κινητήρες;

 

Καλή ερώτηση. Δεν ξέρω κάποιο. :hmm:

Τα περισσότερα τα βρίσκω από αυτά που λένε/δίνουν/δημοσιεύουν οι εταιρίες. Κάποια άλλα από τυχαία sites από το google.

 

______________________________________

Και το τρέχον S6 έχει τον 4,0L V8 T

Έγινε επεξεργασία από Nickzzz
Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει κανείς να καθαρίσει το ψυγείο; Σκέφτομαι να ανοίξω από την κάτω μεριά το ψυγείο, να αδειάσει, να αδειάσω εντελώς και να καθαρίσω το πλαστικό παγούρι συμπληρώματος και έπειτα να βάλω το λάστιχο από την πάνω τάπα του ψυγείου με πίεση, να καθαρίσει από τη μαυρίλα.

 

Έχει επιχειρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Κάν'το, πρόσεχε όχι πολλή πίεση ή από κάνα στενό ακροφύσιο το νερό και έχουμε καμιά διάτρηση και τρέχεις.

Αν το ψυγείο βγάνει εύκολα, βγάλ' το και γύρνα το ανάποδα όταν θα το πλένεις.

Καινούριο αδιάλυτο αντιψυκτικό να πάρεις και νερό, απιονισμένο ή βρύσης, ό,τι βάζεις.

Εννοείται, αν και το πλαστικό παγούρι βγαίνει εύκολα, βγάλ' το και πλύν' το με ζεστό νερό, σαπουνάδα και οδοντόβουρτσα από όλες τις τρύπες.

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, trib said:

Έχει τύχει κανείς να καθαρίσει το ψυγείο; Σκέφτομαι να ανοίξω από την κάτω μεριά το ψυγείο, να αδειάσει, να αδειάσω εντελώς και να καθαρίσω το πλαστικό παγούρι συμπληρώματος και έπειτα να βάλω το λάστιχο από την πάνω τάπα του ψυγείου με πίεση, να καθαρίσει από τη μαυρίλα.

 

Έχει επιχειρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Ρίξε μια ματιά αν θες και σε αυτό το βίντεο (δεν το έχω δοκιμάσει) ;). Υπάρχει και ένα ακόμη για πιο γρήγορο καθαρισμό.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.