Jump to content


Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

Εγώ το έπιασα. Σηνήθως μας κατηγορούν ότι κολλάμε προφυλακτήρες στον μπροστινό μας, για αυτό τώρα με τα νέα μέτρα έχουμε πρόβλημα.

Εντάξει, κι εγώ το κάνω συχνά, γιατί συνήθως ο μπροστινός μου πάει πολύ αργά.

 

Spoiler

Αστείο, μην αρχίσουμε καυγά.

 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2020 at 8:05 PM, PetrosD said:

Εγώ το έπιασα. Σηνήθως μας κατηγορούν ότι κολλάμε προφυλακτήρες στον μπροστινό μας, για αυτό τώρα με τα νέα μέτρα έχουμε πρόβλημα.

Εντάξει, κι εγώ το κάνω συχνά, γιατί συνήθως ο μπροστινός μου πάει πολύ αργά.

 

  Hide contents

Αστείο, μην αρχίσουμε καυγά.

 



Για να ειναι μπροστα σου, αλλος παει αργα μου φαινεται 

??

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lakisss said:

Αυτά δεν γίνονται με τα σημερινά αυ/τα, τα ηλεκτρόγκαζα έχουν καταστρέψει την απόκριση. 

 

Δεν είμαι τόσο σίγουρος. Στο punto που είχα (ηλεκτρόγκαζο) ήταν όπως τα λες, παρ'όλο που δεν ήταν τελείως χάλια, δεν είχε καλή απόκριση.

Δηλαδή αν δεν είχε ESP ήσουν τελειωμένος (δεν προλάβαινες το πάτα/άσε στα γλιστρήματα με τίποτα).

Στο Stilo Abarth, επίσης ηλεκτρόγκαζο, τα κόλπα του peugeot 309 έπιαναν. Μάλλον λόγω παραπάνω δύναμης/ροπής? Πιο άμεσο γκάζι? Ξέχασαν να το tun-άρουν για οικονομία? Όλα πιθανά.

Υποθέτω ότι σε μια ηλεκτρόγκαζη mas 4200 (στόχος μετά τον κορωνοϊό) θα μπορείς να κάνεις τα κόλπα αυτά, ελπίζω on-time :p 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2020 at 8:05 ΜΜ, το μέλος PetrosD έγραψε:

Εντάξει, κι εγώ το κάνω συχνά, γιατί συνήθως ο μπροστινός μου πάει πολύ αργά.

 

 

Typical BMW driver.

 

Εχω κάνει break-check με το Τ5 σε τετοιον.  Δε τον χαλασε.

 

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έκαναν, αλλά πήγαινα γυρεύοντας.

16 hours ago, sotiris said:

 

 

 

Τί αμάξι! Τί οδική συμπεριφορά! Τί χειρισμός! Από τα πρώτα βίντεο που είδα όταν ήρθα για πρώτη φορά σε επαφή με το internet.

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνονται τα φτηνά (και αργά) ηλεκτρικά?? 

Fiat-500-porte-ouverte-2-finaliseredimen
MEACULPA.GR

Γράφει ο Νίκος Μιχαλόπουλος Θεού και… κορωνοϊού θέλοντων, η Fiat έχει προγραμματίσει μία φαντασμαγορική εκδήλωση για την επίσημη...

 

Π.χ. ένα ηλεκτρικό 500ρι στα 23-24, αντίστοιχα με το VW ID3 (ή κάπως έτσι :p ).

Το 500ρι είχε και διαφήμιση με dicaprio :p 

 

 

Σαν design με έχει κερδίσει το μικρό honda:

 

Αλλά τα χαρακτηριστικά τους είναι σε όλα άθλια, κυρίως ως προς την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την κατηγορια δεν πρεπει να  κρινουμε εξωτερικη εμφανιση. Αυτοκινητο πολης ειναι ?. Παντως 118 hp σε ηλεκτροκινητηρα με 23.500 δεν ειναι αργο. Νομιζω οτι σιγα-σιγα πεφτουν οι τιμες και σε 1 χρονο θα λεμε plugin vs βενζινοκινητο.

Στην Ελλαδα αυτη τη στιγμη, τα υβριδικα αξιζουν μονο για γερα πορτοφολια.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ARMAGEDDON said:

Καθίστε να τελειώσει το πανηγύρι και βλέπω να έρχονται οι μισθοί των σκαδιναβών στα Ελληνικά επίπεδα ! ?

 

Φάε τη γλώσσα σου :p 

 

Το πρόβλημα είναι ότι η αυτονομία WLTP είναι μούφα.

Εδώ ακόμη και στο site ας πούμε η ρενώ ή η sixt σου λέει ότι για το zoe που δηλώνει 300 χμ, τα πραγματικά είναι 200 και μπορεί να ναι και λιγότερα.

 

118 άλογα δεν είναι λίγα, αλλά 23500 είναι πολλά! Είναι +4000 από το abarth με τον 1.4 turbo (που είναι και στημένο, για να μην ξεχνιόμαστε, δεν είναι το 1.2 με τα 69 άλογα).

Εμένα και για σκανδιναβία πολλά μου φαίνονται τα 23500.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πως θέλουμε να υπολογίζεται η κατανάλωση, να το βάζουμε στην εθνική να πηγαίνει με τελική, να το έχουμε στο κέντρο της Αθήνας τον Ιούνιο, 99 % του χρόνου σταματημένο με κλιματιστικό στο φουλ, κάτι άλλο;

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.